Recepty na kávu

Či už ste milovník klasického espressa, jemného cappuccina, alebo túžite po nových a zaujímavých spôsoboch prípravy kávových nápojov, ste na správnom mieste. V tejto kategórií článkov vám predstavíme rôznorodé recepty, ktoré vás inšpirujú k objavovaniu nových chutí a vôní.

Pripravili sme pre vás jednoduché a zároveň nápadité recepty, ktoré môžete vyskúšať doma bez špeciálnych zariadení alebo s použitím štandardného kávovaru. Od klasických kávových mixov po trendy nápoje, zaručene nájdete niečo, čo poteší vaše chute.

Domáca kávová zmrzlina a nanuky [recepty]

Domáca kávová zmrzlina a nanuky [recepty]

V tomto článku vám ukážeme recepty na klasický kávový nanuk, ktorý sa pripravuje len z 3 ingrediencií, ako aj na vegánsku kávovú zmrzlinu alebo kávový nanuk s Baileys.


Kávové nápoje na Silvestra

Kávové nápoje na Silvestra

K silvestrovským a novoročným oslavám patria nápoje všetkého druhu, preto som pre vás, milovníkov kávy, pripravila niekoľko receptov na alkoholické a nealkoholické nápoje s kávou. Vďaka kofeínu navyše sa môžete postarať o to, aby ste na Nový rok nezaspali. Pozrime sa, čo si môžete pripraviť.


Sezónne kávy a recepty s príchuťou jari

Sezónne kávy a recepty s príchuťou jari

Káva s vôňou jari! Alebo jar s vôňou kávy? Tak či onak, je tu, takže čo znamená jarné obdobie pre pražiarne kávy? Aké sú jarné trendy v gastronómii (vrátane kaviarní) + recepty na jarné kávové nápoje. Čítajte ďalej!


Kombucha - čo to je a ako ju vyrobiť

Kombucha - čo to je a ako ju vyrobiť

Počuli ste už niekedy o fermentovanom čaji? Hovoríme o takzvanej kombuche. Prináša vášmu telu veľa výhod. Skúste si ju vyrobiť doma, je to zábava.


Čo je Babyccino?

Čo je Babyccino?

Ale ako zabaviť dieťa, kým si vy vychutnávate cappuccino alebo dávku? Odpoveďou je babyccino! Každé dieťa sa rado hrá na dospelých. A vychutnať si babyccino v kaviarni môže byť zábavný spôsob, ako s vami stráviť chvíľu oddychu.


7 letných nápojov s Cold Brew Coffee Toddy

7 letných nápojov s Cold Brew Coffee Toddy

Toddy je pomocník na výrobu domáceho Cold Brew. Nielenže vám pripraví lahodný domáci Cold Brew ako z kaviarne. Bude tiež dokonalým základom pre lahodné ľadové a miešané nápoje, na ktoré sme si dnes pripravili recepty.


Espresso tonic - káva, ktorá v lete chladí

Espresso tonic - káva, ktorá v lete chladí

Hovorí vám niečo názov Espresso Tonic? Tento kávový nápoj sa dnes podáva takmer v každej kaviarni a reštaurácii. Je to veľký hit leta, takže určite choďte ochutnať espresso tonic, ktorý pripravujú profesionálni baristi. Potom vám nebude robiť problém pripraviť a ochutiť si doma vlastný. V nasledujúcom článku sa dozviete ohistórii tohto nápoja, o tom, ako môže kávový tonik chutiť, dokonca vás naučím, ako nápoj správne pripraviť a aké sú jeho rozdiely oproti Cold Brew Tonicu, a na záver pripojím svoje obľúbené recepty na Espresso Tonic a pikantnejšiu verziu Espresso Gin Tonic .

Ďalej