Ako pripraviť espresso v kávovare Flair

Espresso kávovar Flair - prvé kroky

Výhoda kávovaru Flair ako cestovného espressa znamená aj to, že sa na prípravu espressa musíte pripraviť. Okrem nastavenia konštrukcie kávovaru si pripravte mlynček a váhu a dajte variť vodu. Ohrev vody je najzložitejšou časťou celého procesu. Teda pokiaľ práve nepoužívate Flair Espresso v pohodlí domova sbaristickou kanvicou . po ruke.

Pri vonkajšej príprave kávy na kávovare Flair Espresso ste však nútení zaobstarať si vodu alternatívnymi cestami:

  • Majte so sebou kanvicu a cestovný kávovar.
  • Majte naozaj dobrú termosku na vodu.

Ako nastaviť hrubosť mletia kávy pre kávovar Flair Espresso

Dobrý kávovar je tretinou dobrého espressa. Tými ostatnými sú vaše baristické zručnosti a predovšetkým správne namletá káva. Častou chybou je podceňovanie práve mlynčeka na kávu. Pritom jeho kvalita sa priamo odráža na chuti kávy. Keď máte dobrý mlynček, ďalším krokom je naučiť sa ho nastaviť. Ako to teda urobiť?

Najskôr nájdite počiatočné nastavenie, teda polohu mlecích kameňov - nastavenie mlynčeka, ktoré vám umožní pripraviť približne 40 g espressa za 25-35 s. Ďalšie úpravy nastavenia potom budú v drobných posunoch.

Koľko kávy na espresso v kávovare Flair

V predchádzajúcom odseku som popísal 40 g espressa ako odrazový mostík. Obvyklý "sparovací pomer" pre espresso je 1:2, ale môže sa mierne líšiť. V závislosti od zvolenej kávy, napríklad 1:28 atď. To znamená, že na 40 g finálnej kávy musímenamlieť 20 g praženej kávy. Vstupná hodnota, t. j. množstvo mletej kávy, ktoré vložíte do kávovaru, sa medzi jednotlivými modelmi Flair Espresso mierne líši.

  • Kávovar s hlavou Flair 58: kapacita na 16-20 g kávy a 90 ml vody
  • kávovar s hlavou Flair PRO2: kapacita na 16-24 g kávy a 70 ml vody
  • kávovar s hlavou Flair Standard: kapacita na 12-18 g kávy a 60 ml vody

Návod na použitie kávovaru Flair Espresso krok za krokom

Príprava dokonalého espressa v akomkoľvek kávovare sa začína prípravou skúšobného espressa. Teda kávy, na základe ktorej sa rozhodnete, ako ďalej upraviť nastavenia mlynčeka. V prípade káv s jednotnejším chuťovým profilom, ako sú napríklad zmesi na espresso, je pravdepodobné, že nebudete každý deň presúvať receptúru espressa. Kávy s jedným pôvodom sú potom náchylnejšie na zmeny správania počas extrakcie . Podobne sú na tom tie zrná, ktoré sú čerstvo po pražení

1. Príprava kávovaru Flair Espresso

2. Zahriatie hlavy kávovaru

3. Mletie a napenenie požadovaného množstva kávy

4. Zostavenie hlavy kávovaru

5. Pridanie horúcej vody

6. Extrakcia espressa

Odporúčané produkty6