Mythos MY: Najlepšie profesionálne mlynčeky na kávu pre rok 2023

O spoločnosti Victoria Arduino

Značku Victoria Arduino asi netreba príliš predstavovať. Napriek tomu si pripomeňme niekoľko základných informácií o tejtolegendárnej spoločnosti.

Prvý kávovar od Piera Teresia Arduina uzrel svetlo sveta takmer pred 120 rokmi. Vtedy správne pochopil, že dokonalé espresso sa dá pripraviť len na stroji, ktorý nie je náročný na obsluhu. A to vtedy väčšina kávovarov bola.

Jeho hlavným prínosom bolo, že vynašiel, používal a patentoval svoj vlastný typ bojlera. O niekoľko rokov neskôr prišiel s vynálezom portafiltra, ktorý bol veľmi podobný tomu, ktorý baristi na celom svete používajú dodnes.

Počas niekoľkých nasledujúcich desaťročí spoločnosť Victoria Arduino zdokonaľovala svoje kávovary a príslušenstvo a naďalej konkurovala iným, najmä talianskym spoločnostiam, ktoré sa snažili o to isté.

SpoločnosťVictoria Arduino však dodnes vedie medzi ostatnými výrobcami kávovarov a kávového príslušenstva. Najmä vďaka bezkonkurenčnej kvalite spracovania s vysokým podielom ručne vyrábaných výrobkov a nikdy nekončiacemu výskumu a zlepšovaniu už tak dokonalých zariadení.

Victoria Arduino | victoriaarduino.com

Victoria Arduino Mythos MY75 a MY85: profesionálne mlynčeky na espresso

My sa však dnes nebudeme venovať espresso kávovarom Victoria Arduino, ale skôr ich pravej ruke - mlynčekom. Konkrétne ide o nový rad Victoria Arduino Mythos MY.

Nie nadarmo sa mlynček Mythos stal oficiálne kvalifikovaným mlynčekom pre majstrovstvá sveta baristov v rokoch 2022 až 2025.

Victoria Arduino Mythos MY75

Séria Victoria Arduino Mythos MY zahŕňa mlynčeky MY75, MY75G, MY85, MY85G. Vo väčšine aspektov sú si tieto zariadenia podobné. Predstavme si teda mlynčeky Mythos všeobecne a zblízka.

Mythos MY je profesionálny rad mlynčekov na espresso, ktoré vynikajú presnosťou mletia, dokonalým mikrometrickým nastavením a najmä rýchlosťou mletia. V prípade MY75 alebo MYG75 je to 3 g/s a v prípade MY85 alebo MYG85 je to 4,5 g/s. To ich predurčuje na použitie. Modely MY75 a MYG75 sa budú používať v stredne veľkých podnikoch. Vo veľkých prevádzkach sa budete môcť spoľahnúť na MY85 alebo MYG85.

Aký je hlavný rozdiel medzi MY75 a MY85? Je to veľkosť brúsnych kameňov - 75 mm oproti 85 mm.

Mythos MY: dotykový displej, Clima Pro a DDD

Všetky mlynčeky Victoria Arduino Mythos MY vynikajú digitálnym dotykovým displejom, až 3 programami mletia a funkciou nastavenia teploty špecifickou pre kávu Clima Pro.

Ďalšou výhodou je funkcia DDD. Tak nazýva spoločnosť Victoria Arduino svoj elektronický snímač skutočnej vzdialenosti mlecích kameňov. Vďaka tomu má kávovar Mythos MY spätnú väzbu, takže máte kontrolu nad hrubosťou mletia.

Victoria Arduino Mythos MY85

Veľkosť zásobníka je 1,5 kg pre všetky druhy a vďaka vertikálnemu umiestneniu mlecích kameňov s minimálnym zadržiavaním kávy a vylepšenému dávkovaču sú straty mletej kávy takmer nulové.

Victoria Arduino Mythos MYG75 a MYG85

Victoria Arduino Mythos MYG85

A ako sa líšia typy s písmenom G v označení? Nie je to až taká veľká hádanka. Výhodou týchto mlynčekov je funkcia nazývaná gravimetria. Ide o jedinečnú technológiu, ktorú si spoločnosť Victoria Arduino nechala patentovať.

Ide o presné váženie každej dávky, ktorú mlynček zomelie. Môžete sa teda venovať príprave kávy a zveriť mlynčeku Mythos, že kávu zváži za vás.

Ak teda chcete optimalizovať svoj pracovný postup, nepochybne sa oplatí priplatiť si pár tisíc a v tomto zmysle čo najviac automatizovať svoju prevádzku.

Uvažujete o mlynčeku Victoria Arduino Mythos MY?

Ak sa vám mlynčeky Victoria Arduino Mythos MY páčia, kontaktujte nás. Radi vám pomôžeme s výberom a kúpou toho správneho pre vašu kaviareň.

    Odporúčané produkty5