Ako si vybrať najlepšiu šálku na kávu

BOJ ZA PLANÉTU BEZ POHÁROV

Samotný papierový pohár nie je vyrobený len z papiera. Obsahuje špeciálnu vodotesnú tenkú vrstvu nanesenú na papier, ktorá zabraňuje tomu, aby sa pohár pri pridávaní horúcej kávy roztopil v ruke, čo by urobil samotný papier. Práve táto vrstva bráni ľahkej recyklácii. Použité poháre sa potom nerecyklujú, ale hromadia sa na skládkach.

Práve s cieľomznížiť tento veľký zdroj odpadu vznikolprojekt "otoč šálku". Farebný plastový pohár naopakované použitie . V kaviarni vám ho za zálohu 50 Kč umožnia kúpiť a nechajú vás naplniť ho vašou kávou. Cestou v inej kaviarni ho môžete vrátiť prázdny a vrátia vám aj zálohu. Alebo si môžete kávu kúpiť znova a oni vám pohár len vymenia za nový, naplnený vašou dávkou kávy.

VAŠA VLASTNÁ ŠÁLKA NA OPAKOVANÉ POUŽITIE

Ak je káva vaším častým spoločníkom na cestách, naplno využijete vlastnú šálku. Okrem ekologického aspektu je ďalším pozitívom, ktoré odôvodňuje potrebu vlastnej šálky, nepochybne pohodlie pri pití. Držať horúcu šálku v ruke alebo cítiť vôňu papiera pri ochutnávaní nie je práve príjemné. To sa vám s vlastným pohárom nestane. Je pevnejší a odolnejší. Ľahšie sa s ním manipuluje. Nepáli vám ruky ani sa tak ľahko neprevráti.

NAJZNÁMEJŠIA ŠÁLKA NA KÁVU

Keď hovoríme o šálke na kávu so sebou, máme na mysli šálku s viečkom, z ktorej pijete kávu cestou do práce alebo dokonca do školy. Najznámejším typom tohto v šálke jeKeepcup. Pochádza z austrálskeho Melbourne a od roku 2007 sa dostal do sŕdc milovníkov kávy a baristov na celom svete. Baristi okrem ekologického aspektu oceňujú aj praktickosť pri nalievaní kávy. Na rozdiel napríklad od jednorazových šálok sa hodí najmä na prípravu mliečnych kávových nápojov technikou latte art. Jeho hlavnými charakteristikami sú použitie recyklovaných materiálov, dizajn a možnosť výberu zo širokej škály farieb, v ktorých saKeepcup vyrába. Najmäplastová verzia Keepcup hýri farbami. Okrem toho sa príjemne drží a takmer nič neváži. Prázdny Keepcup je taký ľahký, že vôbec nezaťaží vašu kabelku alebo batoh .

KEEPCUP AKO ELEGANTNÁ ŠÁLKA NA KÁVU

Ak chcete mať naozaj dokonalý zážitok z chuti kávy aj počas chôdze, siahnite po sklenenomhrnčeku Keepcup . Rovnako ako jeho plastového brata, ktorý je, samozrejme, lacnejším variantom , ho môžete dostať vrôznych farebných kombináciách. Môže byť tiež veľmi elegantný. Môže to byť váš nenápadný, ale štýlový pohár na kávu na cesty. Napríklad jeho limitovaná edícia vkorkovej farbe je toho jasným dôkazom .

JEDNODUCHÝ A FAREBNÝ

Keepcup naozaj funguje len ako šálka. Nezaručuje teda, že sa vám nevyleje, keď ho vložíte do tašky. Jeho novšia verzia obsahuje vylepšenia v technológii uzatvárania viečka, takže vydrží aj menšie prevrátenie. Jeho čaro spočíva v štýlovom dizajne a praktickosti. Ako sme už povedali, je to jednoduchý pohár s viečkom. Takže sa oň ľahko stará. Odoberiete veko a vložíte ho spolu s dnom šálky do umývačky riadu.

Limitovanú edíciu Keepcup s použitím korku nie je možné umývať v umývačke riadu. Pokiaľ neodoberiete korkový krúžok, ktorý nie je vhodný do umývačky riadu. Výrobcovia ho však neodporúčajú odobrať. Mohlo by dôjsť k uvoľneniu korku jeho sňatím a opätovným nasadením. To by potom mohlo spôsobiť vypadnutie zátky Keepcup.

