Prášok alebo tablety na čistenie kávovaru

Na úvod treba povedať, že každému z nás vyhovuje niečo iné. A každý z nás vlastní aj trochu iné zariadenie. V prvom radesa musíte poz rieť donávodu na obsluhu.

Ak výrobca vášho kávovaru odporúča konkrétne zloženie - prášok, tabletu, tekutinu - držte sa jeho pokynov. Tí, ktorí vymysleli a vyrobili váš kávovar, budú vedieť, čo je pre jeho údržbu najlepšie.

Ak však máte na výber, pozrime sa na výhody a nevýhody používania čistiacich tabliet a prášku.

Výhody a nevýhody čistiaceho prášku

Prášok sa oveľa ľahšie dávkuje ako tablety. To je jednoznačné plus. Ak máte pocit, že by kávovaru prospelo trochu viac starostlivosti, môžete ho jednoducho pridať viac.

Dôrazne však odporúčam dodržiavať predpísaný postup - v návode na obsluhu kávovaru aj v návode na čistiaci prášok. Ďalšou výhodou je, že sa oveľa lepšie a rýchlejšie rozpúšťa.

Hlavnou nevýhodou čistiaceho prášku oproti tabletám je jeho nepraktickosť. Pri neopatrnej manipulácii sa vám môže stať, že prášok sa dostane na celú kuchynskú linku.

Výhodya nevýhody čistiacich tabliet

Čistiace tablety sú skrátka praktické.

Nie je potrebné nič merať a dávkovať. Tabletu jednoducho vezmete do ruky, vložíte ju tam, kam patrí (opäť odporúčam prečítať si návod na použitie vášho zariadenia a samotných tabliet) a spustíte proces čistenia.

Oproti prášku majú nevýhodu v tom, že sa ťažšie dávkujú. Väčšina tabliet dodávaných na trh váži 2 alebo 2,5 g. Niektorí výrobcovia kávovarov však odporúčajú používať už 1 g čistiaceho prostriedku.

Čistiace tablety Cafetto | greenplantation.com

Preto je dobré opäť spomenúť, že ak výrobca jednoznačne odporúča použitie prášku, počúvajte ho. On najlepšie vie, čo je pre váš kávovar dobré.

Či na čistenie a odstraňovanie vodného kameňa z kávovaru použiť prášok alebo tablety, sa dozviete v našom e-shope. Určite si vyberiete!