Podcast

Zanechajte nám otázku alebo komentár.

Otázky a komentáre, ktoré zaznejú v našom podcaste, odmeníme degustačnou súpravou. Päť rôznych káv, každá po 50 gramov.

  
#13 Lucie Nadymáčková – Coffee Coach

#13 Lucie Nadymáčková – Coffee Coach

Lucia mení kávovú scénu v Ostravskom regióne. V tomto podcaste pokecáme o tom, čo je to coffee coach, aké najčastejšie chyby robia novootvárajúce kaviarne a aj o tom prečo výberová káva je dobrou voľbou pre vaše prevádzky.


Vaše kávové príbehy a otázky zodpovedané a odmenené kávou

Vaše kávové príbehy a otázky zodpovedané a odmenené kávou

Veľmi ste nás potešili! Vďaka vašim otázkam sme dokázali pripraviť tento podcast, v ktorom sme zozbierali a zodpovedali vaše otázky o káve a Green Plantation. 

Každého kto nám do podcastu zavolal, sme odmenili setom vzoriek, ktorý voláme Kávová cesta okolo sveta. 


Green Plantation sa zmenilo …

Green Plantation sa zmenilo …

Reštartovali sme podcast. S rukou na srdci si zrekapitulujeme všetko, čo sa v Green Plantation za posledných x rokov udialo. Čo sme podľa nás robili dobre a čo sme pokašlali. 

V tomto podcaste pokecáme aj o alternatívnych spracovaniach kávy, o Q Grader certifikáte (profesionálny ochutnávač kávy) a prečo tento certifikát nemá Valerian vytetovaný na čele. 

Peter prezradí, prečo GP už nenájdete v Urbanoch a v Brew Bare a povie aj o našich plánoch v kávovej pevnosti, ktorá sa nachádza na adrese Hadovce 13. 

Na koniec vám prezradíme čo očakávať od nového formátu podcastu a tiež si dáme súťaž. Ak sa jej chcete zúčastniť zanechajte nám odkaz. Môžete vyhrať cestu okolo sveta kávových chutí. Prajeme príjemné počúvanie.


Podcast #12 Michal Molčan

Podcast #12 Michal Molčan

Rozhovor s Michalom Molčanom o jeho projektoch magazín Štandard, Slovenský aeropress šampionát a Coffee Fest Bratislava 2015. Ako vždy nebudú chýbať ani klebety zo slovenskej kávovej scény.


Podcast #11- Aeropress Special – Rozhovor s Martinom Karbinošom

Podcast #11- Aeropress Special – Rozhovor s Martinom Karbinošom

Podcast venovaný Aeropressu z titulu blížiacich sa majstrovstiev Slovenska v príprave kávy v Aeropress. Martin nám prezradí tipy a triky na prípravu kávy v Aeropress, povie ako prebieha Aeropress šampionát a ja vám prezradím jednu vtipnú príhodu ako som ja našel výberovú kávu.


Podcast 10 – Rozhovor s Petrou Veselou

Podcast 10 – Rozhovor s Petrou Veselou

10. časť podcastu oslávime s rozhovorom s Petrou Veselou, autorkou „Kniha o kávě“, baristickou trénerkou a porotkyňou medzinárodných súťaží. V tomto podcaste sa pobavíme o Petrinych začiatkoch, o baristickom remesle, o káve ako takej, poklebetíme o jej manželovi Gwilymovi Daviesovi, ktorý bol baristickým majstrom sveta v roku 2009.

Ďalej