Dovolenka 2023: príprava dokonalej kávy v hoteli

Káva v hoteloch je už niekoľko rokov veľkou témou. Ale nebojte sa, prišli sme s riešeniami, vďaka ktorým bude káva v hoteloch bezproblémová a vy si ju budete môcť vychutnať kedykoľvek a kdekoľvek.


Káva a hotely nie sú dobrí priatelia

Nikto z nás kaviarenských nadšencov si nepredstavuje dovolenku, na ktorej sa každé ráno zobudí na skvelé hotelové raňajky, ale musípiť mizernú kávu, ktorá je vo väčšine prípadov prevarená, horká alebo úplne bez chuti.

Samozrejme, môžete si nájsť najbližšiukaviareň v okolí a ísť tam. Ale verte mi, nie vždy sa vám bude chcieť a nie vždy nájdete dobrú kaviareň. Preto by som sa na ňu úplnenespoliehal a stavil by som na inú kartu, a to jeuvariť si vlastnú kávu!

Pretože pripraviť si skvelú kávu v hotelovej izbe, na ktorú ste zvyknutí ,nie je nič zložité. V skutočnosti je to jednoduchšie, ako si myslíte. Všetko, čo potrebujete, je správne vybavenie, aby ste si mohli pripraviť kávu tak, ako ju poznáte doma alebo na dovolenke.

Najlepší výber príslušenstva na prípravu kávy na cesty

Najdôležitejšie je myslieť naminimalizáciu výrobkov apríslušenstva, ktoré si budete brať so sebou na cesty. Snažte sa vziať sivybavenie, ktoré je:

  • Ľahko sa rozkladá,
  • neváži veľa,
  • menšie rozmery.

Skladacia odkvapkávacia miska

Ak ste milovníkom prekapávanej kávy a dobrodružstva, potom bude pre vás skladací odkvapkávač MiiRPourigami Dripper určite tounajlepšou voľbou .

Tento kovový odkvapkávač je veľmi odolný a ľahký a vďaka tomu, že sa dá ľahko rozložiť ,nezaberie vovašej batožinetakmer žiadne miesto. Budete si tak môcť vychutnať svoje dripovanie kdekoľvek.

Ručný lis na kávu

Silná káva v šálke, nech ste kdekoľvek. Čerstvo pripravená a hotová za 60 sekúnd. Kávovar vyrobený zo100 % recyklovateľných materiálov. To je cestovný kávovar Trinity Zero.

Príprava je úplne jednoduchá - kávu pomeliete, nalejete, stlačíte a vychutnávate. Kávovar vydáva aj jemný kovový filter, bez použitiajednorazových filtračných papierov. Jeho rozmery sú také malé, že ho môžete vložiť do batohu na výlet a mať kávu naozaj kdekoľvek.

Trinity Zero | trinitycoffee.co

Cestovná klasika - Aeropress

Aeropress je prístroj na prípravu filtrovanej kávy, ktorý funguje na princípe sladenia a je úplnou klasikou, pokiaľ ide o cestovné vybavenie .

Ak cestujete do hotela, kde viete, že budú k dispozíciišálky s kávou , môžete použiť klasickú verziu Aeropressu. Ak však idete niekam, kdenebudete mať k dispozícii viac zariadení, odporúčam vziať si verziu Aeropress Go, ktorá je taká malá, že si ju môžete strčiť do vrecka a dať si kávu kedykoľvek a kdekoľvek. Od bežnej verzie sa líši tým, žek nemu nájdete ďalšie príslušenstvo na prípravu kávy, ako je hrnček, puzdro na filter, miešadlo a odmerka. Súčasťou zakúpeného balenia je aj 350 kusov filtrov na prípravu kávy.

Ak si na cesty nechcete brať veľké balenie zrnkovej kávy ,do uzáveru Aeropress sa zmestí približne 18 g kávy, čo je presne jedna porcia, ktorú potrebujete na prípravu.

Veľkou výhodou je aj to, že všetky súčasti zložíte dohromady a viečko uzavriete, takže sa nemusíte obávať, že by ste nejakú časť zabudli doma alebo ju niekde stratili.

Odkvapkávacia miska z nehrdzavejúcej ocele

Štýlový odkvapkávač z nehrdzavejúcej ocele od japonskej značky Kalita, ktorý je vyrobený z vysoko kvalitných materiálov.

Kalita robí prípravu kávy jednoduchšou a príjemnejšou. Jeho ploché dno s tromi malými otvormi vám zaručí plnú chuť kávy a poradí si aj s nepresnosťami.

Príprava je jednoduchá, čo znamená, že kávu Kalita si môžete pripraviť kdekoľvek na cestách. Stačí voda z obyčajnej termosky, takže si filter môžete vychutnať aj pri tečúcej rieke uprostred lesa .

Kompaktná hmotnosť

Ak si chcete vychutnať naozaj dobrú kávu ,bez váhy sa naozaj nezaobídete. Ale nebojte sa, nebudete so sebou musieť nosiť nič veľké. Váha Timemore black mirror nano je totižlen 10 cm dlhá a váži len 230 g, takže jej hmotnosť váš kufor ani nepocíti.

Ale aj napriek tomu, že je taká malá, má skvelúvýdrž až 15 hodín aváži s presnosťou na0,1 g. Je absolútne ideálny na prípravu filtra aj espressa a môžete na ňom prepínať medzi tromi rôznymi programami: Espresso, Pour-Over a Regular podľa toho, akú prípravu si vyberiete.

baristická váha Timemore Black Mirror Nano
Táto váha od spoločnosti Timemore sa vám zmestí aj do vrecka. Zdroj.

