Ditting: profesionálny mlynček na kávu

Mlynčeky na kávu Ditting: z cesty do kaviarne

Švajčiarska spoločnosť Ditting nie je v oblasti mlynčekov na kávu žiadnym nováčikom. Svoje špičkové stroje dodáva na trh od roku 1954. Jej história však siaha niekoľko desaťročí dozadu.

Vroku 1928 bola spoločnosťDitting založená vo švajčiarskom Zürichu, pôvodne ako výrobca automobilov. To sa však zmenilo v 50. rokoch minulého storočia, keď spoločnosť Ditting prešla na výrobu mlynčekov na kávu.

Bol to taktický krok, pretože mlynčeky sú to, v čom sú naozaj dobrí. A to užtakmer 70 rokov nanajvyššej úrovni . No, švajčiarska.

Nie je bez zaujímavosti, že spoločnosťDitting patrí do skupiny spoločností Hemro, ktorá v súčasnosti stojí okrem iného za slávnou značkou Mahlkönig.

Mlynček Ditting 807

Prvý mlynček, ktorý vám predstavím, nesie označenie 807 a je vlajkovou loďou spoločnosti Ditting.

A to napriek tomu, že nie je ani najväčší, ani najvýkonnejší.

Ditting 807 je profesionálny mlynček na mletie veľkého množstva kávy v hrubosti od tureckej kávy na prípravu v džezve až po cold-brew. Hodí sa

dokaviarne, obchodu s kávou alebo pražiarne. Kvalitné spracovanie dopĺňa výkonný a spoľahlivý500 Wmotor s 1400 otáčkami za minútu.

Hlavnou výhodou oproti konkurenčným mlynčekom jeunikátny profilmlynských kameňov s plochým osadením , ktorý zaisťuje vysoko konzistentné mletie . Sú vyrobené zo špeciálnej kalenej ocele a majú priemer 80 mm. Mimochodom, na kvalite brúsnych kameňov Ditting prakticky stavia svoju značku.

Brúsna komora je vďaka dômyselnému dizajnu ľahkoprístupná. Vďaka tomu je údržba brúsky príjemná a rýchla. Nemusí však byť až taká intenzívna , pretožeDitting vďaka

spomínanému profilu mlecích kameňov a ich umiestneniu znížila spoločnosť Ditting zadržiavanie kávy na skutočné minimum.

Kapacita zásobníka mlynčeka Ditting 807 je približne 510 g kávy. A napriek tomu, že mlynček dokáže zomlieť 7,5 g kávy za sekundu (a teda takmer 0,5 kg/min), je tichý a jeho prevádzka je veľmi kultivovaná. Nebude vašich zákazníkov desiť ako iné veľké mlynčeky.

Mlynček | Ditting 807 | ditting.com

Naopak- Ditting 807 sa môže pochváliť moderným dizajnom s dominantnou pololeskloučiernou farbou a hliníkovými doplnkami. Naozaj neurobí hanbu žiadnemu podniku. Presvedčte sa o tom sami.

Brúska Ditting 1403

Mlynček na kávu Ditting KR 1403 | ditting.com

MlynčekDitting KR 1403 je starším bratom mlynčeka Ditting 807 . Oveľaväčší brat. Asi najdôležitejší je tu takmer 2kWmotor a neuveriteľné 140 mm ploché mlecie kamene. Tie sú opäť vyrobené z kalenej ocele, ktorej zloženie pozná len spoločnosťDitting.

Motor dosahuje 1400 otáčok za minútu a pri zapnutí prevodovky je mlynček schopný mlieť veľké množstvo kávy neuveriteľnou rýchlosťou - 36,5 g/s! Vyprázdnenie zásobníka na 1 100 g kávových zŕn trvá len 30 sekúnd.

Okrem iných funkcií stojí za zmienku, že DittingKR 1403 dokáže mlieť kávu od prachu na espresso až po najhrubší stupeň na filtrovanú kávu. A to rovnako dôsledne ako ostatné mlynčeky Ditting.

Jedinečný systém prístupu do mlecej komory umožňuje jednoduchú údržbu. Rovnako ako v prípade vyššie opísaného 807.

Pozrite sa, ako mlynčekDitting KR 1403 spracuje 2,3 kg kávy za 35 s. Hrubosť mletia je tu nastavená na 800 µm, čo je hodnota používaná pre filtrovanú kávu v dripperi.

Mlynčeky na kávu Ditting 807 a KR 1403 | ditting.com


Ak prevádzkujete kaviareň a chcete svojim zákazníkom ponúkať mletú kávu, mlynček Ditting KR 1403 vám v tom pomôže.

Jeho vzhľad a ovládanie sa príliš nelíšia od modelu Ditting 807. Je len oveľa väčší a výkonnejší a možno ho pripoj iť ktrojfázovému napájaniu.

V základe ju už z diaľky spoznáte podľa pololesklej čiernej "Ditting" farby s hliníkovými doplnkami. Môže sa však dodávať aj v červenej, bielej alebo hnedobéžovejfarbe .

Ditting KR 1403 je neuveriteľne pracovitý robotník oblečený do moderného až luxusného kabátu, ktorý bude ozdobou vašej pražiarne, kaviarne alebo kaviarne. Ak plánujete mlieť kávu často a vo veľkom objeme, určite zvážte modelDitting KR 1403.

Odporúčané produkty2