Chemex - ikona čistého kávového umenia. ☕

Nevídaný dizajn, kombinácia skla a dreva, Chemex naozaj zaujme na prvý pohľad. Vznikol v roku 1941 a dodnes si zachoval svoj ikonický vzhľad presýpacích hodín. Vďaka Chemexu si môžete pripraviť filtrovanú kávu plnú čistej arómy a chuti bez náznaku horkosti. 

Ikonická nádoba v tvare presýpacích hodín s dreveným golierom a koženou šnúrou je Chemex. Je to štýlová filtrovaná káva, ktorá určite zaujme každú návštevu. V kávovare Chemex môžete pripravovať kávu aj čaj. A ak vás oboje na chvíľu omrzí, použite Chemex ako štýlovú vázu na kyticu. Nezabúdajte, že pri kávovare Chemex vždy potrebujete filtračné papiere, preto sa uistite, že máte doma dostatočnú zásobu.

Chemex vynašiel v roku 1941 slávny chemik a vynálezca Dr. Peter Schlumbohm PhD. Schlumbohm vytvoril jedinečnú nádobu v tvare presýpacích hodín z borosilikátového skla. Pridal drevený golier s koženou šnúrkou a ikonická nádoba na varenie kávy bola na svete.  Od roku 1980 je rodinným podnikom so sídlom v západnom Massachusetts. Vyrábajú kávovary Chemex, filtračné papiere, príslušenstvo Chemex a ručne fúkané kanvice. 

Ikonická kanvica Chemex sa nemení už 70 rokov a pravdepodobne si zachová svoj vzhľad aj v nasledujúcich rokoch. Jeho vizuálna elegancia mu vyniesla miesto v stálej zbierke newyorského Corning Museum of Glass. Spoločnosť Chemex bola tiež vybraná Illinoiským technologickým inštitútom ako jeden zo 100 najlepšie navrhnutých výrobkov svojej doby. Len málo výrobkov v tomto storočí sa môže rovnať takému dokonalému spojeniu dizajnu a funkcie ako Chemex.

Poslaním spoločnosti Chemex je poskytovať špičkové zariadenia na varenie kávy. S kávovarom Chemex uvaríte dokonalú kávu, ktorá je čistá, aromatická, s vyváženou chuťou a bez horkosti.  Spoločnosť Chemex si obľúbili ľudia na celom svete a neustále získava nových zákazníkov. Možno je to aj preto, že Chemex môžete použiť ako štýlovú vázu vo vašej domácnosti. Vlastníte kávovar Chemex, čo sa vám na ňom páči? Na našom blogu sme pre vás pripravili jednoduchý návod na prípravu kávy v kávovare Chemex.