Zlaté vegánske frappé - recept

Ako pripraviť vegánske frappé [recept na ☕]

Toto zlaté frappé sa od klasického gréckeho frappé líši lákavou zlatou farbou a exotickou korenistouvôňou. Je úplne odlišné od káv s príchuťou café (či už ľadovej alebo horúcej). Nepoužíva žiadnesirupy s "éčkami" na zvýraznenie chuti , ale prírodné ingrediencie, ako je kurkuma a škorica. Pritom príprava tohto zlatého frappé nie je vôbec zložitá.

Ingrediencie na domáce frappé

  • espresso
  • čajová lyžička kurkumy / korenia Golden Milk
  • Škorica
  • ovsené "mlieko"
  • ľad
  • šejker/mixér na frapé/uzatvárateľná nádoba


Návod na prípravu Golden Vegan Frappé

1 . Vhoďte kúsok škoricovej kôry do ovseného "mlieka" .

2. Nechajte čerstvé espresso vytekať z kávovaru priamo cez škoricu do mlieka.

3. Pridajte čajovú lyžičku kurkumy alebo zmesi korenia Golden Milk.

4. Nápoj premiešajte a odstráňte škoricovú kôru.

5. Ochutený ovsený espresso nápoj pretrepte s ľadom v šejkri a máte hotovo.

TIP: Práškové korenie Golden Milk nájdete v obchodoch so zdravou výživou. Ide o zmes korenín, ktorú si môžete sami namiešať podľa svojej chuti. Základom je kurkuma, zázvor, čierne korenie a škorica. Tieto ingrediencie však môžete pridať podľa vlastného uváženia a vytvoriť si vlastnú originálnu zmes korenia. Pridajte napríklad trochu harmančeka, kardamónu, muškátového orieška, kokosu alebo ašvagandy.

Letné frappé s Flair Espresso

Autor receptu toto frappé pripravil sám vonku pomocou svojho kávovaru Flair Espresso. Tento cestovný kávovar dáva slobodu všetkým kávičkárom. Na každom výlete, dovolenke, víkende na chate, jednoducho kedykoľvek cestujete, máte istotu skvelého espressa s kávovarom Flair v kufríku.