Ako na to French press – Hudobné Video

Dovoľujem si vám predstaviť nový seriál o alternatívnych metódach „Ako na to“. Čo sú to alternatívne metódy? Je to moderný názov na spôsoby prípravy kávy odlišných, ako je espresso. Dalo by sa diskutovať, že evolučne je espresso alternatívna metóda k týmto metódam, ale niekde sa niekto „stratil v preklade“ a názov alternatívne metódy sa zaužíva tak ako sme ho definovali. Výhodou alternatívnych metód je, že sú finančne menej náročné ako espresso, reprodukujú odrodovú chuť kávy presnejšie a sú menej náročné na vonkajšie vplyvy ako spomínané espresso.
Ako prvú metódu som si zvolil tzv. „french press“. Na výrobu „french press“ kávy potrebujete kávu, váhu, mlynček, vodu o teplote 90-95C a samozrejme „french press“. Váha je investícia, ktorá sa vám vyplatí. Zjednoduší vám prácu a presnosť vám zabezpečí konzistentnú kvalitu nápoja. Malé digitálne váhy do 1kg kúpite na ebay-i za pár EUR aj s poštovným z Honkongu. Takže žiadne výhovorky! ? French press čo vidíte na videu je z IKEI a stál pár halierov, ale ak chcete míňať peniaze tak nech sa páči. Existuje obrovské množstvo výrobcov. Na jednu šálku potrebujete 18g hrubo namletej kávy, 2,5dcl alebo 250g 90-95C vody. 1. Zalejte kávu horúcou vodou a nechajte lúhovať bez vršku 1minútu 2. Rozbite kôru, čo znamená 2-3x pomiešajte povrch 3. Nasaďte vršok a nechajte lúhovať ďalšie maximálne 3minúty (závisiac od hrúbky mletia) 4. Pomalým pohybom stlačte kávu na spodok a servírujte. Ak všetkú kávu nevypijete (na čo nevidím dôvod ?:) ), aj tak nápoj prelejte do inej nádoby aby sa už nelúhovala. 5. Zatvorte si oči a vychutnajte si skutočnú chuť kávy.
HUDBA:

Brad Sucks Making me Nervous
Brad Sucks je názov skupiny skladajúcej sa z jedného človeka. Jeho produkcia sa šíri ako vírus cez internet a nakazila aj mňa. Pozrite si jeho stránku a vypočujte si jeho bít.

Odporúčané produkty2