Dôležitosť lokálnych produktov – nacionalizmus kde sa ráta

Keď som býval na Slovensku, jednu vec som nikdy nepochopil. Prečo ľudia hľadajú produkty mimo ich vlastného domova, prečo sa ľudia snažia o podporu inej ekonomiky ako tej našej vlastnej.
Vtedy som si myslel, že moje názory sú asi extrémne, ale odkedy žijem v Kalifornii, pochopil som, že takto funguje celý svet.

Podporou domáceho produktu podporujeme rodinu, suseda, priateľa, toho fagana čo sedí oproti v krčme. A to nie len finančne, ale aj morálne. Tí čo poctivo podnikáte dobre viete, že je to veľmi náročná robota. Pokúšate sa ponúknuť skutočne inovatívny produkt, ale na druhej strane zákazníci preferujú zahraničné masové produkty nízkej kvality.

Keď sa opýtate prečo preferujú zahraničné produkty, väčšinou odpoveď je, že si ich nemôžu dovoliť.

Na druhej strane cena jedla v dejinách ľudstva nebola nikdy taká nízka a a to platí aj pre jej kvalitu.

Dôkazom je, že väčšina z nás sme „v dobrej forme“ (ako to moja mama hovorí). Podpora od vlastného prostredia- komunity je tá najlepšia podpora čo pre podnikateľa môže existovať. Je to investícia do našej komunity, je to investícia do budúcnosti nášho štátu. Toto chápe celý svet okrem nás.

Tento fakt je na Slovensku tak vžitý, že keď som uverejnil toto video, tak som sa dostal pod odstrel kritiky. To ma šokovalo asi najviac. Čo si vy myslíte? Mali by Slováci kupovať slovenské produkty?