Pre dlhší život, jedna šálka zeleného čaju, prosím

CESTA K LEPŠIEMU A DLHŠIEMU ŽIVOTU

Čaj - teplý nápoj, ktorý spája ľudí pri posedení nad týmto zázrakom. V nedávnom článku v New York Post Dr. Jason Fung a Dr. James DiNicolantonio spomenuli recept na dlhovekosť. Červené víno a zelený čaj by rozhodne nemali chýbať v každodennom živote.

K týmto záverom dospeli Dr. Fung (neurológ) a Dr. DiNicolantonio (doktor farmakológie), ktorí hľadajú tzv. modré zóny. Ide o oblasti sveta s najdlhšie žijúcou populáciou. Jednou z nich je Okinawa v Japonsku. Ich výskum priniesol niekoľko celkom štandardných receptov na dlhovekosť. Nejedzte príliš veľa mäsa, živočíšnych produktov, ako sú vajcia a syry, a takmer žiadne spracované potraviny. Jedzte prevažne zeleninu, ovocie a bielkoviny získavajte z rastlinných zdrojov, ako sú orechy a strukoviny.

Jedným z ďalších návrhov bol zelený čaj, ktorý podľa doktora Funga potláča chuť do jedla a podporuje metabolizmus. V článku sa tiež uvádza, že niektoré výskumy naznačujú, že tento nápoj môže pomôcť odvrátiť rakovinu.

Zelený čaj však obsahuje aj kofeín, takže by ho nemali piť tehotné ženy a ľudia trpiaci príliš veľkým množstvom kofeínu. Šálka zeleného čaju obsahuje približne 24 miligramov kofeínu. Prečítajte si náš článok o tom, koľko šálok kávy je ešte v poriadku, aby ste sa nestali na kofeíne závislí. Doktor Funge tiež odporúča piť zelený čaj bez smotany a cukru, pretože sú to zbytočné kalórie navyše.

Pozrite si sekciu čajov v našom obchode. Ponúkame jedinečne namiešané bylinné čaje z valašských lúk, ktoré sú pestované v ekologickom a bio režime.

Možno zvážite, či do svojho každodenného režimu nezaradíte malú šálku čaju. Nielenže je to nový svet chutí, ktorý sa oplatí objavovať s rovnakou vášňou ako ten kávový, ale môže vám aj pomôcť žiť dlhšie. A čím dlhšie budete žiť, tým viac kávy môžete vypiť. Zamyslite sa nad tým. Je to jednoduchá matematika. ????

Odporúčané produkty10