Comandante: najobľúbenejšia ručný mlynček

Comandante: história legendárneho mlynčeka na kávu

Vroku 2005 sa Bernd Braune z nemeckého Unterachingu rozhodol založiť rodinnú pražiareň kávy. Nazval ju Supremo a od začiatku cestoval za pestovateľmi a spracovateľmi a obchodoval priamo s nimi.

Svojím prístupom k výberu a praženiu najkvalitnejšej kávy si spoločnosť Supremo rýchlo získala srdcia priamych zákazníkov aj odbornej verejnosti na mnohých súťažiach.

Keď je mletie kávy problém

Časomsa však Bernd a jeho tím začali obávať, že zákazníci, ktorí si kávu pripravujú doma alebo na cestách, nemajú kvalitné vybavenie, aby z nej získali tonajlepšie.

Bernd Braune videl najväčší problém hneď na začiatku procesu - v mletí kávy.

Zákazníci pražiarne Supremo aj Bernd a jeho rodina nemali nič, čím by si mohli spoľahlivo a dobre namlieť kávu počas svojich služobných ciest.

Dnes je to takmer nepredstaviteľné, ale okolo roku 2010 neboli na trhu desiatky značiek a typov ručných mlynčekov ako dnes.

A tak Bernd Braune začal experimentovať s výrobou mlynčekov, ktoré od začiatku vedome koncipoval ako najlepšie, najodolnejšie a najspoľahlivejšie mlynčeky, aké si môžete kúpiť.

V roku 2012 venovala oficiálne registrovaná spoločnosť COMANDANTE® veľa času a prostriedkov testovaniu a hľadaniu najvhodnejšieho materiálu pre brúsne kamene.

Ručne vyrobené mlynčeky Comandante | comandantegrinder.com

Bezkonkurenčný ručne vyrábaný mlynček - Comandante

S rovnakým nasadením sa tím venoval aj návrhu svojho nového mlynčeka. Od začiatku si COMANDANTE® dal za cieľ urobiť z mletia kávy zábavu. Aj v tom spočíva pôvod mlynčeka COMANDANTE®, ktorý sa od konkurencie odlišuje nielen svojím výkonom, ale aj typickým vzhľadom v niekoľkých farbách.

Ručne vyrábané mlynčeky Comandante | comandantegrinder.com

Prvý profesionálny ručný mlynček na kávu

V roku 2013 sa spoločnosť COMANDANTE® pustila do skutočnej výroby a predaja svojho mlynčeka. Bol to prvý ručný mlynček profesionálnej kvality, ktorý bol v tom čase k dispozícii.

Napriek počiatočnému úspechu všakspoločnosť COMANDANTE® neprestala svoj výrobok zdokonaľovať. Samotná značka v tejto súvislosti spomína legendárnu nemeckú automobilovú výrobu, ktorá tiež nikdy nezaspala na vavrínoch.

Príprava kávy s mlynčekom comandante. | Zdroj: COMANDANTE®

Tak sa stalo, že Bernd a jeho tím sa odstrihli od všetkých dodávateľov. Verili, že mlynček (vtedy známy ako druhá generácia C40) dokážu vlastnými silami posunúť oveľa ďalej.

Brúsny kotúč Comandante C40 MK3 Nitro

Investovali veľa peňazí do výskumu materiálov, vývoja a nových nástrojov. V roku 2016 sa tak zrodili brúsne kamene s názvom Nitro Blade®, ktoré posunuli novú brúsku Comandante® C40 MK3 na ešte vyššiu úroveň a z brúsky Comandante® urobili svetového lídra na trhu ručných brúsok.

Comandante C40 MK4 Nitro Blade

O päť rokov neskôr prišla na trh ďalšia, tentoraz už štvrtá generácia - Comandante® C40 MK4 s nerozbitnou a ľahkou nádobou na kávu a vylepšenými kameňmi, ktoré zabezpečujú, že v mlynčeku nezostane ani desatina gramu kávy.

