Kombinovaný dizajn: Nuova Simonelli MOOD&DUO

Nuova Simonelli

Nuova Simonelli je spoločnosť, ktorej história siaha do začiatku 30. rokov 20. storočia. Odvtedy sa postupne vyvinula v značku, ktorá určuje trendy a stala sa priekopníkom vo vývoji profesionálnych kávovarov.

Továreň Nuova Simonelli | europeancoffeetrip.com

Nebola to však len tretia vlna kávy, ktorá inšpirovala spoločnosť Nuova Simonelli, aby sa zamerala na menšie kávovary, ktoré by ľudia používali doma alebo v práci.

Pri takom množstve kvalitných kávovarov a mlynčekov, ktoré sú v súčasnosti na trhu, museli inžinieri z Belforte del Chienti dať svojej novokoncipovanej dvojici domácich kávovarov a mlynčekov niečo navyše.

Vedzte, že to, čo kávovar a mlynček na kávu Oscar Mood Duo ponúka, nie je len rafinovaný , neotrelý dizajn, ale predovšetkým precízne spracovanie a premyslené funkcie.

Domáci kávovar Nuova Simonelli Oscar Mood

Kávovary Nuova Simonelli Oscar Mood | nuovasimonelli.it

Keď sa povie domáci kávovar, mnohí z nás si pravdepodobne predstavia prístroj, ktorý by mal s väčšou či menšou pomocou vyrobiť niečo podobné espressu alebo cappuccinu, aké poznáme z kaviarní.

Vedeli ste však, že na trhu existujú aj kávovary, ktoré nestojí státisíce korún a kvalitou nezaostávajú za profesionálnymi prístrojmi? Oscar Mood je rozhodne jedným z nich.

Ako vyzerá kávovar Oscar Mood?

Oscar Mood je dizajnový pákový kávovar v profesionálnej kvalite. Na prvý pohľad vás zaujme jeho vzhľad, ktorý vychádza z "veľkých" kávovarov. Tvorí ho predovšetkým zrkadlovo leštená doska z nehrdzavejúcej ocele v kombinácii s príslušenstvom v jednej zo 4 farieb:

  • guacamole - avokádovo zelená
  • červená - "talianska" retro červená
  • taupe - upokojujúca, nadčasová farba medzi sivou a hnedou
  • čierna - čierna, bez ničoho navyše

Nemôžeme nespomenúť luxusnú 58 mm drevenú páku portafiltru, ktorá sa ku kávovaru veľmi hodí a perfektne padne do ruky.

Hlavné vlastnosti kávovaru Nuova Simonelli Oscar Mood

Pri bližšom pohľade si všimneme ovládací panel s displejom a 4 tlačidlami, pomocou ktorých možno všetko naprogramovať a ovládať.

Kávovaru vládne volumetria, , čo je funkcia, ktorá umožňuje nastaviť, ako dlho bude voda pre každý nápoj - jednoduchý alebo dvojitý - pretekať. Nemusíte tak prístroj sledovať, keď už začnete variť. Pomocou volumetrie dosiahnete konzistentnú kvalitu kávy.

Kávovar Oscar Mood Guacamole | nuovasimonelli.it

Napriek tomu, že kávovar sa zahrieva len 15 minút, 3 programovateľné časy zapnutia a vypnutia vám uľahčia život. Najmä ráno.

Tryska na napenenie mlieka je vybavená technológiou "Cool Touch". Vďaka tomu odpadá obava z popálenia.

Čo sa nachádza vo vnútri kávovaru Oscar Mood?

Kávovar Oscar Mood Guacamole | nuovasimonelli.it

Ak by sme sa pozreli dovnútra kávovaru Oscar Mood, našli by sme 2l jednovrstvový bojler s výmenníkom tepla a PID pre lepšiu stabilitu teploty. A čo je to PID?

Kávovar pracuje so spoľahlivým vibračným čerpadlom štandardným pre domáce kávovary s nádržkou na vodu, ktorá má v tomto prípade objem 3 l.

Celkový dizajn kávovaru je dokonale čistý a pevný. Hmotnosť 13 kg tomu napovedá, napriek tomu kávovar pôsobí veľmi kompaktným dojmom. A ako bolo spomenuté v úvode: kvalita spracovania nemá pri profesionálnych kávovaroch konkurenciu.

Nuova Simonelli Oscar Mood tak bude nielen štýlovým dizajnovým doplnkom vašej domácnosti či kancelárie, ale aj prístrojom, ktorým by nepohrdla väčšina baristov.

Mlynček na kávu Nuova Simonelli Duo

Mlynčeky na kávu Nuova Simonelli Duo | nuovasimonelli.it

Nuova Simonelli Duo je elektrický mlynček na espresso. Vyrába sa v 4 farbách, ktoré hrajú s identickými farbami kávovarov Oscar Mood. Spoločne vytvárajú dizajnové duo, ktoré si jednoducho nemôžete nezamilovať.

Vlastnosti mlynčeka na espresso Nuova Simonelli Duo

Mlynček sozásobníkom s hmotnosťou 400 g melie kávové zrná pomocou55 mm mlecích kameňov ztvrdenej ocele . Je schopný veľmi jemného mletia potrebného na prípravu espressa.

Pomocou mikrometrického nastavenia dosiahnete presne požadovanú hrubosť mletia.

Dotykový displej umožňuje nastaviť dávkovanie kávy pre 2 rôzne nastavenia - jednoduché a dvojité espresso.

Mlynček Nuova Simonelli Duo vyniká vysokou kvalitou spracovania, ktorá je vlastná profesionálnym mlynčekom - rovnako ako kávovar Oscar Mood.

Ak sa rozhodnete kúpiť kávovar Oscar Mood, mlynček Duo je (podľa môjho skromného názoru) jednoducho "must-have"!

Odporúčané produkty4