Tri možné spôsoby podávania studeného nápoja v kaviarni

TIPY, AKO PONÚKAŤ STUDENÝ NÁPOJ V KAVIARNI

Existuje mnoho spôsobov, ako ponúknuť zákazníkom studený nápoj. Každá možnosť však môže mať pre váš podnik výhody a nevýhody v závislosti od vašich kapacít a zdrojov. Tu sú najbežnejšie možnosti prípravy a podávania cold brew v kaviarni.

PONUKA KLASICKY PRIPRAVENÉHO COLD BREW

Najjednoduchší spôsob prípravy cold brew pre zákazníkov je nechať mletú kávuvylúhovať vo väčšom džbáne alebo french presse. Táto možnosť je cenovo najdostupnejšia, pretože si nevyžaduje žiadne špeciálne drahé vybavenie. Vyžaduje si však o niečo väčšiu časovú investíciu do práce. Táto jednoduchá príprava má však aj svoje riziká. Ak sa do kávy dostane vzduch, môže dôjsť k jej oxidácii, čo negatívne ovplyvní výslednú chuť kávy a môže skrátiť jej trvanlivosť. Máme pre vás recept na prípravu tej najlepšej studenej kávy. Prečítajte si ho na našom blogu.

Na začiatok môžete vyskúšať systém Toddy cold brew, ktorý vám uľahčí prípravu cold brew.

Táto možnosť je skvelá pre kaviarne, ktoré práve začínajú experimentovať so cold brew. Môžu otestovať, ako budú zákazníci na ponuku reagovať, a potom prípadne zefektívniť prípravu cold brew. Na prípravu väčších objemov cold brew vyskúšajte Brewista cold pro. S týmto kávovarom bude príprava cold brew jednoduchá a pripravená káva bude krásne čistá a zároveň chutná.

NITRO COLD BREW NA VÝČAPE

Nitro cold brew sa podáva pomocou dusíka z kohútika. Práve vďaka tomu je táto metóda o niečo nákladnejšia. Ak však do tejto metódy investujete, určite sa vám to oplatí. Taktopodávaný cold brew nielenže vyzerá veľmi efektne vďaka krémovej pene, ale aj vydrží dlhšie čerstvý. Fľaša z nehrdzavejúcej ocele je vzduchotesná a neprepustí do nej kyslík, takže sa vám cold brew nepokazí tak rýchlo ako pri prvom tradičnom spôsobe.

Zaručujeme vám, že vaši zákazníci budú chcieť ochutnať novinku, akou je varená káva. Vďaka dusíku bude mať cold brew krásnu krémovú penu. Podľa našich skúseností však Nitro Coldbrew príliš veľa ľudí neosloví. Bublinky sú síce efektné, ale výrazne menia chuť cold brew.

Ak uvažujete o použití tejto metódy v kaviarni, majte na pamäti, že je potrebné zakúpiť špecializované zariadenie. Bude si tiež vyžadovať priebežnú údržbu, aby sa cold brew vo fľašiach z nehrdzavejúcej ocele nepokazil.


PONUKA COLD BREW V SKLENICI (RTD nápoj)

Cold brew sa už môže predávať priamo v sklenených fľašiach. Je to jeden z ďalších spôsobov, ako môžu kaviarne začať predávať cold brew. Takzvaný ready to drink (RTD). Zákazníci môžu piť cold brew priamo v kaviarni alebo si ho vziať domov či na výlet.

Cold brew sa vo fľašiach uchováva a tak rýchlo sa nekazí. Kaviarne preto môžu predávať nápoje vo väčších množstvách, napríklad do kancelárií alebo reštaurácií.

Cold brew podávaný ako hotový nápoj má aj svoje nevýhody. Ako kaviareň by ste mali zvážiť spoluprácu s fľašovacou spoločnosťou, ktorá dokáže zabezpečiť pasterizáciu potrebnú na to, aby bol cold brew stabilný a nekazil sa.

AKO ĎALEJ KOMBINOVAŤ COLD BREW

Používajte cold brew aj na prípravu iných nápojov vo vašom menu. Nebojte sa kombinovať cold brew aj s alkoholom. Cold brew sa dobre hodí k vodke, rumu alebo whisky.

Vyskúšajte cold brew aj s tonizovanou vodou. V jedálnych lístkoch už nájdete ďalšie rôzne variácie toniku. Vyskúšali ste už fialový alebo ružový? Leto sa ešte neskončilo, tak zaujmite svojich zákazníkov novou a zaujímavou ponukou.