Cestujte po svete s kávovarom Flair!

Manuálny kávovar na pravé espresso

Keď sa spojí láska ku káve a skúsenosti v oblasti technológií a materiálov, vznikne niečo úžasné. Presne takto vznikol kávovar Flair.

Vynálezca brazílskeho pôvodu Sergio Landau využil svoje dlhoročné znalosti získané počas kariéry biomedicínskeho inžiniera. Zostrojil kávovar, ktorý sa dá rozložiť na komponenty a zabaliť do kufríka.

Zároveňje cenovo dostupný, ľahko sa používa.elegantný dizajn a čo je najdôležitejšie, pripravuje dokonalé espresso.

Ručná príprava espressa pomocou kávovaru Flair

Kávovar Flair jeden cieľ. Pripraviť espresso. Nemá žiadne elektronické pomôcky, ktoré by riadili prípravu kávy. Jednoducho ju pripraví v tej najjednoduchšej forme.

Preto je jeho obsluha jednoduchá. V podstate pozostáva z niekoľkých základných krokov.

Nasypte mletú kávu, utlačte, nalejte vodu a teraz prichádza tá najkrajšia časť, stlačenie páky. V tomto momente začne káva prúdiť do šálky. Kúzlo extrakcie je doslova v našich rukách.

"Veríme, že šťastie pramení z užívania si tých najlepších vecí v živote, ako je objatie, západ slnka alebo dokonalá šálka espressa."

Táto myšlienka je mantrou kávovarov Flair. Odkazujú na dôležitosť nielen výsledku, ale aj samotného procesu. Kávovar nepripravuje množstvo rôznych kávových nápojov stlačením tlačidla , alejednoducho pripravuje espresso. Zábavou a zážitkom je práve spôsob prípravy kávy, pri ktorom toto espresso vytvárate vlastnými silami.

POTEŠENIE Z PRÍPRAVY ESPRESSA

Flair je navrhnutý pre domácich baristov, ktorí k tejto činnosti pristupujú ako kremeslu. Tento kávovar si obľúbili aj profesionáli. Hoci Flair nie je kávovar vhodný na použitie v kaviarni, profesionáli považujú pomalšiu a o niečo dlhšiu prípravu za príjemný zážitok.

Je to kontrast k zhonu za barovým pultom v rušnej kaviarni, kde je hlavnou prioritou rýchlosť obsluhy so stálou vysokou kvalitou. Keď má barista takejto kaviarne voľnú ruku pri príprave kávy, robí to pre svoje potešenie. Príprava espressa v kávovare Flair je práve takouto zábavou.

Espresso kávovar Flair Classic
Espresso kávovar Flair Signature
Espresso kávovar Flair Pro 2

ČO JE KÁVOVAR NA ESPRESSO FLAIR

Prístroj na ručnúprípravu espressa. Je bez elektroniky, takže všetko musíte urobiť vy -ručne. Výsledkom je však skutočné espresso. Základom extrakcie každého espressa je správne jemne zomletá káva a horúca voda v určitom pomere podľa vášho receptu. A tlak.

Správne espresso sa pripravuje pri tlaku 9 barov. Konštrukcia flairu vychádza z potrebyvytvoriť a udržať tento tlak pri extrakcii . Jeho páka je navrhnutá tak, aby sa sila, ktorá pôsobí na jej koniec, v hlave kávovaru vynásobila deviatimi. Vďaka tomuto dômyselnému technickému riešeniu je možné ručne pripraviť kávu, ktorá spĺňa požiadavky správneho espressa.

AKO FUNGUJE FLAIR

Flair je pomôcka, ktoráextrahuje kávu do horúcej vody pomocou ručne vytvoreného tlaku. Na prípravu espressa v prístroji Flair budete okrem tohto prístroja potrebovať praženú kávu, horúcu vodu a obľúbený hrnček.

Kávu si najemno zomeľte aodvážte si potrebné množstvo podľa zvoleného receptu . Toto množstvo kávy nasyptedo portafiltra. Na tento krok má Flair vo výbave špeciálny nástroj na rovnomerné nalievanie kávy. Udupte kávu a vložte portafilter do prístroja. Nasaďte sparovaciu hlavu, ktorú ste vopred nahriali v horúcej vode kvôli stabilite teploty. Do sparovacej hlavy nalejte horúcu vodu. Pri príprave espressa sa používa teplota približne 92 °C.

Teraz už stačí len vlastnou rukou stlačiť páku kávovaru ,aby ste vytvorili požadovaný tlak a "vytlačili" dokonalé espresso do šálky. Odporúčame ohrievať šálky s kávou horúcou vodou, aby si káva o niečo dlhšie zachovala teplo, a teda aj chuť.


KUFRÍKOVÝ KÁVOVAR

Flair je splnený sen všetkých "lietajúcich" baristov. Cestujete a vychutnávate si kávu. Ale s klasickým kávovarom, okrem jeho ceny, nie je práve jednoduché ani praktické cestovať po svete. Jeho hmotnosť, objem a potreba pripojenia do elektriny vás obmedzujú na vychutnávanie espressa len doma.

Nenechajte sa tým obmedzovať! Kúpte si Flair a vychutnajte si vlastnoručne pripravené espresso na vrcholoch Álp. Môžete ho rozložiť na niekoľko častí, vďaka čomu je dokonale prenosný. Jeho americkí výrobcovia k nemu dokonca vyrobili krásne puzdro špeciálnena uloženie tohto kávovaru.

ŠTYRI MODELY KÁVOVAROV

Jednoduchosť a minimalizmus dizajnu tohto kávovaru nevylučuje úpravy podľa potrieb jeho používateľa. Preto sa Flair vyrába vštyroch verziách. Všetky modely sú založené na originálnych pevných hliníkových komponentoch.

Modely Classic aSignature sú vybavené menšou sparovacou hlavou. Flair PRO 2 má väčšiu varnú hlavu. Tento najdrahší model zároveň obsahuje ďalšie vylepšenia, ako napríklad manometer na kontrolu tlaku alebo silikónovú rukoväť na konci páky. ModelPRO 2 je určený na skutočne precíznu prípravu espressa. Na druhej strane model Classic vás nebude stáť ani 5 tisíc, a pritom má všetko, čo na prípravu espressa potrebujete.

Strednou cestou, či už z hľadiska ceny alebo výbavy, je model Signature. Ten upúta pozornosť svojím prepracovaným a zároveň jednoduchým dizajnom, ktorý výrobcovia zopakovali aj na špičkovom kávovare PRO 2. Modely Signature majú navyše bezodný portafilter.

Najnovším prírastkom je model NEO. Pripravuje sa aj nový vrcholný model.

Odporúčané produkty4