Ako si vybrať a používať prekapávací kávovar Moccamaster

KÁVOVAR NA FILTROVANÚ KÁVU? MOCCAMASTER

Prečo je Moccamaster prvou odpoveďou na otázku: "čím sa líši od ostatných kávovarov a prečo je taký obľúbený? V prvom rade je toskvelá filtrovaná káva, ktorú vám kávovar Technivorm Moccamaster uvarí. Kvalitu kávy z kávovaru Moccamaster uznávajú poprední odborníci na kávu z SCA a ECBC.

Od kávovaru očakávame, že zohreje vodu a potom ju postupne kvapká na mletú kávu vo filtri. Cez filter potom hotový "dekant" padá do kanvice. Kávovar Moccamaster funguje podobne, ale robí to oveľa sofistikovanejším spôsobom.

Voda, ktorú ohrieva na prípravu kávy , má videálnom prípade teplotu 92°- 96 °C. Nie viac ani menej, len toľko, aby sa káva dobre extrahovala. To platí pre celý čas prípravy, ktorý trvá (v závislosti od množstva pripravovanej kávy) maximálne 6 minút.

Druhou vecou, ktorú Moccamaster zvláda lepšie, jedistribúcia horúcej vody, resp. technika zalievania mletej kávy. Rameno, ktoré privádza horúcu vodu nad mletú kávu vo filtri, má na konci 9otvorov . V podstate ide o akúsi sprchu, cez ktorú voda rovnomerne prúdi a jemne dopadá na povrch kávy.

NAJLEPŠIU ŠÁLKU PREKAPÁVANEJ KÁVY Z KÁVOVARU, KTORÁ VYDRŽÍ CELÝ ŽIVOT.

Filtračná kávanajvyššejkvality a trvanlivosť kávovaru, ktorý zostane v rodine dlhé roky. Tieto hlavné myšlienky sa historicky viažu na úplne prvý kávovar Moccamaster. Gerard-Clement Smit, zakladateľ holandskej spoločnosti Technivorm, mal víziu: kávovar, ktorý vydrží celý život.

S týmto cieľom sa pustil do vývoja prvého modelu - Moccamaster '68. Ten sa prvýkrát dostal na trh v roku 1969 a už v prvom roku sa stalnajpredávanejším odkvapkávacím kávovarom v Holandsku. Úspech predaja v ďalších európskych krajinách a USA na seba nenechal dlho čakať.

Dnes je spoločnosť Technivorm stále svetovou jednotkou na trhu s viac akopolstoročnými skúsenosťami vo výrobe kávovarov na odkvapkávanie. Moccamaster si zachoval svoj tradičný dizajn. Svojich zákazníkov stále očarúva retro vzhľadom, ale v moderných farbách. Moccamaster si zachováva svoju tradíciu aj vďaka ručnej výrobe. Používa prevažne biologicky rozložiteľné alebo recyklovateľné materiály z miestnych alebo európskych zdrojov.

Moccamaster je tiež kávovar, ktorý poteší oko. Hodí sa k nemu takmer každá existujúca farba. Spoločnosť Technivorm však aj v tomto ohľade kráča s dobou a svoje Moccamastery oblieka do farieb, ktoré mení podľa aktuálnych trendov. Zdroj obrázku: technivorm.com

Technológia Moccamaster v sebe spája jednoduchosť a vysokú kvalitu prípravy kávy. Dizajn drippera je vytvorený s ohľadom naudržateľnosť, čím podporuje hlavnú myšlienku kávovaru, ktorý vydrží dlhé roky. To znamená, že v prípade poruchy určitej časti kávovaru by sa táto poškodená časť mala ľahkovymeniť za novú bez toho, aby bolo potrebné vymeniť celý kávovar.

O tom, že spoločnosť Technivorm si skutočne stojí za kvalitou svojich prekapávacích kávovarov, svedčí aj neobvyklá záručná doba. Moccamaster má od výrobcu garantovanú päťročnú záruku, čo sa pri bežných spotrebičoch len tak nevidí.

