Poďme spolu na výlet, na kávovú farmu do Panamy

V tomto videu navštívime zaujímavé kávové farmy v Paname, opýtame sa Wilfreda Lamastusa na to aký je to pocit ak farmár vidí svoju kávu na Slovensku a tiež Petra Veselá a Gwilym Davies nám prezradia čo robia v Paname.

V tomto videu sme navštívili tieto farmy:

FINCA LA CABRA – Majitelia Willem a Catherine Boot spolu s pražiarňou Mudhouse (mikropražiareň roku 2017 v USA). Nová farma, čerstvo nasadené Geishe, nadmorská výška – 1500-1700m

FINCA LA MULA– Majitelia Willem a Catherine Boot výherca Best of Panama v roku 2014 a 2018 Good Food Awards prestížna foodie súťaž v USA). Geishe sú v nadmorskej výške 1800m

FINCA ELIDA – Majiteľ je Wiford Lamastus,  môj osobný hrdina suchého spracovania v Paname. Keď som v roku 2013 ochutnal jeho sucho spracovaný Catuai, spadol som zo stoličky. Dnes je Wilford predsedom Panamskej associácie výberovej kávy (SCAP) a ich farma sa orientuje na pestovanie Geishe.

FINCA SOFIA – Majitelia Willem a Catherine Boot spolu s pražiarňou Equator Coffee.  Experimentálna farma v nadmorskej výške 2100m, kde sa všetko deje moc, moc pomaly.  Výherca Good Food Awards v roku 2016.