Ako vyzerá práca baristu, keď je kaviareň preplnená?

Stresové situácie v kaviarni

Je dôležité spomenúť, že pre každú kaviareň môže stresová situácia vyzerať inak. Každá kaviareň má vlastnú definíciu špičky, ktorá do veľkej miery závisí od veľkosti podniku.

Napríklad menšie kaviarne, ktoré prijímajú objednávky len na pokladni , môžu za nápor považovať päť až desať objednávok naraz, a to predovšetkým preto, že majú menej baristov, ktorí by takýto nápor zvládli.

Aj počas stresových situácií však zákazníci potrebujú dostať kvalitnú kávu. V Black Fox Coffee pripravujú baristi počas špičky espresso v takom rýchlom tempe, aby sa zachovala kvalita - zákazníci tak neustále dostávajú vysokokvalitnú kávu, hovorí Tom Bomford, riaditeľ spoločnosti.

"Jeden barista extrahuje espresso a pripravuje všetky nápoje," vysvetľuje. "Pomáha nám aj barista v zadnej časti baru, ktorý pripravuje šálky na iné nápoje."

Každý má svoju úlohu

Rozdelenie pozícií je dôležité najmä za barovým pultom. Hoci sa to možno nezdá, práca v kaviarni je ako tímový šport. Na to, aby sa správne pripravovali a vydávali objednávky, je dôležité, aby bolo jasné, kto má akú úlohu a čo je jeho hlavnou úlohou.

Rozdeľte si pracovný priestor na pomyselné"stanovištia". Každý pracovník obsadí jedno stanovište, na ktorom má vykonať konkrétnu prácu.

Pokladník

Komunikácia so zákazníkmi je kľúčom k úspechu, preto potrebujeme niekoho, kto sa nebojí rozprávať, vie pracovať s pokladňou a na začiatku našej štafety naslepo zadávať objednávky.

Dokáže tiež poradiť pri výbere a odporučiťzákazníkovisprávny výrobok . A keď sa ho opýtate: "Dám si kapučíno." odpovie: "Áno, je to tak: "A k tomu čokoládový koláčik alebo vanilkový cheesecake?"

Barista

Nemá problém pripraviť espresso a dokáže naslepo našľahať mliečnu penu . Doppio, flat white, latte, ľadové... To všetko a ešte viacmusí vedieť pripraviť ľavou nohou.

Bežec

Budete potrebovať niekoho s obratnými nohami. Bežať okolo súpravy, na jeden, na tri, k baru a späť? To je úloha bežca, ktorý sa postará o doručenie všetkých objednávok, aby každý zákazník dostal svoju načas a bol spokojný.

Vždy to však závisí od toho, koľko ľudí máte na scéne. Ak je vás viac - môžetesi pozície podrobnejšie rozdeliť a namiesto jedného baristu môžete mať dvoch. Jeden na espresso a druhý na mliečne nápoje. Bežca môžete doplniť čašníkom, ktorý bude dohliadať na set a bežcovi prenechá miesto pri umývačke riadu.

Pri prideľovaní pozícií venujte pozornosť zručnostiam a vlastnostiam jednotlivých pracovníkov. Je dôležité, aby si každý bol istý pri vykonávaní všetkých prác.

Hoci každý má svoju prácu, pracovník by nemal byť obmedzený na jedno stanovište celé hodiny. Aby kvalita neutrpela a práca sa nestala monotónnou činnosťou, je dobré počas dňa striedať ľudí na stanovištiach, aby bola práca zaujímavá.

Organizácia práce pri kávovare

Existuje niekoľko organizačných techník, ktoré môžu baristov lepšiepripraviť na rušné špičky. Patrí medzi ne doplnenie všetkých šálok, tanierikov, príborov, zrnkovej kávy a mlieka, ako aj nastavenie kanvíc na mlieko v poradí, v akom je potrebné nápoje pripraviť.

Ak napríklad potrebujete pripraviť penu pre dve cappuccina, potom dve flat white a jedno latte, môžete buď naplniť tri samostatné nádoby naraz, alebo pripraviť jednu na cappuccino a väčšiu na mlieko pre flat white a latte.

Takto môže barista pripraviť mlieko so správnou štruktúrou pre každý nápoj, pretože cappuccino si vyžaduje viac mikropeny ako flat white a latte.

Vašou pravou rukou môže byť aj kávovar stryskou na ľahkú prípravu smotany , ktorý dokáže takmer sám našľahať mliečnu penu so správnou teplotou. Alebo automatický napeňovač mlieka Übermilk One Top, ktorý pripraví mliečnu penu profesionálnej kvality.

Podstatným aspektom dobrej práce počas špičky je aj čistota. Je dôležitésledovať potrebné čistiace úlohy a zároveň sa sústrediť na prípravu nápojov a poskytovanie kvalitných služieb.

Pracovný postup

Dobrý pracovný postup je spôsob, ako udržať rýchly chod vecí a spokojnosť zákazníkov, aj keď sa toho veľa deje. To znamená všetko od toho, aby stemali správneho pracovníka na správnom mieste, až po to, aby ste sa uistili, že vaše mlynčeky sú na najvhodnejšom mieste a poskytujú čo najrýchlejšie služby.

Zvážte rozmiestnenie nástrojov a pracovných nástrojov, aby bolo čo najpohodlnejšie. Premýšľajte o tom, čo sa dá urobiť na zlepšenie pracovného postupu? Môže to trvať len sekundu, ale dobrý pracovný postup má veľký význam, keď ste pod tlakom.

Neodporúča sa mať šálky uložené niekde, kam je naozaj ťažké sa dostať, môže to viesť k spomaleniu obsluhy.

Okrem toho optimálny pracovný postup do veľkej miery znamená pohybovať sa v čo najmenšej vzdialenosti od pracoviska, napríkladod kávovaru alebo pokladne.