Skvelé porovnanie najlepších ručných mlynčekov: Comandante vs. Timemore

Čo potrebujete od ručnej brúsky? Najviac vás za ujímakvalita mletej kávy vo výsledku a najmä jej konzistencia, pohodlné mletie vrátane nastavenia hrubosti, objemmlynčeka , odolnosť, skladovanie a v neposlednom radevzhľad. To všetko, samozrejme , za čonajdostupnejšiu cenu. Mlynčeky Timemore a Comandante sú považované za špičkové produkty medzi ručnými mlynčekmi. Dokážu namlieť pražené zrná na kávu French Press a rýchlym nastavením zmeniť hrubosť mletia espressa.

PODOBNOSTI A ROZDIELY NA PRVÝ POHĽAD

Naprvý pohľad si na mlynčekoch môžete všimnúť také veci, ako sú materiály,z ktorých sú vyrobené. V týchto dvoch hviezdnych ručných mlynčekoch sú použité len tie vysokokvalitné. Timemore má telo mlynčeka vyrobené z chladného hliníka a nádobu na mletú kávu môžete mať buď z plastu, alebo si vybrať mlynček s drevenou nádobou. Rukoväť mlynčeka je drevená. Oba mlynčeky majú vo vnútri ukryté kónické mlecie kamene z tvrdenej nehrdzavejúcej ocele a v prípade mlynčekov Comandante sú navyše vystužené dusíkom.

Mlynčeky Comandante sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele s tenkou vrstvou bambusovej dyhy a sú dostupné v mnohých farebných variantoch. Spodná časť, nádoba na mletú kávu, je vyrobená zo skla a rukoväť rukoväte je drevená. Na rozdiel od mlynčekov Timemore má Comandante o niečo viac plastových častí - napríklad variabilné nastavenie hrubosti mletia.

UŽÍVATEĽSKÁ PRÍVETIVOSŤ MLYNČEKOV

Pokiaľ ide opohodlie samotného procesu mletia - akoľahko otáčate rukoväťou -, Comandante získava prvenstvo. To však nemusí byť vždy výhodou. Pevnejšie otáčanie kľučky na mlynčeku Timemore je na druhej strane stabilnejšie.

Od oka si všimnete rozdiel vo veľkosti , pričom mlynčekComandante pôsobí o niečo robustnejšie ako mlynčekTimemore, ktorý je o niečo štíhlejší. Tieto rozdiely vo vzhľade ovplyvňujú objem kávy, ktorý môžete do mlynčeka nasypať. Do mlynčeka Timemore sa zmestí približne 30 gramov kávových zŕn, zatiaľ čo do mlynčeka Comandante sa zmestí približne 40 gramov praženej kávy.

Nastavenie hrubosti mletia je pri oboch mlynčekoch podobné. Ako sme zvyknutí pri ručných mlynčekoch ,hrubosť mletia sa nastavuje zo spodnej časti mlecieho zariadenia otáčaním skrutky, ktorá približuje alebo vzďaľuje mlecie kamene od seba. Otočný gombík na nastavenie hrubosti mletia kávy je na mlynčeku comandante trojcestný a plastový, zatiaľ čo namlynčekutimemore otáčate kovovým gombíkom. V oboch prípadoch je smer otáčania jasne označený pre jemné alebo hrubé mletie.

NAJDÔLEŽITEJŠIA VEC VO VNÚTRI: MLECIA JEDNOTKA

Konzistencia mletia je absolútne dôležitou vlastnosťou mlynčeka. Nastavené mlecie kamene oboch týchto mlynčekov pevne držia na svojom mieste a melú kávu na rovnako veľké kúsky.Mlynček Comandante má o niečo väčšie mlecie kamene (38 mm a Timemore 39 mm) a pri bližšom pohľade sa jeho mletie zdá byť o niečo menej prašné, ale ak ochutnáte kávu z týchto dvoch konkurenčných mlynčekov v slepom teste, snajväčšou pravdepodobnosťou nebudete schopní rozoznať rozdiel.


KONEČNÉ ROZHODNUTIE

Timemore aj Comandante sú pekne spracované mlynčeky. V prípade mlynčeka Comandante však máte väčší výber vzhľadu tela mlynčeka. Naopak, mlynček Timemore s drevenou nádobou na mletú kávu je naozaj štýlový kúsok.

Nakoniec je to často cena mlynčekov, ktorá je rozhodujúcim faktorom,keď váhate, ktorý mlynček na kávu si zaobstarať . Rozdiel 3 000 Kč je často rozhodujúcim ukazovateľom. Ak hľadáte ručný mlynček primárne ako "upgrade" svojho pôvodného mlynčeka a máte v úmysle jednoducho vymeniť keramické mlecie kamene za niečo výkonnejšie alebo si vyberáte základnú baristickú výbavu, mlynček Timemore Chestnut je pre vás ten pravý a vrelo ho odporúčame.

Pýtate sa, ak sú si tieto mlynčeky funkčne také podobné a chuťovo prakticky nerozoznateľné od kávy s nimi pripravenej, prečo si kupovať drahší Comandante? Pretože aj o niečo dokonalejšie mletie znamená oveľa dokonalejšiu šálku kávy. A to chce dosiahnuť každý barista a domáci milovník kávy. Mlynčeky Comandante C40 MK3 Nitro Blade sú dlhodobou investíciou a pomôžu vám pripraviť kávu ešte kreatívnejšie.

Odporúčané produkty12