Je k dispozícii nielen v mnohých farebných variantoch, ale aj na v rôznych veľkostiach. Podľa toho, aký druh kávy preferujete. Ak máte radi veľké latte, Keepcup je vyrobený práve pre vás v tejto najväčšej veľkosti. Ak máte naopak radi kávu menšieho objemu, vyberte si Keepcup M alebo Keepcup S, ale aj veľkosť XS. Príjemnosť, ktorú sklenený Keepcup ponúka pri pití kávy, máme tak radi, že ho doma používame bez viečka. ako klasický pohár na kávu.

AKO SA Z HRNČEKA KEEPCUP STAL TERMOHRNČEK

Taktiež sa keepcup z nehrdzavejúcej ocele presne hodí do držiaka na poháre v aute, a ak by ste naň nechali fúkať napríklad klimatizáciu, postará sa o to, aby vaša káva zostala teplá počas celej cesty. Tieto šálky zedície Thermal boli uvedené na trh len začiatkom tohto roka a sú vyrobené z vysoko kvalitnej dvojvrstvovej nehrdzavejúcej ocele, ktorá chráni teplo vášho nápoja.

KEĎ POTREBUJETE VIAC AKO ŠÁLKU

Ak neradi popíjate kávu na cestách a chcete si ju vychutnať v kancelárii alebo vonku pri odpočinku na lavičke po prechádzke, oceníte skôr termosku na kávuako šálku . Výhodou termosiek je jednak ich celková uzatvárateľnosť pre pohodlné prenášanie kávy v taške alebo batohu, ale samozrejme aj ich schopnosť udržať kávu teplú. Takže potom, keď sa zastavíte alebo usadíte v práci, môžete si kávu naplno vychutnať takmer tak, ako keby bola čerstvo uvarená.

FRANK GREEN: 100% TERMOSKA

Tieto vlastnosti sú základom očakávaní, ktoré musia termosky spĺňať. Termosky Frank Green si získali svoju popularitu, pretože tieto vlastnosti spĺňajú na 100 %. Kvalitné spracovanie a použité materiály nedovolia, aby sa káva z tejto termosky vyliala alebo dokonca trochu vytiekla. Ichtesnenie je absolútne spoľahlivé. Dômyselné tlačidlo na viečku umožňuje jednoduché otvorenie otvoru na pitie a rovnako jednoduché zatvorenie. Stačí jedno kliknutie. Jednou rukou.

AŽ 12 HODÍN HORÚCEJ KÁVY V KVALITNEJ NEREZOVEJ OCELI

Čo ako používateľ termosky Frank Green oceníte ďalej, je, žeudrží vašu kávu horúcu po dlhú dobu. Či už vás čaká dlhá cesta do práce, alebo sa rozhodnete pre dlhšiu prechádzku, nemusíte sa obávať, že vaša káva bude pri pití studená. Táto austrálska spoločnosť od roku 2013 vydáva farebné a funkčné termosky, ktoré si každý musí okamžite zamilovať. Udržia teplotu vášho nápoja až 12 hodín, či už v nich máte horúcu kávu alebo ľadový studený nápoj. Je to vďaka kvalitnej dvojstennej nerezovej oceli avákuovej izolácii . Pri umývaní "úprimnej zelenej" sa možno budete musieť pohrať s niekoľkými časťami, ale nie je to ťažké. Za pocit vždy teplej kávy a úplnú spoľahlivosť pred vytečením tých pár sekúnd navyše pri čistení stojí. Je to naozaj len pár sekúnd, ako v tomto videu:

IDEÁLNA TERMOSKA. PRE KAŽDÉHO.

Vneposlednom rade stojí za zmienku recyklovateľnosť materiálov, z ktorých je tento inteligentný hrnček vyrob ený. Svoj "Frank" si môžete kúpiť vniekoľkých veľkostiach, a to 340 ml, 295 ml alebo 175 ml. To najlepšie sme si nechali na záver. Ďalšou jedinečnou vlastnosťou je, že váš "Frank" bude naozaj len na váš štýl. Sami si zvolíte farebnú kombináciu jednotlivých častí. Čo poviete na hrnček v khaki farbe, koralové viečko a červený gombík merlot? Preskúmajte našu ponuku termosiek Frank Green a keď si vyberiete svoju farebnú kombináciu, uveďte ju do poznámky k objednávke.