Tipy na zriadenie mobilnej kaviarne

Majte svoju kaviareň tam, kde sú vaši zákazníci. Bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú, s mobilnou kaviarňou sa tam dostanete. Premeňte vášeň pre kávu na skvelý podnikateľský projekt s minimálnymi nákladmi.


Prečo mať mobilnú kaviareň?

  1. Mobilné kaviarne sú v posledných rokoch čoraz obľúbenejšie vďaka svojej schopnosti priniesť kvalitnú kávu a občerstvenie priamo k svojim zákazníkom. To, že ste na dosah ruky, je vaším hlavným lákadlom pre zákazníkov. Prečo by mali vyhľadávať kaviareň? Nájdite si svoju kaviareň a oni vás za to budú milovať.
  2. Mobilná kaviareň sa nemusí obmedzovať a môže byť takmer kdekoľvek. S kávovarom na kolieskach sa môžete ľahko presunúť všade tam, kde sa niečo deje - na svadby, večierky, firemné akcie, hudobné festivaly alebo miestne jarmoky. Dostanete sa aj na miesta, kde by sa kamenná kaviareň nedala postaviť: do parkov, turistických oblastí, ale aj na námestia, kde môžete pomocou mobilnej kaviarne preniknúť medzi zavedené kaviarne.
  3. Nezávislosť na mieste umožňuje mobilnej kaviarni osloviť viac zákazníkov a vybudovať si širokú cieľovú skupinu. Môžete si dovoliť pripravovať kávu aj mimo svojho mesta a šíriť povedomie o svojich kávových zručnostiach - a samotnej značke - v blízkom i širokom okolí.
  4. Minimálne náklady na otvorenie a prevádzku v porovnaní s tradičnou kamennou kaviarňou.
  5. Vaša "mobilná kaviareň" môže testovať nové trhy a lokality bez záväzku dlhodobého prenájmu a veľkých investícií na úpravu priestorov. Ak vás neopúšťa túžba po stacionárnej kaviarni, budete mať výhodu pri identifikovaní práve tej správnej lokality s dobrou návštevnosťou.

Ako začať s mobilnou kaviarňou?

Pri otvorení mobilnej kaviarne sú základy rovnaké ako pri každom inom podnikaní. Musíte mať živnostenský list v oblasti pohostinstva - ide o remeselnú živnosť, na ktorú musíte preukázať predpísanú kvalifikáciu.

Ak túto kvalifikáciu nespĺňate, je možné ustanoviť inú osobu ako takzvaného zodpovedného zástupcu alebo garanta, ktorý bude za vašu živnosť zodpovedať.

Káva na objednávku a právne predpisy

Zmluvy, licencie a povolenia na prevádzku. Papierovanie a ďalšie papierovanie. Ide o dôležitý krok, ktorý musíte urobiť na ceste k svojej pojazdnej kaviarni, aby bola vašaprevádzka oficiálna a legálna.

Predtým, ako začnete predávať koly, musíte svoju prevádzku zaregistrovať na odbore zdravotníctva, ktorý vám poskytne príslušný formulár.

Podmienky predaja v pojazdných kaviarňach stanovuje rovnako ako pre kamenné kaviarne Európsky parlament a Rada pre hygienu potravín. Stanovujú všeobecné hygienické podmienky a požiadavky pre všetkých prevádzkovateľov maloobchodu.

Podľa týchto predpisov musia prevádzkovatelia stánkov najmä zabezpečiť, aby boli priestory stánkov umiestnené, navrhnuté, skonštruované a udržiavané v čistote a dobrom stave. Musí sa to robiť tak, aby nevzniklo riziko kontaminácie, najmä od zvierat a škodcov.

Hygiena nielen v kamennej kaviarni súvisí s písomným prevádzkovým dokumentom, ktorý sa vyžaduje pre prevádzky verejného stravovania, výroby a predaja potravín a pohostinstva a ktorý slúži ako užitočný nástroj na zabezpečenie zdravotnej neškodnosti potravín a pokrmov. Nezabudnite na prístup k hygienickým zariadeniam.

Mobilná prevádzkareň sa považuje za predajný stánok a jej umiestnenie a prevádzka môžu tiež podliehať pravidlám špecifickým pre dané miesto. Obráťte sa na naobecný úrad mesta, v ktorom chcete kaviareň prevádzkovať, aby ste zistili špecifické požiadavky pre vašu lokalitu.

