Ako zvoliť kávu, kávovar, mlynček a ďalšie

Tu nájdete užitočné informácie a tipy, ako si vybrať tú správnu kávu podľa svojich preferencií, či už ide o druh, pôvod alebo spôsob praženia. Okrem toho sa dozviete o rôznych typoch kávovarov a ich funkciách, aby ste si mohli vybrať ten najvhodnejší pre svoje potreby. Budeme sa venovať aj mlynčekom na kávu a ukážeme vám, aký mlynček použiť na mletie kávy pre dokonalú šálku kávy. Okrem toho tu nájdete aj informácie o ďalšom príslušenstve, ako sú kávové filtre, šálky a spôsoby prípravy kávy.

Victoria Arduino E1 PRIMA vs EXP vs PRO

Victoria Arduino E1 PRIMA vs EXP vs PRO

Porovnanie najobľúbenejšieho jednopákového kávovaru s jeho úplne novými verziami EXP a PRO. Ktorý model radu Victoria Arduino Eagle One PRIMA je pre vás ideálny?


Ako si vybrať tamper na kávu

Ako si vybrať tamper na kávu

Niektorí ľudia plnia kávovar plastovým tamperom, ktorý sa dodáva spolu s kávovarom. No sú aj takí, ktorí majú správny oceľový tamper na kávu. Ktorí z nich ste vy? A má zmysel kupovať nový tamper?


Ako si vybrať domáci pákový kávovar

Ako si vybrať domáci pákový kávovar

Výber kávovaru nie je každodennou záležitosťou. Bude vás sprevádzať niekoľko rokov, a ak si nevyberiete dobre, pocítite to pri každej káve, ktorú v ňom pripravíte, až do chvíle, keď sa rozhodnete kávovar vôbec nepoužívať. Na druhej strane, s dobrým kávovarom bude príprava kávy oveľa zaujímavejšia a zábavnejšia, než si teraz dokážete predstaviť.


Kávu a mlieko, prosím! [sprievodca nápojmi]

Kávu a mlieko, prosím! [sprievodca nápojmi]

Mliečne kávové nápoje majú mnoho variantov. Každý barista má iný recept na kávu a každá krajina má inú tradíciu pitia kávy s mliekom. Niekde je v nápoji viac mlieka, niekde viac kávy, a ako viete, čo s tým teraz? Vďaka tomuto sprievodcovi najbežnejšími kávami s mliekom si budete môcť vybrať presne takú kávu, akú naozaj chcete a akú máte radi.


Test termosky na kávu. Najlepší termohrnček, ktorý netečie?

Test termosky na kávu. Najlepší termohrnček, ktorý netečie?

Káva so sebou? Iba vo vašom pohári! Pre tých, ktorí si kávu berú so sebou z domu, aj pre tých, ktorí si ju vyzdvihnú v kaviarni po ceste. Tak či onak, najlepšie chutí z vlastnej šálky alebo termosky na opakované použitie. Aby sme vám pomohli vybrať si ten váš, podrobili sme naše cestovné hrnčeky na kávu testu teplotnej stability a tesnosti.