Recenzia: Flair Espresso Neo Flex

Nový model vášho obľúbeného ručného kávovaru Flair Espresso je tu! Flair Neo Flex je dokonalý kávovar pre začiatočníkov s množstvom výhod a teraz sa naň spoločne pozrieme bližšie!


Ručný pákový kávovar Flair NEO Flex

Flair NEO Flex je dokonalou kombináciou profesionálneho ručného espressa na dosiahnutie kávy ako z kaviarne, a zároveň veľmi dostupného a prenosného kávovaru na doma a na cesty .

Kávovar je vyrobený zpolykarbonátu, čo znamená, žerám je odolný a ľahký. Dodáva sa s dvoma rôznymi portafiltrami, Flow-Control a Bottomless 2-in-1, takže každý domáci barista si môže pripraviť kávu presne podľa svojich predstáv.

So štandardnou sparovacou hlavou môžete pripraviť až 18-gramovú dávku, takže v šálke je45 ml espressa. To znamená, že s kávovarom NEO Flex môžete ľahko pripraviť dvojité espresso.

Súprava obsahuje:

 • Štandardná sparovacia hlava
 • Portafilter s reguláciou prietoku
 • Portafilter 2v1 bez dna
 • plastový tamper a plniaci lievik
 • Možnosť rozšírenia o varnú hlavu PRO 2
 • sprievodca prípravou

Rozdiely medzi portafilterom s reguláciou prietoku a portafilterom 2 v 1 bez dna

Portafilter Flow-Control (červený) je ideálny prenováčikov, ktorí s prípravou espressa ešte len začínajú. Je vybavený obmedzeným výstupom a, ako už názov napovedá, portafilter sastará o vytvorenie vhodného tlaku potrebného na extrakciu espressa.

Ak nemáte po ruke ten najjemnejší mlynček na espresso, alebo sa vám nedarí úplne dosiahnuť hrubosť mletia, tento portafilter vám to odpustí.

Portafilter 2 v 1 bez dna (čierny)je ideálny, keď sú milovníci espressa pripravení extrakciu ešte viac kontrolovať. Tento portafilter vyžaduje kvalitný mlynček na espresso, aby ste mohli kontrolovať premenné v každej dávke.

Ak totiž nameliete kávu príliš najemno, páka vám nedovolí stlačiť ju nadol. Na druhej strane, ak kávu nameliete príliš nahrubo, páka pôjde dole bez odporu a espresso sa nepripraví .

Čierny portafilter 2 v 1 bez dna pre pokročilejších baristov a červený Flow-Control pre začiatočníkov. Zdroj: flairespresso.com

Kto by si mal zaobstarať kávovar Flair NEO Flex a prečo?

KávovarNEO Flex je ideálny prekaždého, kto chce začať pripravovať domáce espresso spôsobom, ktorý je veľmi jednoduchý na naučenie, ale zároveň sa kvalita kávy vyrovná kvalite profesionálneho kávovaru.

Konkrétne je NEO Flex ideálny prezačínajúcich domácich baristov, ktorí si chcú kúpiť svojprvý kávovar, ale nechcú do nehoinvestovať príliš veľa peňazí.

A prečo je vhodný pre začiatočníkov?

 • Je cenovo veľmi dostupný,
 • ľahko sa používa a učí,
 • vďaka dvom typom portafiltrov s dvoma rôznymi úrovňami náročnosti je možnosť zdokonaliť sa v príprave espressa,
 • vďaka ľahkej konštrukcii (ľahšia ako väčšina notebookov) a jednoduchej demontáži je kávovar prenosnejší ako iné modely, takže si ho môžete vziať so sebou na cesty.

Ako používať manuálny pákový kávovar

Proces prípravy kávy v ručnom pákovom kávovare NEO Flex si vyžaduje horúcu vodu, čerstvo namletú kávu a malú dávku trpezlivosti, ktorá sa oplatí.

Tu je presný návod, ako na to:

 1. Najskôr predhrejte nerezovú hlavu kávovaru .
 2. Do násypky jemnepomeľte 15 gramov kávy.
 3. Kávu stlačte pomocou tampera.
 4. Nasaďte sitko.
 5. Vložtezásobník do stojana s pripraveným požadovaným portafilterom a na vrch pridajte predhriatu hlavu z nehrdzavejúcej ocele.
 6. Naplňte hlavu horúcou vodou.
 7. Vložte piest a pomaly začnite stláčať páku, kým nepocítite odpor.
 8. Postupne zvyšujte tlak na páku, kým nedosiahnete požadovaný výkon (ktorý môžete zmerať pomocou stupnice) a vaše espresso sa krásne extrahuje.

Tu nájdete aj prehľadné video o tom, ako pripraviť kávu:

Čistenie kávovaru Flair NEO Flex

Čistenie kávovaru je neoddeliteľnou súčasťou procesu a po použití by ste malikávovar vždydôkladne vyčistiť, aby sa ďalšie espresso mohlo pripraviť na 100 % a abyvýsledná chuť nebola ovplyvnená zvyškami, napríklad kávovou usadeninou. Ukážeme vám, ako na to.

Po sparení oddeľte hlavu a portafilter. Odporúčame to urobiť najlepšie nad drezom, aby mohla odtekať zvyšková voda a vy ste sa nezašpinili.

Použitú kávovú usadeninu odstráňte z portafiltru tak, žeňou poklepete o stenu odpadkového koša alebo odpadkového koša, prevrátite portafilter a vyfúknete ho do odtoku alebo použijete kefku na odstránenie usadeniny .

Po odstránení kávovej usadeniny opláchnite všetky časti v studenej vode. Nepoužívajte však žiadne čistiace prostriedky, pretože to môže ovplyvniť chuť vášho ďalšieho espressa.

Časti kávovaru Flair nikdy nevkladajte do umývačky riadu. Po použití utrite základňu kávovaru čistou handričkou, ani tu nie je potrebné používať žiadne čistiace prostriedky alebo chemikálie.

Odporúčané príslušenstvo

Ku kávovarom Flair neodmysliteľne patrí ďalšie príslušenstvo, ktoré vám nielenže poskytne kvalitnejšiu kávu, ale aj spríjemní používanie kávovaru Flair.

Ak si chcete vziať kávovarFlair NEO Flex na cesty, nevyhnutným príslušenstvom je cestovné puzdro. Kávovar Flair NEO Flex doň môžete jednoduchozložiť a vychutnať si espresso napríklad uprostred lesa .

Ďalším príslušenstvom, ktorým môžete svoje zariadenie vylepšiť , je napríklad40 mm tamper z nehrdzavejúcej ocele alebo praktická podložka pod šálky z nehrdzavejúcej ocele s odkvapkávacou miskou, ktorá vášmu zariadeniu Flair dodá luxus a estetiku .

Zhrnutie

Na záver môžem povedať, že nový manuálny pákový kávovar Flair NEO Flex je ideálnou voľbou pre tých, ktorí s espressom začínajú, nechcú investovať do príliš drahého prístroja, ale zároveň si chcú vychutnať naozaj kvalitné espresso, ktoré je porovnateľné s tým, ktoré si objednáte v kaviarni.

V balení sú dva rôzne portafiltre, takže si môžete prípravu espressa nacvičiť a potom sa zdokonaliť a vyskúšať, čo vám najviac vyhovuje.

A s voliteľným príslušenstvom bude vaša príprava ešte profesionálnejšia a espresso si budete môcť vychutnať kdekoľvek na svete. Tak si príďte po svoje Flair NEO Flex a konečne sa staňte jedným z "Flairistov".

Odporúčané produkty2