Ako zriadiť mobilnú kaviareň

Základom mobilnej kaviarne je, samozrejme, vozík. Môžete si postaviť vlastný, ale nebolo by jednoduchšie kúpiť si vozidlo, ktoré je už na kaviareň pripravené?

Keď si zaobstaráte vhodný vozík, je dôležité myslieť aj na to, že musíte mať miesto, kde vozík uskladníte. Na to postačí obyčajná garáž alebo krátkodobý prenájom priestoru od mesta.

Všetko na prípravu kávy

Druh vozíka, ktorý si vyberiete , závisí výlučne od vás a vašich financií, ponuky, vybavenia a preferovanej veľkosti.

V závislosti od typu mobilnej kaviarne, ktorú plánujete prevádzkovať, budete musieť vozidlo vybaviť potrebným zariadením, ako sú kávovary, chladničky a priestory na prepravu potravín.

Hoci je kaviareň na kolesách malá, vyžaduje si rovnaký tovar a materiál ako každá bežná kaviareň. Na začiatok sa uistite, že máte základné vybavenie:

Je dôležité zvážiť množstvo potenciálnych návštevníkov, ktorí budú vašu kaviareň navštevovať. Od toho sa odvíja vybavenie, ktoré si do svojho vozíka zaobstaráte. Kávovar s volumetriou, mlynček, ktorý sa sám zváži, Puqpress alebo rýchlovarný kávovar vám pomôžu urýchliť prípravu kávy.

Ako môže vyzerať vybavenie mobilnej kaviarne? Zdroj obrázku: JP Gastro

Príslušenstvo pre kávu na donášku

Keďže zakladáte podnik, ktorýsa bude špecializovať na kávu na donášku, je dôležité myslieť na všetko príslušenstvo, ktoré s tým súvisí. Aby ste mohli svojim zákazníkom poskytnúť ten najlepší zážitok.

Trendy pojazdná kaviareň

Kvôli obmedzenému priestoru môžu byť mobilné kaviarne nútené zredukovať svoje vybavenie a zásoby, čo môže ovplyvniť obsah ponúkaných produktov. Nenechajte sa tým však odradiť. Nájdite niečo, čo urobí vašu kaviareň jedinečnou a zákazníci sa budú vracať.

Charakteristický nápoj

Vytvorte si vlastný nápoj, ktorý je špecifický pre vašu kaviareň! Máte obľúbenú ingredienciu? Skombinujte ju s kávou, dolaďte chute a vytvorte originálny nápoj, ako je ten v Starbucks.

Ponuka podľa počasia

Počasie sa jednoducho nedá poraziť! Najmä keď máte otvorený vozík, počasie má veľký vplyv na vašu funkciu. Prispôsobte tomu svoju ponuku. V lete sa zamerajte na studené nápoje a v zime podávajte horúce nápoje, ktoré vás zahrejú.

Vydajte sa s vozíkom na kávu na cesty a splňte si svoj sen. Zdroj obrázku: SITA, M.: Kaviareň s kaviarňou v Bratislave, s.r.o: JP Gastro

Ak ste vždy snívali o tom, že si založíte kaviareň, je čas splniť si svoje sny! Založte si kaviareň na kolesách - najlepšie hneď, a namiesto starostí s budovaním stálych priestorov sa sústreďte na to najdôležitejšie: pripraviť svojim zákazníkom tú najlepšiu kávu.

Dajte im najavo, že chcete svoju mobilnú kaviareň. Pomôžeme vám ju rozbehnúť tým správnym smerom. Stačí napísať na store@greenplantation.com. Radi vám poradíme s prevádzkou, prípravou kávy, vybavením a aj s celou mobilnou kaviarňou na kľúč a podľa vašich predstáv a chutí.


Často kladené otázky

Čo je to mobilná kaviareň?

Mobilná kaviareň je kaviareň na kolesách. Zvyčajne má podobu vozňa alebo prívesu, ktorý sa dá zaparkovať a rozložiť na rôznych miestach na predaj kávy a iných nápojov, ako aj občerstvenia a pečiva.

Ako zriadiť mobilnú kaviareň?

Založenie mobilnej kaviarne zahŕňa niekoľko krokov vrátane podnikateľského plánu, získania potrebných povolení a licencií, nákupu alebo prenájmu vozidla, nákupu potrebného kávového zariadenia a zásob, zostavenia jedálneho lístka, personálneho obsadenia a marketingu.

Odporúčané produkty3