9 tipov, ako ušetriť čas pri prevádzkovaní kaviarne

Puqpress tampónuje espresso pre vás

Vzhone sa môže stať, že barista nestimuluje kávu rovnomerne a pod rovnakým tlakom, ale to už nie je prekážkou s Puqpress. Puqpress je automatický tamper, ktorý tampónuje kávu za vás, stačí na ňom nastaviť požadovaný tlak. Tým sa eliminujú odchýlky a nedokonalosti v technike tampónovania, pričom vám dáva priestor sústrediť sa na iné dôležité aspekty prípravy kávy.

Po vyskúšaní zariadenia Puqpress už nebudete chcieť tampónovať iným spôsobom. Pozrite si Puqpress v akcii.

Puqpress oceníte najmä pri práci vo väčšej kaviarni, kde sa počas dňa vystrieda viacero baristov. Na začiatku dňa tak stačí nastaviť mlynček a je jedno, či kávu tampónuje silnejší barista alebo drobnejší barista. Páku stačí len zasunúť do Puqpressu. Na základe zaťaženia sa tamper sám utlačí.

Umiestnenie kávového príslušenstva

Jedným z ďalších tipov, ktoré vám môžu výrazne uľahčiť prácu, je umiestnenie mlynčeka, kávovaru, tampónovacej stanice alebo Puqpressu a odvápňovača.

Najlepšie je mať všetko blízko seba a najlepšie v poradí, v akom príslušenstvo používate. Takto nebudete musieť neustále za barovým pultom otáčať a prípadne sa miešať s ostatnými.

Miesto na prípravu filtrovanej kávy, či už ide odávkové alebo ručné varenie, by bolo lepšie umiestniť do inej časti baru. Takto môže jeden barista pripravovať espresso nápoje a druhý môže pripravovať filtrovanú kávu.

Dôležité je mať po rukeaj chladničku na mlieko, ako aj čisté šálky.

Kávovar by ste mali mať v ideálnom prípade umiestnený na strane zákazníkov, aby kávovar nepôsobil ako veľká stena medzi vami a aby ste neboli chrbtom k zákazníkom.

Ušetrite čas vďaka zabudovanému vybíjaciemu kávovaru

Tento tip sa na prvý pohľad môže zdať ako maličkosť, ale nie je to tak. Zabudovaný príklepový stroj vám ušetrí veľa času. Spodná časť zabudovaného odklepávača nie je uzavretá, takže pod odklepávač použijete kôš alebo nádobu a po skončení zmeny vysypete kávové púčiky. Na rozdiel od odkvapkávačov alebo boxov, ktoré musíte pravidelne vyprázdňovať.

Navyše vyklopením kávy do samostatného vrecka môžete logger ďalej používať.

Tlač loga kaviarne na papierové šálky

Stále idete starou cestou alebo ručne potláčate papierové poháre. Čo tak manufaktúrna tlač alebo označenie vo forme nálepiek.

Má to niekoľko výhod:

  • Ušetríte čas svojich zamestnancov.
  • Poháre nebudú také lepkavé, čo môže byť pre niektorých hygienický problém.
  • Navyše všetky poháre budú mať logo rovno a na rovnakom mieste.
  • Logo bude čitateľnejšie.
Ak si necháte poháre vytlačiť odborníkmi, nielenže vám to ušetrí čas, ale je to aj kvalitnejšie a krajšie.

Automatické objednávanie od dodávateľov

Došla vám káva, mlieko alebo papierové poháre? Nastavte si automatické objednávanie. Vašeúdajevám pomôžu zistiť, kedy a koľko jednotlivých položiek je potrebné objednať .

Vedeli ste, že ľudia pijú najviac týchto nápojov (napríklad Pumpkin Spice Latte alebo cold brew) počas určitých mesiacov a na zákusky chodia viac cez víkend? Využite to!

Časovač zapnutia/vypnutia kávovaru a režim spánku

Chcete prísť do práce a mať zapnutý a zohriaty kávovar? To už dnes nie je problém vďaka časovaču zapnutia/vypnutia alebo časovej zásuvke.

Pomocou časovača sa pripojte ku kávovaru a potom ho ovládajte prostredníctvom mobilného telefónu odkiaľkoľvek. Kávovar môžete nastaviť tak, aby sa zapínal v určitých časoch a dňoch, a rovnako tak, aby sa v určitých časoch vypínal.

Časovače však nie sú kompatibilné so všetkými kávovarmi, preto sa pred kúpou uistite, že sú kompatibilné s tým vaším. Prekážkou pri používaní časovača môže byť aj nutnosť zapnúť kávovar pomocou digitálneho tlačidla.

Druhou možnosťou, s ktorou sa môžete stretnúť, je "režim spánku"Ten ocenia najmä kaviarne, ktoré majú veľmi malý časový odstup medzi zatváracím a otváracím časom. Režim spánku funguje na princípe využívania približne polovičnej spotreby energie. Pri ohrievaní potom nemusí spotrebovať toľko energie. Šetrí tak peniaze a čas.

Táto funkcia je k dispozícii hlavne vo väčších pákových kávovaroch s digitálnym displejom. To, či sa vám používanie tejto funkcie oplatí, si musíte spočítať sami v závislosti od spotrebovanej energie.


Rýchle a efektívne čistenie kanvíc na mlieko

Ďalšou vychytávkou, ktorá by nemala chýbať najmä vo väčších kaviarňach , jeumývačka pohárov a kanvíc na mlieko. Môžete si vybrať buď priestorovú, alebo zabudovanú umývačku. Tie druhé sú užitočné najmä vtedy, ak chcete ušetriť miesto na barovej doske.

Studené nápoje pre kaviareň

Namiesto ľadových kvapiek siahnite postudenom náleve . Ušetrí vám veľa času pri príprave. Počas letných mesiacov oceníte systém studeného vareniaToddy. V ponuke je niekoľko veľkostí a s tou najväčšou môžete naraz pripraviť až 76 litrov studenej filtrovanej kávy. Kávu jednoducho pomeliete, popoludní zalejete studenou vodou a na druhý deň ju môžete podávať.

Vyvážená káva do posledného gramu

Baristická váha je nevyhnutnou výbavou každého baristu na prípravu filtrovanej kávy a espressa. Ak si chcete prípravu kávy ešte viac uľahčiť, vyhľadajteprofesionálne mlynčeky so zabudovanou váhou.

Okrem mlynčeka ponúkajú kávovary aj zabudované váhy. Ak hľadáte kávovary s touto funkciou, hľadajte gravimetre.

Ako zvýšiť predaj?

Tento bod nepatrí celkom k predchádzajúcim, ale myslím si, že sa môže hodiť. Rozmiestnite po bare veci, o ktorých viete, že sa často predávajú. Čo je to vo vašom prípade? Sú to doplnky, zákusky alebo balíčky kávy? Prineste tieto veci ľuďom na oči.