Predstavenie kávovarov Nuova Simonelli Aurelia Wave

Rad profesionálnych kávovarov Aurelia Wave

Existuje niekoľko funkcií, ktoré rad Aurelia Wave odlišujú od ostatných.

Inteligentná vodná technológia

Prvou je technológia Smart Water, ktorá kontroluje každú kvapku vody, ktorá vstupuje do kávovaru. Je to najmä preto, žeespresso, ktoré sa v kávovare vyrába , tvorí z 90 %voda. Kávovar meria dve vlastnosti:

  • tvrdosť (TDS)
  • pH = kyslosť

Ak sa hodnoty odchýlia od normálnych hodnôt, kávovar vás na to upozorní. Zlá voda by totiž mohla ohroziť funkčnosť kávovaru aj chuť kávy. S pomocou SWT môžete z kávy získať plný potenciál.

Extrakcia espressa pod kontrolou vďaka technológii Pulse-Jet

Vďaka funkcii Pulse Jet spoločnosť Nuova Simonelli zdokonalila extrakciu espressa. Zároveň aj nesúťažný barista dokáže pripraviť skutočne kvalitnú kávu.

Zanormálnych okolností pri spustení extrakcie espressa zistíte, že káva je okamžite natlakovaná na 9 barov. To však nie je prípad funkcie Pulse Jet. Vďaka tejto funkcii je extrakcia rozdelená na tri časti - predinfúziu, infúziu a postinfúziu, počas ktorých sa tlak postupne zvyšuje.

Preinfúzia v tomto prípade funguje veľmi podobne ako príprava filtrovanej kávy. Kávu navlhčíte v portafiltri, ale potom chvíľu počkáte (blooming). Potom nasleduje infúzia a pre túto časť nastavíme, ako dlho má trvať a aká dlhá má byť pauza medzi touto a poslednou fázou.

Počas poinfúzie začína vystupovať do popredia horkosť a plná chuť kávy. Nastavením času pauzy medzi jednotlivými fázami môžeme zabezpečiť, aby bola káva plná, ale nie horká. Podobne môžete potlačiť aj kyslosť. Úpravou dĺžky jednotlivých fáz môžete v káve zvýrazniť rôzne chuťové profily.

Trvalo udržateľný prístup k výrobe kávovarov

Tretím bodom, ktorý robí kávovar Aurelia Wave tým, čím je, je dôraz na udržateľnosť. V Nuova Simonelli totiž mysleli nielen na to,z akých materiálov je kávovar vyrobený a odkiaľ ich získavajú, ale aj na to, čo sa skávovarom stane,keď sa skončí jeho životnosť. Súčasťou udržateľného myslenia je aj úspora energie pri prevádzke kávovarov.

Uľahčenie práce baristu

Kávovar je tiež veľmi užívateľsky prívetivý a ukrýva v sebe množstvo pomôcok. Napríklad kontrolku na tryske, ktorá sa automaticky rozsvieti, keď začnete trysku používať. Automaticky funguje aj oplachovanie hlavy. V prípade, že je vaša kaviareň zaneprázdnená, nemusíte myslieť na to, či ste hlavu prepláchli alebo nie.

Pripojenie údajov z kávovaru

Vprípade, že máte viacero pobočiek s rovnakým kávovarom, nepochybne oceníte možnosť pripojenia údajov z kávovaru do úložiska. Môžete tak sledovať, ako sú nastavené kávovary na jednotlivých pobočkách atď.

Pozrite si všetky pomôcky v akcii

Porovnajte modely kávovarov Aurelia Wave

2GR, 3GR, Digit, V, UX. Čo znamenajú všetky tieto skratky? Ide o názvy rôznych modelov kávovarov Aurelia Wave. Aby som vám pomohol rozhodnúť sa, ktorý kávovar je pre vás ten pravý, poďte sa so mnou pozrieť na ich porovnanie.

Nuova Simonelli Aurelia Wave 2GR vs 3GR

Všetky kávovary sú označené 2GR alebo 3GR. GR je označenie pre počet hláv v kávovare. Ak jeoznačený 2GR = kávovar má dve hlavy. Je o niečo menší a oceníte ho skôr v menšej alebo stredne veľkej kaviarni.

Kávovar s označením 3GR, a teda s tromi hlavami, bude ideálnou voľbou pre väčšie a rušnejšie kaviarne a podniky.

Nuova Simonelli Aurelia Wave V, UX a S

Čo všetky tieto písmená znamenajú?

S znamená poloautomatický . V prípade poloautomatického kávovaru sa extrakcia musí zastaviť stlačením tlačidla.

V znamená volumetriu - kávovar je teda plne automatický. Takéto kávovary sú konzistentné, spoľahlivé a umožňujú baristovi vykonávať iné úlohy počas extrakcie šálky. Na základe nastavenia času extrakcie kávovar zastaví extrakciu, keď sa skončí. Aj napriek tomu mu nechýbajú tlačidlá štart/stop.

Model UX je ideálnou voľbou pre kaviarne s veľkým počtom baristov. Kávovar Aurelia Wave UX využíva nezávislé nastavenia teploty, aby sa príprava nápojov ešte viac prispôsobila potrebám. Funkcia umožňuje nastaviť teplotné parametre nezávisle od teploty jednotlivých hláv. To umožňuje optimálne spracovanie nápojov a zachovanie špičkovej kvality.

Nuova Simonelli Aurelia Wave Digit

Pod označením Digit sa neskrýva nič iné akodigitálny dotykový displej. Vďaka nemu je ovládanie stroja a nastavenie tlaku, veľkosti dávky alebo času predinfúzie ešte jednoduchšie.

Tento model mátiež tlačidlo štart/stop, ale dávkovanie je nastaviteľné.

Ovládanie teploty s prístrojom Aurelia Wave T3

Označenie T3 znamená, že kávovar je vybavený technológiou T3. Tá umožňuje nastaviť nasledujúce parametre:

  • teplotu vody v hlavnom bojleri
  • teplotu jednotlivých bojlerov pre každú hlavicu
  • teplotu pre každú jednotlivú hlavu kávovaru.

Vďaka displeju je nastavenie teplôt veľmi jednoduché. A prečo je nastavenie teplôt dobré? Pomocou regulácie teploty môžete ovplyvniť jednotlivé chuťové tóny v šálke kávy.

Odporúčané produkty10