Predstavenie kávovarov Victoria Arduino Eagle

Krátky pohľad do histórie

Značka Victoria Arduino nám dodáva kávovary už od roku 1905. Vroku 2001 bola značka predaná spoločnosti Nuova Simonelli. Spolupráca medzi týmito 2 spoločnosťami však začala oveľa skôr, takže tento predaj neznamenal koniec značky Victoria Arduino, ale skôr nové možnosti.

Rok 2015 nám priniesol prvý espresso kávovar radu Eagle s názvom Victoria Arduino Eagle Black. Ten sa v tom istom roku stal oficiálnym strojom premajstrovstvá sveta baristov (WBC). Nie je to však jediný profesionálny espresso kávovar z tejto série. Jednotlivé stroje vám postupne predstavím:

 • Victoria Arduino Eagle Black
 • Victoria Arduino Eagle White
 • Victoria Arduino Black Eagle Maverick
 • Victoria Arduino Eagle One

Technológia T3 v každom kávovare Victoria Arduino Eagle

Technológia T3 bola špeciálne vyvinutá spoločnosťou Nuova Simonelli v spolupráci s výskumnými centrami popredných svetových univerzít a renomovanými baristickými esami so skúsenosťami zo svetových baristických šampionátov.

Zabezpečuje najmä dokonale flexibilnú prevádzku, pretože každej hlave kávovaru je priradená trojbodová regulácia teploty vody.Displej umožňuje nastaviť požadované parametre v reálnom čase na kávovare Eagle Black. Stručne povedané, kávovar T3 je vhodný pre všetky kaviarne s vysokou spotrebou kávy.

Technológia T3 v profesionálnych kávovaroch. Zdroj: https://nsva.cz/nuova_simonelli_t3/

Systém T3 poskytuje profesionálnym baristom nasledujúce možnosti:

 • Nastavenie teploty vody v hlavnom bojleri
 • Nastaviť samostatný bojler pre každú hlavu kávovaru
 • Nezávisle a presne nastaviť teplotu kávovej hlavy podľa potrieb baristov

Gravimetrická technológia v kávovare Eagle Black

Kávovar Eagle Black bol oficiálnym kávovarom pre majstrovstvá sveta baristov 2015 až 2017. Systém v kávovare dokáže monitorovať všetky fázy extrakcie espressa. Vyššia verzia má v sebe aj gravimetrickú funkciu.

Táto funkcia je určená najmä pre profesionálnych baristov. Gravimetrická technológia zaručuje extrakciu dokonalého espressa , ktorésa pripravuje s maximálnou kontrolou gramáže pripravovaného espressa počas celého procesu extrakcie. Gramáž presne zodpovedá receptu, ktorý baristanavrhol .

Gravitech v čiernej farbe Victoria Arduino Eagle. Zdroj.

Výhody a nevýhody kávovaru Victoria Arduino Eagle Black

???? Technológia T3, extra nákladný model s gravitechom

???? Systém varenia SIS

???? Najvyšší odporúčaný počet káv za deň zo všetkých modelov - 500 v prípade 3-hlavového kávovaru

???? Parná tryska Cool Touch len pri modeli s gravitechom

Model Eagle White má dýzy Cool Touch v základni

S parnoutryskou Cool Touch sa nemusíte obávať žiadneho popálenia. Je chladná v každej situácii, preto nepredstavuje pre baristu žiadne nebezpečenstvo. Ten sa môže plne sústrediť na vytváranie lahodnej mliečnej peny.

Technológia Easy Cream nie je štandardnou súčasťou kávovaru Eagle White, ale je možné ju dokúpiť.

Svoj kávovar môžete dodatočne vybaviť technológiou Easy Cream. Táto technológia ponúka rýchle a profesionálne napenenie mlieka. Umožní každému baristovi vytvoriť dokonalé cappuccino, latte macchiato alebo flat white. Inovatívna tryska s protiľahlými otvormi mieša paru so vzduchom. Výsledkom je dokonalý kávový nápoj s napeneným mliekom.

Vicotiria Arduino Eagle White s tryskami Cool Touch. Zdroj.

Výhody a nevýhody kávovaru Victoria Arduino Eagle White

???? Parná tryska Cool Touch

???? Technológia HEES na optimálnu prípravu kávy

???? Technológia T3 len vo vyššom rade za príplatok

Kávovar Eagle Maverick je založený na metóde extrakcie Pure Brew

KávovarEagle Maverick je komerčný espresso kávovar s veľkým objemom kávy z radu Eagle. Je vybavený veľmi významnými inováciami v oblasti energetickej účinnosti a najmäpatentovanou metódou extrakcie s názvom "Pure Brew", ktorá pomôcť rozšíriť rozsah možností extrakcie. Je to ideálny na experimentovanie, čo určite ocení každý profesionálny barista.

Súčasťou systému Maverick Pure Brew je portafilter vybavený kónickým dvojvrstvovým filtrom z oceľovej sieťoviny. Teplotné možnosti prístroja a variabilný prietok umožňujú baristom vytvárať recepty na nízkotlakovú extrakciu. S týmtokávovarom môžete pripravovať filtrovanú kávu.

