HuskeeCup: ekologický cestovný hrnček

S rastúcim počtom ľudí, ktorí si žiadajú kvalitnú kávu, rastie aj podiel tých, ktorí si svoj nápoj z kaviarne do kancelárie, parku, auta alebo verejnej dopravy berú v jednorazovom pohári. To je, žiaľ, spojené s obrovským množstvom odpadu.

Prepredstavu: v Českej republike hovoríme o približne340 miliónoch šálok kávy ročne, celosvetovo je to 600 miliárd. Áno, 600 miliárd.

Pred niekoľkými rokmi si to všimolSaxon Wright a jeho kolega Adrian Chen z Nového Južného Walesu v Austrálii a rozhodli sa konať. Založili spoločnosť Huskee a s pomocou predplatiteľov na crowdfundingovej platforme kickstarter.com začali vyrábať ekologické, opakovane použiteľné šálky na kávu. Vznikla spoločnosť HuskeeCup.

HUSKeeCup - skutočný ekologický pohár alebo pochvala za upcykláciu

"Ak je šálka na opakované použitie, je ekologická," myslí si človek prirodzene. To však nemusí byť celkom pravda, ak sa na jeho výrobu použijú nové, často nie celkom ekologické materiály.

Spomínaní páni zdokonalili svoju novú šálku na kávu tak, že ju vyrobili z odpadu, ktorý vznikáprakticky prikaždom procese spracovaniakávy, z takzvaného pergamenu - šupky,ktorá obaluje každé zrnko. Tieto šupky sa potom použili na výrobu biopolyméru - materiálu, ktorý sa stal základom takmer nezničiteľného a zároveň kompostovateľného cestovného hrnčeka na váš obľúbený nápoj.

Prečo je hrnček HuskeeCup lepší ako akýkoľvek iný termohrnček?

Okremspomínanej odolnosti vyniká hrnček HuskeeCup najmä svojímnezameniteľným dizajnom, ktorý však nie je samoúčelný. Na hrnčeku je vytlačené kolmé rebrovanie, podľa ktorého hrnček HuskeeCup ľahko spoznáte, na lepší odvod tepla. To znamená, že si môžete vziať čerstvo uvarenú kávu z kaviarne bez obáv z horúcej jednorazovej šálky.

Zároveň- aj keď nejde o klasickú vákuovú termosku - váš nápoj nevychladne tak rýchlo ako v papierovej alebo inej tenkostennej plastovej. Najmä pri používaní šálky HuskeeCup vo verzii sviečkom (možno zakúpiť aj samostatne), ktorá umožňuje piť aj počas chôdze alebo jazdy autom.

Vtedy sa pohár stáva skutočným a plnohodnotným partnerom na vašich cestách. Či už idete s kočíkom po parku alebo autom do práce, pohár HuskeeCup si môžete vziať so sebou, pretože sa zmestí do väčšiny univerzálnych držiakov na poháre.

Dizajn a udržateľnosť

Natomto mieste stojí za zmienku, že v roku 2018 získala spoločnosť Huskee v spolupráci so štúdiom Vert Design za pohár HuskeeCup prestížne ocenenieGood Design Award . A keď už hovoríme o oceneniach...

Celý výrobný proces, od šupky až po hotový hrnček, je certifikovaný odznakom nadnárodnej neziskovej organizácie B Lab, ktorá pri udeľovaní certifikátu hodnotí environmentálnu výkonnosť, sociálnu udržateľnosť a celkovú transparentnosť.

Pri nákupe tak môžete byť pokojní, pretože viete, že spoločnosť Huskee sa správa šetrne k životnému prostrediu a že s jej zamestnancami sa zaobchádza maximálne férovo.

Ekologické šálky na kávu pre každého!

V spoločnosti Huskee sa pri vývoji šálky myslelo na každého. Preto je k dispozícii voviacerých veľkostiach. Nemusíte sa obávať, že sa vaše obľúbené caffè latte nezmestí do malej cestovnej šálky alebo že budete hľadať svoju flat white na dne veľkej nádoby.

Vnašom e-shope si môžete vybrať z 3 variantov:

  • 160 ml - ideálny na cappuccino
  • 240 ml - na caffè latte
  • 350 ml - na poriadnu dávku dávkového nápoja na ceste do práce

Všetko v 2 farbách - svetlej prírodnej a tmavej uhlíkovej. A ako čerešnička na torte - roztomilé podšálky!

Odporúčané produkty12