SPRÁVNY KÁVOVAR NA FILTROVANÚ KÁVU ALEBO AKO SI VYBRAŤ MOCCAMASTER

Existuje viac ako len jeden Moccamaster. Teraz nemám na mysli množstvo farebných verzií. Spoločnosť Technivorm si je vedomá rôznorodosti požiadaviek na kávovar na prekapávanú kávu z hľadiska jeho použitia, konkrétne miesta, kde sa bude kávovar používať. Ak to má byť Moccamaster:

  • priateľ domácnosti, ktorá miluje kávu ,
  • pomocník, ktorý zefektívni rannú rutinu každého milovníka kávy,
  • účinná kofeínová vzpruha pre tím v kancelárii
  • alebo spoľahlivý automatizovaný kolega pre baristu vkaviarni.

SpoločnosťTechnivorm tak vyprofilovala svoje kávovary Moccamasters podľa potrieb používateľov a dnes máte možnosť vybrať si medzi týmito typmi:

Prvý spomínaný Moccamaster KBG 741 je taký základný model. Kávovar pre rodiny milujúce kávu alebo do kancelárie. Jednoduchá obsluha, ľahká údržba a až 1,25 litra kávy na jedno zapnutie. Extrahovaná káva steká do sklenenej nádoby, kde je vedená na dno. Takže už počas procesu varenia sa hotová káva spája a nevrie. Nalievate si teda filtrovanú kávu s komplexnou chuťou bez toho, aby ste ju museli miešať.

MOCCAMASTER KBG 741 AO TECHNIVORM

Prelievanie alebo "dávkovanie" sa rýchlo dostalo do jedálneho lístka kaviarní. Prečo nie? Urýchľuje prácu baristu, zatiaľ čo kvalitný stroj zaručuje stále dobrú kávu. Pre tieto spôsoby použitia kávovaru Moccamaster v kaviarni je vhodnejšie siahnuť po verzii Moccamaster KBGT 741. Tento Moccamaster totiž nahradil sklenenú kanvicu termoskou z nehrdzavejúcej ocele, ktorá udržiava kávu teplú pre každého prichádzajúceho zákazníka.

MOCCAMASTER KBGT 741 TECHNIVORM

Moccamaster KBG Selectje novinkou . Opäť ide o domáci alebo kancelársky dripper, ktorý je však ešte sofistikovanejší z hľadiska zohľadnenia potrieb používateľov. Okrem tlačidla spustenia má aj tlačidlo na nastavenie možnosti prípravy kávy. Či už pripravujete plnú kanvicu kávy, alebo len polovicu kanvice, kávovar optimalizuje nastavenie času varenia a distribúciu vody, aby ste dosiahli čo najchutnejšiu kávu. Select má tiež inteligentnú platničku na opätovné ohrievanie.

MOCCAMASTER KBG SELECT TECHNIVORM

Prevšetkých milovníkov kávy, ktorí chcú pohodlie automatického prekapávača, ale nepotrebujú veľké množstvo kávy, je tu káv ovarMoccamaster Cup One. Jeho názov hovorí za všetko. Jednoducho Moccamaster na jednu šálku kávy. Cup One pripravujekávu s objemom 0,3 litra. To je jedna šálka filtrovanej kávy.

MOCCAMASTER CUP ONE TECHNIVORM

PRÍPRAVA PREKAPÁVANEJ KÁVY V KÁVOVARE MOCCAMASTER

Základný recept na prípravu filtrovanej kávy v kávovare Moccamaster, rovnako ako pri akejkoľvek inej príprave kávy , je založený nakvalitnej vode a čerstvo upraženej káve. V prístroji používajte kvalitnú - najlepšie filtrovanú - vodu a výber "filtračne praženej"kávy.

V ďalšom kroku "predprípravy" budete pracovať sváhou a mlynčekom. Pri príprave "dávkového varenia" alebo predsparenia odporúčame začať s tradičným pomerom kávy a vody pre filtrovanú kávu. To znamená použiť 60 g praženej kávy na 1 liter vody. Odváženú kávu zomeľte na strednú hrubosť (mletie má štruktúru ako hrubý piesok alebo kryštáliky cukru).

