Ako si vybrať cestovný kávovar

Kávovar pre karavan

Milujete cestovanie v štýle Robina Williamsa vo filme Rodinné prázdniny a iné nešťastné príhody? Jednak je to môj najobľúbenejší film, ale hlavne je to cestovanie karavanom. Samozrejme, aj na túto cestu sa musíte vybaviť vhodným kávovarom a výbornou kávou. Výber je veľký, takže vám ukážem kávovary, ktoré sa pripájajú do bežnej 1000-1200W zástrčky, plynovú alternatívu v štýle Moka kanvice alebo takmer nerozbitný CHEMEX na prípravu filtrovanej kávy.

V karavane môžete na ohrev kávy použiť elektrinu a plyn. Zdroj: https://www.travelweekly.com/

Elektrická kanvica na rýchlu dávku kávy

Práve som karavanom dorazil do cieľa svojej cesty, kde sa v pokoji pripojím na elektrinu. To, čo potrebujem k úplnej spokojnosti, je lahodná káva, ktorú si môžem vychutnať pri západe slnka. Musí to však byť rýchlo, pretože slnko pomerne narýchlo zapadá za obzor.

Tento problém však rieši rýchlovarná kanvica Fellow Stagg, ktorá je vďaka svojmu príkonu 1200 W skutočným Ferrari v príprave kávy. Nielenže si na tejto kanvici môžete regulovať teplotu, ale po dosiahnutí cieľovej teploty ju ešte dokážeudržať hodinu. Pre prípad, že by ste zabudli ako ja. Kanvica nielenže skvele vyzerá, ale vďaka špeciálnemu dizajnu hrdla sa veľmi ľahko nalieva.

Štýlová Moka kanvica ako cestovný kávovar

Prenajali ste si (alebo rovno kúpili) obytný automobil s plynovým horákom? Výborne, pretože aj pre vás mám horúci typ. Ak máte radi kávu, ktorá má chuťou najbližšie k espressu, určite siahnite po jednej z kanvíc Moka, ktoré máme v ponuke. Tá sa stane nielen vkusnou ozdobou vašej kuchyne v karavane. Pomôže vám aj počas nečakanej návštevy kempu. Moka kanvica , ktorá dokáže pripraviť až10 šálok kávy? BIALETTI NEW VENUS vám toto želanie splní.

Staňte sa chemikom so značkou Chemex

Cestujete a čakajú vás serpentíny? Obávate sa, že váš nový kávovar nebude dostatočneodolný, aby vydržal pád z kuchynskej linky alebo police? Milujete čiernu filtrovanú kávu? Ak je vaša odpoveď 3x áno, musíte si zaobstarať kávovar CHEMEX FUNNEX 444ML, ktorý vďaka dvojitému sklu prežije aj nečakaný pád . Nezabudnite si k sklenenému dripperu zakúpiťpapierové alebokovové filtre, ktoré vám zaručia krásne čistú a chutnú kávu.

Kávovar na cesty autom

Cestujete autom a neviete si vychutnať čerstvú kávu na zastávke na čerpacej stanici alebo v blízkosti prírody? Aj s týmto problémom vám môžem pomôcť. Použitemetódu brew it stick na prípravu lahodnej čerstvej kávy a AeroPress Go na prípravu lunga a americana, keď ste na míle vzdialení od elektriny.

V aute už máme obmedzené možnosti, preto si musíte vybrať rýchly a prenosný kávovar. Zdroj: canva.com

Metóda Brew it stick na prípravu kávy kedykoľvek a kdekoľvek

Milujete vôňu čerstvej kávy , ktorúsichcete vychutnať kdekoľvek? Máte prístup k horúcej vode s približnou teplotou 96 °C? Potom ste na správnom mieste. Brew it stick nemôže chýbať vo vašom"vrecku". postup prípravy je veľmi jednoduchý a po 4 minútach si môžete vychutnať lahodne pripravenú kávu. Tento malý elegán je dokonalou náhradou za menej skladovateľný French Press.

Rýchly a prenosný kávovar AeroPress Go

Vyrazili ste na cesty a dobrá kaviareň nie je nikde k dispozícii? Pre túto stresovú situáciu je správnou voľbou prenosný kávovar AeroPress Go, ktorý hravo zvládne pripraviť lahodné lungo a americano. Príprava kávy je v tomto cestovnom kávovare veľmi jednoduchá a rýchla, takže si ho určite zamilujete tak ako ja. Už nikdy nezabudnite na filtre!

Aeropress na každú cestu. Zdroj: Internetový obchod s kávovarmi a kávovarmi na výrobu kávovarov.

Espresso v prírode

Potrebujete naliehavo nakopnúť, nech stekdekoľvek ? Milujete espresso a chcete si ho dať v prírode? Túžite po kávovare, ktorý sa zmestí do malého kufra a môžete si ho vziať aj do príručnej batožiny na bicykli? Veľmi elegantný a dizajnovo vydarený kávovar Flair vám pripraví lahodné espresso alebo dve na vidieku, v horách, prakticky kdekoľvek. Pomocou páky vytvoríme dostatočný tlak 6-10 barov na extrakciu kávy. Výsledkom je kvalitné a lahodné espresso, ktoré si môžete vychutnať za zvukov prírody.

Myšlienka prenosného kávovaru Flair sa zrodilav hlave veľkého milovníka espressa. Chcel vymyslieť niečo jednoduché a zároveň cenovo dostupné. Tak sa zrodil príbeh kávovaru, ktorý má jediný účel - vytvoriť dokonalé espresso kdekoľvek na svete.

Dobíjací mlynček na kávu do batohu

Dnes máte niekoľko naozaj skvelých možností, ako si pripraviť lahodnú kávu, nech ste kdekoľvek. Napríklad dobíjací mlynček na kávu Timemore Advanced 123 vám tento zážitok poskytne aj na dovolenke pri mori. Ovládanie je veľmi jednoduché, pretože na spustenie procesu mletia stačí stlačiť jediné tlačidlo. A jeho výkon? Dokáže zomlieť 15g dávku kávy len za 30 s a na jedno nabitie zvládne namlieť až 400 g kávy.

Ktorý ručný kávovar by ste si mali zaobstarať na svoju relaxačnú dovolenku?

Ak po prečítaní tohto článku stále váhate, nezúfajte. Pomôžeme vám vybrať ten správny kávovar na vašu cestu. Či už dovolenkujete pri mori, v lese alebo na horách, máme pre vás kávovar do všetkých podmienok. Povedzte nám o svojich preferenciách a my vám poradíme ten správny kávovar pre vás.