Hario - japonský majster skla vo svete kávy. ☕

Japonská spoločnosť Hario má svoje korene v roku 1921 a dnes je celosvetovo uznávanou značkou, najmä medzi baristami. Spoločnosť Hario ponúka široký sortiment produktov, ktoré pomáhajú pri príprave kávy, napríklad model V60, ručné mlynčeky a mnoho ďalšieho príslušenstva pre baristov. Prečítajte si, prečo je Hario najlepšou značkou na prípravu kávy doma.

Počiatky spoločnosti Hario siahajú do roku 1921 v Japonsku. Najprv začali s výrobou laboratórneho skla. V roku 1948 rozšírili výrobu o domáce potreby a začali s výrobou kávových doplnkov. V roku 1980 začala vyrábať šošovky do automobilových svetlometov. V súčasnosti sa zameriava najmä na výrobu rôznych výrobkov od kuchynských doplnkov na kávu a čaj až po aromaterapiu a výrobky pre domáce zvieratá. 

Názov spoločnosti Hario je odvodený od japonského názvu pre kráľa skla (japonsky 玻璃 王). Cieľom spoločnosti Hario je chrániť prírodu a používať vysoko kvalitné materiály. Spoločnosť používa na výrobu skla 100 % prírodné minerály, čím sa snaží šetriť životné prostredie. Sklo je odolné voči vysokým teplotám a kyselinám. Spoločnosť sa snaží vyrábať kvalitné výrobky rôznych tvarov a farieb z kvalitného žiaruvzdorného skla.

Od roku 1972 zaviedla spoločnosť HARIO výrobu žiaruvzdorného skla v továrni bez komínov. Na tento účel bolo potrebné vymyslieť technológiu, pri ktorej by sa tavenie skla vykonávalo pomocou elektriny. Koncepcia sklární nadobudla nový rozmer - dym a prach, ktoré znečisťujú ovzdušie a zhoršujú pracovné podmienky, sa pre spoločnosť HARIO stali minulosťou. Dnes pokračuje vo výrobe týchto potrieb a ďalej rozšírila svoju pôsobnosť o výrobu sortimentu kávového a čajového príslušenstva. Zahŕňa aj výrobu ďalších výrobkov nielen zo skla, ako sú čajníky, mlynčeky, papierové filtre a váhy. Okrem toho výrobky pre aromaterapiu, potreby pre domáce zvieratá atď.

V súčasnosti si získava popularitu alternatívna príprava kávy. Čo to je? Káva pripravená alternatívnym spôsobom sa dá ľahko pripraviť v domácnosti pomocou vhodných prostriedkov. Napríklad dripper V60, AeroPress, Chemex alebo french press. Značka Hario ponúka veľké množstvo príslušenstva práve na alternatívnu prípravu kávy aj čaju. So spoločnosťou Hario môžete vždy staviť na kvalitu. Vyberte si z najlepších ručných mlynčekov, Chemex, V60 a mnohých doplnkov pre baristov.