Interview – Martin Hudák

Martin Hudák je už v brandži známy barman z Dublin Cafe v Prešove, ale aj z kávotvorných súťaží. Tento rok Martin súťažil v kategórii „Coffee in Good Spirits“, čo v preklade znamená „Káva v dobrom duchu“ s tým, že „spirits“ sa prekladá aj ako „tvrdý alkohol“. O akú súťaž sa presne jedná? Martin nám prezradí.


Kto si? Odkiaľ si? A čo dobré robíš pre túto zemeguľu?
Volám sa Martin Hudák a som barman/barista plný energie s chuťou kráčať po ceste za cieľom a nebáť sa objavovať pritom nové veci. To všetko sa mi darí v Dublin Cafe v Prešove, spolu s celým teamom. Pre zemeguľu som zbieral kávové „puky“ na prírodné hnojenie, nefajčím a tetrapaky pekne v práci separujem.

Kafe a ty. Aký máte vzťah? Nejaké pikošky zo spoločného spolunažívania?
Hm…je to komplikované, asi ako so ženami. Raz jej mám pokrk, lezie mi pod nechty, inokedy bez nej nemôžem žiť, a slinky sa mi zbiehajú, len čo ju ucítim…a taktiež asi žiarli, ak dám ráno prednosť čiernemu čaju s mliekom;) No myslím si, že ju nikdy nepodvediem…

Čo je to „Coffee in good Spirits“?
V angličtine, že vraj mi to ide, ale toto som si nikdy nevedel doslovne preložiť:)…avšak pre mňa je to možnosť prepojiť barmanské a baristické umenie v komplexnú súhru chutí kávy, alkoholu, sirupov a vlastnej kreatívnej osobnosti.

Prečo si si vybral Green Plantation kávu a nie inú?
Priestor som videl v možnostiach a variabilite káv, ktoré ponúkate, ako aj v ich stabilnej kvalite, či jedinečnosti. Proste sadli mi ako slepé sytko do portafiltra…that’s it! A ovšem Peťo je kamarát;)