Nuova Simonelli vs Victoria Arduino: Ktorá značka je lepšia?

Skupina Simonelli úzko spája obe spoločnosti a spája vášeň, odhodlanie, kreativitu s inteligenciou , abysvojim klientom ponúklanajlepšiu kávu v šálke.

Sú hrdí na dizajn a udržateľné inovácie, ktoré umožňujú ľuďom konať eticky, s rešpektom k územiu a životnému prostrediu.

Spoločná história spoločností Nuova Simonelli a Victoria Arduino

Skupina Simonelli je výsledkom dlhej cesty, ktorá sa začala v srdci regiónu Marche a pokračuje vďaka tým istým zanieteným a oddaným ľuďom, ktorí dnes nesú meno spoločnosti.

Všetko sa začalo v roku 1936, keď zakladateľ Orlando Simonelli vytvoril svoj prvý kávovar na espresso, ktorý pomenoval podľa roku, v ktorom bol vyrobený.

Kávovar "1936" bol na svoju dobutechnicky pokročilý a Simonelli sa stal priekopníkom vo svete kávovarov a inovácií v oblasti kávy.

Prvý kávovar Simonelli 1936. Zdroj obrázku: altrogiornalemarche.it

Nuova Simonelli

V roku 1969 bola spoločnosť"Simonelli" predaná a premenovaná na"Nuova Simonelli". Zmena vlastníka však nezastavila vývoj a inovácie a spoločnosť pokračovala vo svojom raste.

Victoria Arduino

Spoločnosť Victoria Arduino sa zrodila začiatkom 90. rokov 20. storočia vďaka Pierovi Teresiovi Arduinovi, ktorý sa inšpiroval vlakom s parnou lokomotívou a chcel dosiahnuť čo najrýchlejšiu prípravu kávy.

V roku 2001spoločnosť Victoria Arduino kúpila spoločnosť Nuova Simonelli, čím si zabezpečila pozíciu na trhu s high-tech a luxusnými kávovarmi, a začala sa spoločná cesta výrobcov.

Rozdiely medzi spoločnosťami Victoria Arduino a Nuova Simonelli

Keďže spoločnosti Nuova Simonelli a Victoria Arduino sú súčasťou tej istej skupiny, medzi kávovarmi je veľa podobností. Vybrať si medzi dvoma najobľúbenejšími značkami kávovarov môže byť ťažké, ale existuje niekoľko rozdielov, ktoré kávovary odlišujú.

Cena

Kávovary Nuova Simonelli sú vo všeobecnosti vnižších sumách ako kávovary Victoria Arduino a sú dostupnejšie v rôznych cenových reláciách.

To znamená, že medzi kávovarmi Nuova Simonelli si môže vybrať tak začínajúci barista, ako aj menší a väčší kávovar. Na druhej strane kávovary Victoria Arduino vo vyšších cenových reláciách, považujú sa za luxusnejšie kávovary, a preto sú vhodnejšie pre väčšie kaviarne, ktoré chcú do svojho vybavenia investovať.

Výkon

Pri kávovaroch Nuova Simonelli aj Victoria Arduino sa často kladie dôraz naergonómiu , napríklad na použitie tlačidiel pri spúšťaní pary, ktoré pomáhajú šetriť zápästia.

Ďalšou výhodou kávovarov oboch výrobcov sú bezpečné trysky, ktoré chránia baristov pred popálením.

Dizajn

Obaja výrobcovia ponúkajú moderné kávovary, ktoré sa budú hrdo vynímať na vašej pracovnej doske. Napriek tomu sú to práve kávovary Victoria Arduino, o ktorých sa hovorí, že vyzerajú ako majstrovské diela.

Lesklý kov, gravírované akcenty a zakomponovanie minimálnych farieb podporujú celkovú elegantnú estetiku modelov. Posúďte sami. Zdroj obrázku: victoriaarduino.com

Záverečné hodnotenie

Nuova Simonelli

  • Vhodné do domácnosti
  • vhodné do menších kaviarní
  • cenovo dostupnejšie
  • dôraz na ergonómiu

Victoria Arduino

  • považované za luxusnejšie kávovary
    Kávovar Victoria Arduino 358 White Eagle 2GR
  • jedinečný dizajn
  • dôraz na ergonómiu
  • vyššia cena
Kávovary Nuova Simonelli a Victoria Arduino sú si v mnohých ohľadoch dosť podobné. Existuje dôvod, prečo sú obe spoločnosti súčasťou skupiny Simonelli, a to preto, že obe presadzujú rovnaké ideály v podnikaní a dizajne. Ak ste teda spokojní s kávovarmi jednej značky, bude sa vám páčiť aj druhá značka.

Odporúčané produkty4