Manuálny mlynček na kávu Timemore Nano [recenzia]

Ručný mlynček Timemore Nano necháva za sebou mlynčeky ako Hario Mini Mill, Hario Skerton, Rhinowares a Porlex. Víťazí nad nimi dizajnom aj kvalitou mletia. Na druhej stranesa veľmi približuje najlepšiemu ručnému mlynčeku na kávu - Comandante.

ČO JE TIMEMORE NANO

Timemore Nano nie je len mlynček na jednoduchú domácu prípravu kávy. Spája v sebe profesionálny mlecí mechanizmus a kvalitnú, odolnú a kompaktnú konštrukciu v malom priestore. Táto premyslená práca výrobcov bola vyladená do posledného detailu, aby sa stallákavým nejem pre všetkých milovníkov kávy svojimi schopnosťami a funkciami, ale aj vzhľadom.

Z toho vyplýva aj cena, ktorá je vyššia ako u bežne používaných manuálnych mlynčekov na kávu. Zároveň je aj pri svojej profesionálnej kvalite približne o polovicu lacnejší ako mlynčeky Comandante. Vďaka tomu sú mlynčeky Timemore v podstate vlastnou kategóriou mlynčekov na kávu.

Výška 10 cm
šírka 4,5 cm
kapacita 15 g zrnkovej kávy
mlecie kamene kónický oceľový, 38 mm
materiál hliník, nehrdzavejúca oceľ

ČO DOKÁŽE TIMEMORE NANO

Čo teda Timemore Nano dokáže? Predovšetkým je nerozbitný mlynček. Jej telo je vyrobené zjedného kusu hliníkovej zliatiny. Vo vnútri je zabudovaný brúsny mechanizmus vyrobený z ocele. Táto odolnosť je užitočná najmä pri cestovaní. No hlavne na to bol tento mlynček vymyslený.

Ako správny cestovný mlynček má malé rozmery, čo je viac než žiaduce. Jeho zhruba 10 cm z neho robí malého spoločníka na cesty. V batožine alebo ruksaku zaberie naozaj minimum miesta. Výrobcovia sa pohrali aj sdizajnom rukoväte mlynčeka. Nie je len tak obyčajná. Jednoduchým pohybom ju sklopíte k telu mlynčeka. Vďaka tomu sú rozmery mlynčeka malé a zároveň je všetko pohromade.

ELEGANTNE SPRACOVANÝ MLYNČEK NA KÁVU

Dizajnéri mysleli aj na detaily. Originálna, štýlová a predovšetkým funkčná je povrchová štruktúra mlynčeka. Vďaka nej mlynček nielen dobre vyzerá , ale znamená aj to, že savám pri mletí nevyšmykne z ruky. Okrem toho má sklopná rukoväť na sebe malú gumovú ochranu, ktorá zabraňuje poškriabaniu mlynčeka.

Dá sa povedať, žeTimemore Nano je elegantnýmlynček na kávu, s ktorým sa výrobcovia doslova maznali už od škatule. Keď ju otvoríte, dostanete okrem mlynčeka aj praktické vrecko, do ktorého môžete mlynček schovať, a tiež špeciálnu kefku na čistenie mlynčeka.

VŠESTRANNÉ VYUŽITIE V MALOM TELE

Do mlynčeka Timemore Nano môžete nasypať približne 15 gramov praženej kávy. Presná hmotnosť závisí, samozrejme, od druhu kávy - od veľkosti kávových zŕn. Toto množstvo však stačí na prípravu šálky kávy napríklad z vášho Aeropressu, čo je obvyklý spôsob prípravy kávy na cestách.

Nemusíte však zostať len pri jednom spôsobe prípravy kávy. Tento mlynček je samozrejme možné nastaviť na určitú jemnosť alebo hrubosť mletia. Takistosa neobmedzuje len na prípravu filtrovanej kávy. Jeho šikovnosť spočíva aj v jehovšestrannom použití. Veľmi dobre si totiž poradí aj s jemným mletím na prípravu espressa alebo dokonca tureckej kávy z kanvice.

Originálna príprava kávy z džezvy alebo tureckej kávy je zaujímavým rituálom. Aj bez pôvodného štýlu prípravy horúceho piesku si môžete takúto kávu pripraviť doma na klasickom sporáku. Prečítajte sinávod na prípravu kávy z džezvy.

JEDNODUCHÉ NASTAVENIE MLYNČEKA

Ako je pri týchto mlynčekoch zvykom, veľkosť mletia sa mení otáčaním gombíka na spodnej strane mlecieho mechanizmu. Jednoduchým otáčaním doľava alebo doprava doladíte jemnosť mletej kávy. Prípadne otočte nastavenie do tzv. nulového bodu.

Vzávislosti od počtu kliknutí pri otáčaní (počet kliknutí pre konkrétnu kávu vám pomôže určiť návod na použitie, ktorý je súčasťou balenia )od "nulového bodu" určíte ideálnu polohu mlecích kameňov pre zvolený spôsob prípravy kávy, či už je to Chemex, alebo sa rozhodnete pre prípravu Moka.

PREČO SI VYBRAŤ KÁVOVAR TIMEMORE NANO

Mlynček Timemore Nano jemalý, štýlový a postará sa o presné mletie vašej kávy. Vyznačuje sa premyslenou konštrukciou a dizajnom a predovšetkým konzistentným mletím v širokom rozsahu jemnosti. Nie je to "lacný" mlynček, ale oplatí sa ho zaobstarať. Tento stohovateľný profesionál naozaj vie svoju prácu a správne mletie je základom dobrej kávy.

Odporúčané produkty1