Ako vyčistiť znečistený kvapkač alebo automatický kvapkač

AKO ČISTIŤ AUTOMATICKÚ ODKVAPKÁVACIU MISKU?

Aj spoľahlivý priateľ, ktorým je automatický odkvapkávač, potrebuje z času na čas dôkladnú údržbu, aby sa nezhoršila kvalita kávy. Ak sa budete o svoj automatický odkvapkávací kávovar pravidelne starať, dokáže sa vám odvďačiť kvalitnou a vynikajúcou kávou.

Po každodennom používaní by sa mal držiak na kávu dôkladne umyť a potom dôkladne utrieť čistou utierkou alebo kuchynskou utierkou.

Ako odvápniť automatický prekapávací kávovar

  • Skvelým pomocníkom pre váš automatický odkvapkávač môže byť odvápňovač Cafetto, ktorý sa používa na odstránenie vápnika a je100 % ekologický výrobok.
  • Budetepotrebovať vrecko odvápňovača a liter vody. Nezabudnite si prečítať príbalový leták.
  • Do zásobníka na vodupridajtečistiaci prostriedok a nalejte vodu. Prípravok musíte dôkladne premiešať.
  • Spustite cyklus varenia na odstránenie vodného kameňa.
  • Znečistenú vodu vylejte a proces zopakujte, tentoraz len s vodou bez čistiaceho prostriedku. Tým sa zabezpečí, že sa odstráni všetok roztok prípravku.

AKO ČISTIŤ ODKVAPKÁVAČ?

Po každom použití odkvapkávača sa musíte postarať o základné čistenie, ktoré spočíva v opláchnutí horúcou vodou a následnom utretí čistou utierkou alebo kuchynskou utierkou. Tento proces by sa mal dodržiavať po každom použití.

Z času na čas je tiež dobré pomocníka dôkladne vyčistiť. Ako takéto hĺbkové čistenie prebieha a aké sú vhodné prípravky, ktoré treba použiť na dosiahnutie 100 % čistoty?

Hĺbkové čistenie nám pomáha zbaviť sa zafarbenia a škvŕn. Načistenie kvapkadla môžeme odporučiť tablety, ktoré vás zbaviavšetkých nahromadených nečistôt. Tablety zmiešajte v nádobe s vodou a nechajte ich rozpustiť. Odporúčame postupovať podľa pokynov, ktoré sú dodané s tabletami Cafetto.

Ak používate filtre na opakované použitie, mali by ste tiež dbať na ich občasné dôkladné čistenie. Po každom použití je dobré filter dôkladne opláchnuť horúcou vodou a podľa potreby namočiť do čistiaceho prostriedku, aby sa zabránilo usadzovaniu kávových olejov.

Ak sa filter upchá, použite kvalitný čistiaci prostriedok spolu s horúcou vodou a nezabudnite ho dôkladne vydrhnúť, aby ste odstránili všetky nečistoty. Čistenie odporúčame zopakovať dvakrát, v závislosti od toho, ako veľmi je váš opakovane použiteľný filter znečistený. Potom použite utierky, ktoré dostanete spolu so zakúpeným filtrom. Ide o handričku, ktorá najlepšie zachytáva kávové oleje. Tento proces odporúčame opakovať raz týždenne, aby si káva zachovala chutnú a čerstvú chuť.

Ak používate látkové filtre, musíte tiež dbať na ich čistotu. Ak sa látkový filter zanesie kávou, použite čistiaci prostriedok a drhnite ho kefkou, aby ste odstránili nežiaduce čiastočky.

ZÁVER

Čistením zariadenia na prípravu kávy predídete nežiaducemu zhoršeniu chuti kávy a predĺžite životnosť prístroja. Pomôžeme vám dosiahnuť 100 % čistotu vašich kávovarov.

Odporúčané produkty5