Recepty na kávu

Či už ste milovník klasického espressa, jemného cappuccina, alebo túžite po nových a zaujímavých spôsoboch prípravy kávových nápojov, ste na správnom mieste. V tejto kategórií článkov vám predstavíme rôznorodé recepty, ktoré vás inšpirujú k objavovaniu nových chutí a vôní.

Pripravili sme pre vás jednoduché a zároveň nápadité recepty, ktoré môžete vyskúšať doma bez špeciálnych zariadení alebo s použitím štandardného kávovaru. Od klasických kávových mixov po trendy nápoje, zaručene nájdete niečo, čo poteší vaše chute.

Doprajte Vianociam poriadnu kávovú atmosféru!

Doprajte Vianociam poriadnu kávovú atmosféru!

K vianočným zvykom nepatrí len pečenie cukroviniek a darčeky pod stromčekom. Zimné obdobie je tu a tak ako každá kaviareň ladí to najlepšie zimné menu, aj vy si môžete pripraviť vianočnú kávu presne podľa svojej chuti s našimi receptami na kávu. S kávou Toffe Nuts Latte alebo možno s kávovou melanžou prekvapíte seba aj návštevu.


Čo je Babyccino?

Čo je Babyccino?

Ale ako zabaviť dieťa, kým si vy vychutnávate cappuccino alebo dávku? Odpoveďou je babyccino! Každé dieťa sa rado hrá na dospelých. A vychutnať si babyccino v kaviarni môže byť zábavný spôsob, ako s vami stráviť chvíľu oddychu.


7 letných nápojov s Cold Brew Coffee Toddy

7 letných nápojov s Cold Brew Coffee Toddy

Toddy je pomocník na výrobu domáceho Cold Brew. Nielenže vám pripraví lahodný domáci Cold Brew ako z kaviarne. Bude tiež dokonalým základom pre lahodné ľadové a miešané nápoje, na ktoré sme si dnes pripravili recepty.


Espresso tonic - káva, ktorá v lete chladí

Espresso tonic - káva, ktorá v lete chladí

Hovorí vám niečo názov Espresso Tonic? Tento kávový nápoj sa dnes podáva takmer v každej kaviarni a reštaurácii. Je to veľký hit leta, takže určite choďte ochutnať espresso tonic, ktorý pripravujú profesionálni baristi. Potom vám nebude robiť problém pripraviť a ochutiť si doma vlastný. V nasledujúcom článku sa dozviete ohistórii tohto nápoja, o tom, ako môže kávový tonik chutiť, dokonca vás naučím, ako nápoj správne pripraviť a aké sú jeho rozdiely oproti Cold Brew Tonicu, a na záver pripojím svoje obľúbené recepty na Espresso Tonic a pikantnejšiu verziu Espresso Gin Tonic .


Netradičná káva alebo aprílový žart?

Netradičná káva alebo aprílový žart?

Všetci sme 1. apríla niekoho oklamali. Pripravila som pre vás naozaj netradičné aprílové dobroty. Čo tak avokádové latte alebo káva s dreveným uhlím? Len žart alebo skvelý nápoj? Nechajte sa prekvapiť!


Moja šálka kávy

Moja šálka kávy

Každý z nás je veľmi rád, že si môže vychutnať svoju šálku kávy. Napadlo vás niekedy, že vaša šálka môže ovplyvniť chuť kávy? A čo si do svojej šálky naliať po silvestrovských oslavách? Odporúčam vám niekoľko mojich obľúbených silvestrovských káv. Poviem vám tiež, či je káva po alkohole naozaj to pravé orechové.


Kávové nápoje na Silvestra

Kávové nápoje na Silvestra

K silvestrovským a novoročným oslavám patria nápoje všetkého druhu, preto som pre vás, milovníkov kávy, pripravila niekoľko receptov na alkoholické a nealkoholické nápoje s kávou. Vďaka kofeínu navyše sa môžete postarať o to, aby ste na Nový rok nezaspali. Pozrime sa, čo si môžete pripraviť.


5 tipov na ľadovú kávu a nápoje z Cold Brew

5 tipov na ľadovú kávu a nápoje z Cold Brew

Horúce slnečné dni znamenajú pre milovníkov kávy len jedno: osviežujúcu ľadovú kávu. V tomto ročnom období má snáď každý kávičkár v chladničke svoj domáci Cold Brew alebo si práve zmrazuje kocky ľadu na ľadovú filtrovanú kávu. Dnes mám pre vás niekoľko nápadov, ako využiť vychladený filter na prípravu kávovej limonády a iných letných kávových nápojov.

Ďalej