Káva so sebou, prečo nie

NEZABUDNITE NA INTERAKCIU SO ZÁKAZNÍKOM

Aj keď si zákazník prišiel len po rýchlu kávu so sebou, venujte mu trochu svojej pozornosti. Úsmev je samozrejmosťou. Ale tiež sa ho napríklad opýtajte, ako sa mu dnes darí. Ak je to stály zákazník, skúste si o ňom zapamätať nejaké základné informácie. Zákazník si zapamätá, že sa o neho zaujímate, a bude sa vo vašej kaviarni cítiť príjemne, aj keď je tam len pár minút. Nabudúce možno príde s priateľmi, aby im ukázal svoju obľúbenú kaviareň so skvelou atmosférou a ešte lepšou kávou.

MARKETING V OBLASTI DONÁŠKOVÝCH SLUŽIEB

Dnešný svet je chaotickejší a rýchlejší ako kedykoľvek predtým. Ľudia blokujú reklamy a ignorujú e-maily tak, že ich posielajú rovno do priečinka so spamom. To znamená, že je dôležité začať sa opäť sústrediť a objaviť všetky výhody takzvaného offlinemarketingu .

Dnešný zákazník nemá čas sledovať reklamné oznámenia (v skutočnosti ich čoraz častejšie ignoruje). Kto však nemá čas vypiť si chutnú kávu? To by bol človek sám proti sebe.

Sošálkou kávy však môžete zo svojich zákazníkov urobiť malých ambasádorov vašej značky.

DIZAJN ŠÁLKY = VAŠA ZNAČKA

Vytvorte si jedinečné logo, vďaka ktorému vás každý spozná. Pretože už len nosenie šálky v ruke stačí na to, aby vašu značku počas dňa videli desiatky ďalších očí, a to bez toho, aby vás museli navštíviť.

Možno vás nenavštívia v ten istý deň, alebo dokonca ani na druhý deň, ale vaše logo sa postupne vryje do povedomia ľudí, a keď potom narazia na vašu kaviareň, akosi podvedome ho poznajú a pôjdu na kávu k vám, a nie cez ulicu do kaviarne konkurencie. A prečo? Pretože niekde videli vaše logo. Videli ho na iných ľuďoch a budú chcieť ochutnať aj vašu kávu.

Svojou jedinečnou šálkou sa môžete krásne odlíšiť a zviditeľniť aj od konkurencie. Dajte si prácu s dizajnom svojej značky. Oplatí sa to.

VAŠA ŠÁLKA NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

Ak je vaša šálka výnimočná, nezvyčajná a štýlová, vaši zákazníci si ju budú fotografovať a zverejňovať na svojich sociálnych sieťach. Vytvorte si účet na sociálnych sieťach a zdieľajte fotografie nielen od svojich zákazníkov. Bude sa im to páčiť a vám tiež. Robia vám totiž reklamu. A je to úplne zadarmo.

Potrebujete si založiť napríklad Instagram? Vytvorte si malú súťaž. Stačí pár káv zadarmo. Úlohou by mohlo byť odfotiť kávu v šálke na súťažnom mieste. Ľudia o vás budú písať a zdieľať vaše fotografie s vaším logom. A to je to, o čo vám ide! Čímviac ľudí uvidí vaše logo, tým viac vás budú chcieť navštíviť. Instafriendly kaviarne sú v dnešnej dobe nevyhnutnosťou.

Urobte svoju šálku a logo dostatočne atraktívne, aby stáli ľuďom za fotografie.

EKO POHÁRE

V dnešnej dobe, keď sa neustále rieši ekológia a životné prostredie, sa táto téma dostala aj do kaviarenského sektora. Čoraz viac ľudí si prináša vlastné poháre, ktoré môžu používať opakovane.

Vytvorte si vlastné ekologické šálky na kávu s vlastným logom a začnite ich rozdávať svojim zákazníkom. Tí potom budú nosiť váš pohár všade so sebou a vy môžete touto metódou získať širšie povedomie.

Samozrejme, je na vás, ako sa tejto novej témy chopíte. Ponúknite zľavu, napr. 5 Kč, každému, kto si so sebouprinesie vlastný pohár na kávu. Možno si potom ľudia budú radšej brať kávu so sebou od vás ako od konkurencie.

OTOČTE ŠÁLKU

Obrátená šálka je názov relatívne nového projektu, ktorý ponúka šálky na kávu, ktoré po jednom použití neskončia v koši. Vytvorili odolné, štýlové a praktické šálky na kávu na donášku.

Ako to funguje? Skontaktujete sa sprojektom Otoč šálku a dohodnete sa s ním na jednom z 360 miest v Českej a Slovenskej republike, kde tieto vratné šálky fungujú. Na šálky funguje vratná záloha vo výške 50 Kč/ 2 . Zákazníci si do nich odnesú kávu, čaj alebo iný nápoj a potom ich vrátia na tom istom alebo inom mieste, kde tento projekt funguje. A nepotrebuje na to žiadnu účtenku.

PRÍSLUŠENSTVO

Poskytnite kompletný servis s kávou so sebou, ako keby zákazník sedel vo vašej kaviarni. Myslite na jednoduché doplnky, ako sú drevené miešadlá, obal na šálky, aby ste sa nepopálili, cukor - trstinový a biely, viečka a podnosy na viac šálok. Vďaka týmto niekoľkým veciam navyše uľahčíte zákazníkovi pôžitok z kávy a poskytnete mu pohodlný a bezproblémový nákup.

NIE JE DÔVOD NEPONÚKAŤ KÁVU SO SEBOU

Naozaj neexistuje žiadna veľká nevýhoda, prečo neponúkať kávu so sebou. Vďaka tejto možnosti môžete prilákať nových zákazníkov, ktorí si ku káve nesedia, ale tiež si len potrebujú doplniť hladinu kofeínu. Šálky na kávu so sebou a ďalšie kávové príslušenstvo si môžete zakúpiť v našom obchode. Poskytnite svojim zákazníkom možnosť vypiť si vybranú kávu cestou do práce.