Manuálny mlynček na kávu Hario Skerton Pro [recenzia]

Japonské mlynčeky Skerton nie sú na trhu s baristickým vybavením žiadnou novinkou. Sú dobre známe rovnako ako ostatné výrobky tejto veľmi obľúbenej spoločnosti Hario. Základný model Skerton bol mierne zmenený a vylepšený. Z takýchto inovácií potom vznikol populárny ručný mlynček Skerton Pro.

Hoci sa v mnohom stále podobá na svojho pôvodného predka a zachováva si svoje "bacuľaté" krivky, mletie v tejto verzii "Pro" je niečo úplne iné. Stále ide omlynček srobustnejším vzhľadom. Je však praktickejšia. Je to funkčný domáci mlynček za priateľskú cenu.

Výška 20 cm
šírka 10 cm
kapacita 50 g zrnkovej kávy
mlecie kamene kónický keramický, 38 mm
materiál plast, sklo, keramika, oceľ

VYLEPŠENÁ VERZIA HARIO SKERTON PRO

Problémy s pôvodným základným modelom, ako je nekonzistentnosť mletia najmä pri nastavení vyššej hrubosti, sa japonskí výrobcovia rozhodli vyriešiť naozaj dôsledne týmto mlynčekom. No vzali to, ako sa hovorí "od základov".

Model Skerton Pro dostal o niečo ostrejší tvar. Tie zabezpečili jeho lepšiu stabilitu pri mletí s mlynčekom na stole. Aby sa vám mlynček lepšie držal v ruke, dostal Skerton Pro silikónový golier, ktorý zafixuje váš úchop. To sa hodí najmä pri trochu namáhavejšom jemnom mletí. Veko násypky mlynčeka je vyrobené z pevného priehľadného plastu a je tvarované tak, že sa zacvakne priamo na miesto. Nakoniec k mlynčeku pridali masívnejšiu rukoväť na pohodlné mletie.

Správna príprava kávy závisí od dobre pomletej kávy. Preto je dobrý mlynček viac než dôležitým pomocníkom v tomto procese. Ak si nie ste istí správnym mletím, pozrite si náš článok: Mletie ako základ dobrej kávy.

UMIESTNENIE A OBSLUHA MLECÍCH KAMEŇOV

Aj vo vnútri mlynčeka nastali významné zmeny, prakticky tie najdôležitejšie. Hriadeľ mlynčeka držia na mieste plastové vzpery vo vnútri násypky. Jeho stabilizácia pomocou vzpier a spodnej pružiny tak zabraňuje výraznému kývaniu keramických mlecích kameňov pri hrubom mletí.

Táto zmena rozširuje možnosti použitia mlynčeka na správnu prípravu prakticky všetkých alternatívnych spôsobov, ale v prípade potreby zvládne aj espresso a ešte jemnejšie mletie tradičnej tureckej kávy v džezve.

Netreba zabúdať ani na vylepšené ovládanie mlynčeka. To znamená jednoduchšie nastavenie hrubosti alebo jemnosti mletia. Od základnej verzie alebo verzie "Plus" mlynčeka Hario Skerton sa nastavenie presunulo na spodnú časť mlecej jednotky. V spodnej časti mlecích kameňov sa nachádza gombík, ktorého otáčaním môžete podľa potreby meniť mletie na jemnejšie alebo hrubšie.

ĎALŠIE FUNKCIE MLYNČEKA SKERTON PRO

MlynčekSkerton Pro používa kónické mlecie kamenetypické pre ručné mlynčeky . Sú vyrobené zkeramiky a dlho si udržia dobrú ostrosť. To zároveň udržuje cenu mlynčeka v naozaj prijateľnej cenovej relácii. Samozrejme, keramické kamene sú na rozdiel od oceľových náchylnejšie na rozbitie. Pri opatrnom zaobchádzaní vám však mlynček poslúži na prípravu mnohých šálok kávy.

Do násypky mlynčeka sa naraz zmestí približne 50 gramov pražených kávovýchzŕn a do spodnej nádoby, ktorá je v balení mlynčeka dodávaná s príslušným viečkom, sa zmestí až približne 100 gramov mletej kávy. Ľahký prístup k mlecím kameňom pomáha pri čistení mlynčeka. To je úplne jednoduché. Dávajte len pozor, aby ste sa pri vyberaní ostrých mlecích kameňov neporanili.

NA AKÉ VARENIE KÁVY SA OSVEDČIL

Mlynček Hario Skerton Pro nie je svojimi vlastnosťami najvhodnejším mlynčekom na cestovanie. Ani po výrazných vylepšeniach si stále nie je celkom istý pri naozaj hrubom mletí. Je to taký domáci mlynček pre rodinu skutočných milovníkov kávy. Práve v rodinnom prostredí sa uplat jeho objem mletia.Prekapávanú kávu pre návštevu pripraví jeden alebo dvaja.

Skvele sa spriatelí s akýmkoľvek manuálnym kávovarom na prekapávanú kávu. Samozrejme sa hodí k svojmu kolegovi od Hari , teda kV60. V kombinácii s Aeropressom dosahuje skvelé výsledky . Skerton Pro je praktický a funkčný. Kvalitný kúsok za naozaj priaznivú cenu.

Odporúčané produkty6