Ako vyzerá Comandante C40 MK4

Comandante sú robustné kovové mlynčeky s minimalistickým dizajnom. Na trh sa dodávajú v niekoľkýchfarbách .

Niektoré z nich sú však špeciálne. Prečo? Tie mlynčeky Comandante, ktoré vyzerajú ako drevo, sú potiahnuté pravou dyhou napustenou olejom.

Ale ani tie nedrevené nezaostávajú. Výrazné a neokázalé farby ako Alpine Lagoon, červená Sunset alebo triezva Copper Mountain dodávajú mlynčekom Comandante skutočný punc výnimočnosti.

Pocit luxusu si môžete vychutnať aj pri samotnom mletí kávy.

Nádoby na kávu dodávané s C40 sú 2. Jedna je vyrobená z nerozbitného polyméru a druhá je sklenená, rovnako ako pri predchádzajúcom modeli MK3. Obe dopĺňajú už tak veľmi solídny dojem z celého mlynčeka.

A nemôžem nespomenúť ešte jednu originálnu vec. Je ňou rukoväť na držadle, ktorá je vysústružená ztvrdého dreva a perfektne padne do každej ruky.

Čierno-ružový ručný mlynček Comandante. | Zdroj.
Večné kamene Comandante Nitro Blade®
Comandante Nitro Blade

Dôvodom, prečo si vybrať mlynček Comandante, však nie je len to, ako vyzerá. Ale hlavne to, ako funguje. Prispievajú k tomu kamene Nitro Blade, okrem veľmi dômyselnéhosystému "click" na nastavenie hrubosti mletia.

Spoločnosť Comandante je na ne veľmi hrdá. Sú vyrobené z kalenej ocele a naostrené tak, aby vydržali navždy.

Luxusný mlynček na kávu

Ačím sa ešte mlynčekComandante C40 MK4 líši od ostatných mlynčekov na trhu? Všetko, čo som popísal vyššie, vám príde v originálnom dlhom kartónovom obale, kde je mlynček rozobratý na jednotlivé časti.

Neverili by ste, ako môže obyčajná kartónová krabica vyzerať prémiovo.

Príslušenstvo pre Comandante C40 MK4

Spoločnosť Comandante ponúka svojim zákazníkom množstvo originálnych náhradných a "tuningových" dielov. Tie môžete použiť buď na vizuálne vylepšenie vášho mlynčeka, ak by vás náhodou omrzela napríklad rukoväť na kľučka alebo farba kávovej nádoby. Alebo ho môžete skutočne "vylepšiť".

Comandante Red Clix

Jedným z takýchto vylepšení je systém Comandante Red Clix. Vďaka nemu je už spomínané cvakanie nastavenia mlynčeka oveľa hladšie. Vďaka tomu máte možnosť viac sa pohrať s hrubosťou mletia a doviesť pripravovanú kávu k skutočnej dokonalosti. Jednoducho povedané, 1 kliknutie na štandardnom systéme Comandante sú 2 kliknutia na systéme Red Clix.

Comandante Red Clix | greenplantation.com
Súprava na ošetrenie mlecích kameňov

Aby boli brúsne kamene Comandante Nitro Blade skutočne večné, je dobré im z času na čas venovať trochu starostlivosti. Súprava Burr Care Fluid je ideálnym nástrojom na čistenie a ošetrovanie ich povrchu.

Súprava na údržbu brúsnych kotúčov Comandante Burr Care Fluid | greenplantation.com
Balenie Comandante, nádoby a cestovné puzdro

Comandante ponúka na mnohofarebných variantov nádob, ktoré možno použiť na zrnkovú kávu alebo ako nádobu na mletú kávu pod samotný mlynček.

Vybrať si môžete aj z niekoľkých farebných textilných obalov našitých priamo na telo mlynčeka C40. A ak vám to nestačí, je tu luxusné cestovné puzdro Comandante.

Odporúčané produkty10