Výhody a nevýhody kávovaru Victoria Arduino Black Eagle Maverick

???? Technológia T3 Genius s vylepšeným motorom

???? Systém Pure Brew

???? Displej s možnosťou ukladania receptov

???? Na rozdiel od kávovaru Eagle One ho nemožno prepojiť s inteligentnou aplikáciou

???? Kávovar Victoria Arduino Black Eagle Maverick

Nová ekologická optimalizácia motora pre kávovar Eagle One

Kávovar Eagle One bol navrhnutý tak, aby malčo najmenší vplyv na životné prostredie. Najmä vďaka použitiu nových technológií a novej optimalizácii motora. Emisie uhlíka zo spotreby energie sú minimalizované vďaka použitiu nových materiálov a jedinečnej konštrukcii kávovaru. Kávovar Eagle One vám zároveň ušetrí značné náklady na energiu.

Hodnotenie životného cyklu(LCA) ukázalo, že Eagle One má o 23 % menší vplyv na životné prostredie.

Stroj Eagle One je šetrný k životnému prostrediu. Prameň: Eagle Eagle Eagle 2.

Používajte aplikáciu Victoria Arduino E1 na ovládanie kávovaru

Technológie idú výrazne dopredu, a to aj v baristickom odvetví. Aplikácia Victoria Arduiono E1 Eagle One je určená pre tento modelový rad kávovarov. Pomocouinteligentnej aplikácie môžete jednoducho a inteligentne spravovať svoj kávovar Eagle One . Odnastavení výkonu kávovaru až po možnosť zdieľania receptov z cloudu.

Aplikácia je k dispozícii na Google Play a App Store.

Výhody a nevýhody kávovaru Victoria Arduino Eagle One

???? Najväčšia úspora nákladov a najnižší vplyv na životné prostredie

???? Pripojenie k telefónu pomocou aplikácie

???? Displej s ukladaním receptov

???? Najnižší odporúčaný počet káv za deň - 350 pre 2-hlavový kávovar

Mlynčeky na kávu Victoria Arduino série Mythos

K profesionálnemu kávovaru by nemal chýbať rovnako dokonalý mlynček na kávu. Pomôže vám pripraviť šálku kávy najvyššej kvality. Victoria Arduino predstavuje 4 mlynčeky na kávu so značkou Mythos, ktorésa líšia veľkosťou oceľových kameňov a spôsobom kontroly zrnitosti.

Technológia ClimaPro zaručuje konštantnú teplotu mlecej komory.

Profesionálne mlynčeky na kávu Mythos MY75 a 85. Zdroj: Mlynské mlynčeky na mletie mletého mäsa. Zdroj: https://www.victoriaarduino.com/mythos/#carouselExampleControls2

Mlynčeky na kávu Mythos prichádzajú s myšlienkou väčšej presnosti a kontroly. Celkom 3funkcie dodávajú mlynčekom jedinečnosť:

 • Nový integrovaný dotykový displej
 • Stabilnejšia teplota, jednoduchšia údržba a dokonalá presnosť
 • Ikonický dizajn

Môžete si zaobstarať mlynček s 75 a 85 mm oceľovými kameňmi, ktoré sú potiahnutétitánom . Vydržia vám desiatky rokov a stále zostanú ostré. Samozrejme, veľkosť kameňov ovplyvňuje rýchlosť mletia kávy.

 • Mythos MY 75 mm má rýchlosť v rozmedzí 2,7 - 3,5 g/s.
 • Mythos My 85 mm umelý 4 - 4,5 g/s

Rozlišujeme tiež spôsob váženia. Podobne ako pri kávovaroch Black Eagle, aj tu môžete získať mlynčeky s gravimetrickou technológiou pre maximálnu kontrolu hmotnosti. To sa samozrejme odráža na cene.

Ktorý profesionálny kávovar Victoria Arduino bude pre vašu prevádzku ten pravý?

Tento rad kávovarov ponúka naozaj všetko. Ak to s baristikou myslíte vážne, jeden z týchto krásnych dizajnových kúskov by vo vašej kaviarni rozhodne nemal chýbať. Vybrať si môžete podľa nasledujúcich kritérií:

 • Vlastníte kaviareň s vysokou spotrebou kávy? Vyberte si kávovar Victoria Arduino Black Eagle.
 • Radi experimentujete s kávou a chcete vytvárať recepty na espresso s nízkotlakovou extrakciou? Vyberte si kávovar Victoria Arduino Black Eagle Maverick.
 • Chcete šetriť životné prostredie a zároveň mať kontrolu nad kávovarom pomocou inteligentnej aplikácie? Kávovar Victoria Arduino One je pre vás ideálnou voľbou.
 • Samozrejme, pri výbere nezabudnite zvážiť počet hláv, technológiu T3 a ďalšie aspekty.

Odporúčané produkty12