Plastová súprava Hario V60

Kávovar Hario V60 netreba predstavovať. Je to klasický dripper na prípravu filtrovanej kávy .

Táto súprava sa už síce nepovažuje za najviac skladnú, ale ak vám to batožina dovoľuje a viete, že bez svojej milovanej V60 jednoduchonevydržíte, odporúčam zaobstarať si plastovú súpravu. S ňou totiž viete, že aj keď vám batožinu na letisku v lietadle vyhodia ,dorazí bezpečne a nenájdete namiesto nej len kufor plný črepín .

Ak chcete získať tú správnu filtrovanú kávu, odporúčam pribaliť si aj kanvicu na husacie perie. Kanvica Barista space pour over je dobrou voľbou, pretože má objemlen 550 ml, takže nezaberie veľa miesta. Zároveň je však presná, funkčná a dobre navrhnutá.

Cestovná termoska

Cestovná termoska je "must have", ak viete, že budete potrebovať dlhší čas udržiavať horúcu vodu na filtri alebo viete, že sa chystáte na dlhé cesty na dovolenku a potrebujete mať so sebou zásobu dobrej kávy .

Kinto Travel Tumbler je ideálny na cesty, pretože dokáže udržať teplotu studených aj horúcich nápojov až 6 hodín. Pre maximálnu účinnosť môžete Tumbler predhrievať1-2 minútyteplou vodou alebo chladiť studenou vodou pre studené nápoje .

Ručný mlynček

Na trhu je množstvo skvelých a kompaktných cestovných mlynčekov. Pre mňa je však najlepšou voľbou ručný mlynček Timemore Nano Grinder. Tento mlynček je vlastne najmenší, aký značka Timemore má, a je navrhnutý tak, abynezaberal príliš veľa miesta a vážil len 400 gramov. To však vôbec neuberá na jeho výkone. Systém mletia tvoria dva mlecie kamene z tvrdenej ocele a 2 ložiská, ktoré zaručujú presné a jednoduché mletie kávy.

Ako si zbaliť príslušenstvo na kávu na cesty

Vprvom rade je dobré zistiť, ktoré príslušenstvo je vhodné pre váš typ cestovania. Ak ho potrebujete, naozaj nezaberie žiadne miesto, alebo ak viete, že budete mať veľký kufor, do ktorého sa vám zmestí viac vecí a môžete sa takpovediac "poprehadzovať".

Vytvorte si cestovnú súpravu

Túto súpravu si predstavteako väčšiu alebo menšiu uzatvárateľnú tašku, do ktorej sa zmestiavšetky vaše základné veci. Praktickosť tejto súpravy spočíva v tom, že budete mať všetko so sebou a nestane sa vám, že niekde po ceste stratíte filtre a skončíte bez kávy.

Túto súpravu môžete tiež rozšíriť alebo zmenšiť v závislosti od toho, do akejdestinácie máte namierené a koľko úložného priestoru máte k dispozícii.

Táto cestovná súprava by mala obsahovať:

  • Zrnkovú kávu v uzatvárateľnom vrecku a v množstve podľa toho, ako dlho budete cestovať a koľko kávy spotrebujete,
  • cestovný ručný mlynček,
  • malú kompaktnú váhu,
  • termosku alebo cestovný džbán na vodu na vodu
  • vybraný dripper/presovač.

Ak cestujete letecky len s príručnou batožinou ,pri odbavení na letisku vybaľte ručný mlynček z batožiny. Vyhnete sa tak otázkam personálu letiska a prípadným problémom s tým, čo máte pri sebe.

Riziká prípravy kávy v hoteli

Aj keď si prinesiete vlastné príslušenstvo, ktoré vám pomôže pripraviť skvelú kávu ako doma , existujúrôzne riziká, ktoré môžu ovplyvniť prípravu. Nie vo všetkých krajinách a na všetkých kontinentoch sú rovnaké podmienky, preto sa pozrime na niektoré riziká a na to, ako sa im vyhnúť.

Kvalita vody

Kvalita vody je jedným z hlavných faktorov ovplyvňujúcich chuť akvalitu pripravovanej kávy. V hotelových izbách sa často používa voda z miestneho zdroja, ktorá môže obsahovať nečistoty, chlór alebo nepríjemné príchute. Odporúčame používať balenú vodu alebo používaťvodný filter na mieste , ktorý pomôže odstrániť nežiaduce nečistoty .

Obmedzené základné vybavenie

Aj keď je to v mnohých hoteloch už minulosť, môže sa stať, že vojdete do hotelovej izby a nebude tam rýchlovarná kanvica. Čo vedie k potrebe pribaliť si najlepšie cestovnú kanvicu.

Ďalšou prekážkou môže byť, že na izbe nebude k dispozícii kanvica alebo karafa, na prípravu vašej filtrovej kávy. Zvyčajne sú k dispozícii malé šálky na čaj, ale V60 na ne nemôžete umiestniť. Preto je dobré mať v kufri pribalený jeden cestovný hrnček, aby ste sa tohto problému zbavili.

Čas prípravy

Jednou z veľkých prekážok môže byť čas, ktorý strávite prípravou kávy. Alternatívna príprava kávy je pomerne zdĺhavý proces a každému je jasné, že namiesto mletia, zalievania a merania kávy by ste boli radšej pri mori alebo na túre v horách. Ale na dovolenke predsanechcete piť zlú kávu a ani nebudete!Vybavte sa teda poriadne, pretože dobrá káva znamená dobrý deň, a to platí aj na dovolenke.

Odporúčané produkty12