NÁVOD NA POUŽITIE PREKAPÁVACIEHO KÁVOVARU MOCCAMASTER

Do zásobníka kávovaru nalejte požadované množstvo čistej vody. Teraz je čas pripraviť filter. Papierový filter vložte do odkvapkávacieho kávovaru po zložení "švov ". To znamená dlhé a krátke strany filtra, kde sú vrstvy spojené. Nezabudnite naliať horúcu vodu na papierový filter v plastovom držiaku Moccamasteru. Len tak sa uistíte, že sa do kávy nedostane rušivá pachuť z papierového filtra.

Nasypte mletú kávu do umytého filtra, vložte ho do prístroja a stlačte tlačidlo na spustenie prístroja Moccamaster. Teraz si môžete užívať nasledujúcich približne 5 minút a so záujmom sledovať kúzlo, ktoré mení vodu na kávu, alebo robiť niečo produktívne, napríklad pripravovať raňajky. Keď prístroj dokončí svoju prácu, môžete si vziať kanvicu s voňavou, čerstvo uvarenou kávou.

Aj keď je Moccamaster automatický dripper, existuje niekoľko spôsobov, ako môžete extrakciu kávy ovládať. Samozrejme, jeto počas predprípravy , a tozmenou hodnôt pomeru káva : voda. Nastavením hrubosti mletia podľa pravidiel procesu extrakcie kávy. Alebo priamo počas prípravy kávy pravidelným miešaním kávy vo filtri (približne každých 250 ml).

NAJLEPŠIA KÁVA DO PREKAPÁVACIEHO KÁVOVARU

Káva na prekapávanie Moccamaster bude mať skvelú chuť len vtedy, ak použijete kvalitné zrnká. Hoci kávovar Moccamaster vyniká v mnohých ohľadoch, je to len kávovar na filtrovanú kávu. Nástroj, ktorý dokáže premeniť vodu a mletú kávu na božský nápoj. Čo do neho teda dáte? Vprvom rade sa poobzerajte pošpeciálnej káve.

Pôvod kávovaru Moccamaster je spojený s SCA a špeciálnou kávou. Ak máte alebo ešte len uvažujete o kúpe kávovaru Moccamaster, záleží vám na kvalite kávy. Preto predpokladám, že inú ako kvalitnú kávu, t. j."výberovú" kávu, ani nekupujete.

Ďalšou podmienkou kvalitnej kávy jesprávne a čerstvé praženie. Kvapkávač pripravuje filtrovanú kávu, to vám napovedá, že budete kupovať svetlo praženú kávu alebo "filtrovanú" kávu. Takáto káva je vhodná na prekapávanú kávu, ale aj na kávu pripravovanú alternatívnymi metódami, ako sú French Press, V60, Aeropress alebo Chemex. Ľahké praženie zachováva prirodzené chute kávy, ako je ovocná kyslosť a predovšetkým jedinečná sladkosť.

Pri výbere kávy si všímajte čas od praženia. Čím je káva staršia, tým viac sa strácajú jej chute a vône. A vy jednoducho nechcete piť nevýraznú kávu. Preto odporúčam kupovať menšie balenia (napr. 250 g) a dobre ich uzavrieť po tom, ako si odoberiete dávku kávy.

Keď už hovoríme o čerstvosti, strata chuti a aróm je rýchlejšia, ak kávu pomeliete. A to extrémne rýchlejšie. Prakticky do 15 minút po zomletí stráca väčšinu pozitívnych vlastností, ktoré si na káve tak ceníme. To znamená, že si zaobstarajte mlynček. Manuálny alebo pohodlnejší elektrický s mlecími kameňmi. Investícia do kvalitného mlynčeka na kávu sa vám vráti v radosti z mnohých šálok lahodnej kávy.

Odporúčané produkty12