Káva a dizajn: zariadenie ocenené Red Dot Award

Všetci chceme mať doma výbavu, za ktorú sa nemusíme hanbiť, keď príde návšteva. V tomto článku sa bližšie pozrieme na medzinárodnú dizajnovú súťaž Red Dot Award a na ocenené kávové výrobky.


Čo je ocenenie Red Dot Award

Red Dot Award je medzinárodná dizajnérska súťaž, v ktorej sa každoročne prezentujú výrobky z oblasti priemyselného a produktového dizajnu, dizajnu značiek, komunikačného dizajnu a rôznych dizajnérskych konceptov a víťazom sa udeľuje značka kvality Red Dot, ktorá vyzdvihuje kreatívny dizajn, inovácie a estetiku.

História súťaže sia ha do roku1954, keď sa udelilo prvé ocenenie za dizajn. Súťaží sa v3 kategóriách, ktorými sú: produktový dizajn, Red Dot Award: komunikačný dizajn a Red Dot Award: dizajnová koncepcia.

Red Dot Award: dizajn kávovarov

A teraz sa pozrieme na prierez najzaujímavejších dizajnových kávovarov, ktoré v priebehu rokov získali ocen enieRed Dot Award.

Kávovar Jura E8

Tento elegantný a plne automatický kávovar získal vroku 2016 ocenenie Red DotAward . Porota vo svojich komentároch vyzdvihla najmä skutočnosť, že kávovar sa dá plne ovládať spredu na displeji, kde sa dá ľahko vybrať požadovaný nápoj, a celkovo je kávovar veľmi používateľsky prívetivý .

Tento kávovar je ideálny dokancelárií a domácností s väčšou spotrebou kávy počas dňa. Kávovar Jura E8 totiž dokáže pripraviť až 17 rôznych nápojov. Má inovatívny proces na čistenie mliečnych kanálov stlačením tlačidla. Príprava cappuccina a latte nemôže byť jednoduchšia.

Melitta Cafina XT6

Tento automatický kávovar, ktorý bol vyvinutý ako reakcia nadopyt zákazníkov v sektorestravovania, získal vroku 2014 ocenenie Red Dot.

Vyznačuje sa čistými, elegantnými líniami, výraznými funkčnými plochami a kvalitnýmhliníkovým krytom . Porota hodnotila tento dizajnový kávovar ako kombináciu jasného tvaru s kvalitnými komponentmi na profesionálne použitie .

Melitta Cafina XT6 je skutočne špičkou vo svojej kategórii. Dokáže pripraviť až 128 rôznych druhov nápojov, takže je vhodný do veľkých kancelárií a firiem alebo reštaurácií, kde sú preferencie zákazníkov naozaj široké.

dva zásobníky nazrnkovú kávu, ako aj dva zásobníky nainstantné zmesi aprofesionálny mliečny systém s možnosťou prípravy dvoch druhov mlieka - studeného aj horúceho.

Kávovar GINA od spoločnosti Goat story

Dizajnový dripper Gina smart od spoločnosti Goat Story dokáže pripraviť nielen jednu, ale hneďtri metódy prípravy kávy. Kávovar sa skladá zoceľového rámu s inteligentnou stupnicou a časovačom, keramického filtra s viečkom, odkvapkávacieho ventilu a kanvičky z borosilikátového skla .

OcenenieRed Dot získal tento kávovar v roku 2018 a porota sa o ňom vyjadrila takto: "Kávovar Gina so svojím prehľadným, očarujúcim vzhľadom a flexibilnou funkčnosťou s presným nastavením sústreďuje pozornosť na proces prípravy kávy."

Metódy, ktoré tento dripper dokáže pripraviť, sú metóda pour-over, ponorná a studená drip. Vďaka zabudovanej stupnici dosiahnete presný pomer kávy a vody ato je hlavný kľúč k dokonalému pour-overu. Ďalšou skvelou inováciou jemobilná aplikácia, ktorá dokáže zaznamenávať údaje z váhy a krok za krokom vás dovedie k skutočnému majstrovstvu v príprave kávy.

Ráno - kávovar na kapsule

Kávovar Morning sa medzi kapsulovými kávovarmi vyznačuje osobitým dizajnom a inovatívnymi funkciami. Vďaka tomu získal v roku2021 ocenenie Red Dot Award .

Vďaka možnosti nastavenia tlaku, teploty a hmotnosti kapsule pripraví vyváženú šálku kávy v baristickej kvalite .Integrovaná váha navyše pomáha znižovať nepresnosti v procese prípravy kávy .

PomocouOLED displeja alebo aplikácie v telefóne môžete jednoducho kontrolovať teplotu a tlak. Ďalšou veľkou výhodou je zabudovaná digitálna stupnica priamo v kávovare, ako aj funkcia merania tvrdosti vody .

Ajkeď ide o kapsulový kávovar, určite vás neobmedzí v možnostiachprípravy rôznych druhov kávy. Zvládne nielen klasické espresso, ale aj kávu s mliekom, filtrovanú alebo matchu .

Ocenenie Red Dot: dizajnové kávové príslušenstvo

Hario V60 Range server

Táto kanvica je vhodná na prípravufiltrovanej kávy a je vyrobená z ekologických materiálov, ktorými kvalitný silikón aodolné sklo. Kanvica je víťazom oceneniaRed Dot Award 2012 a porota v komentároch vyzdvihla jej funkčnosť a tvar, ktorý považovala za veľmi vydarený.

Server Hario Range dokonale ladí s odkvapkávačom, ktorý presne zapadá do jej hrdla. Kanvicu však môžete použiť aj na kávu z french pressu, moka kanvice alebo v nej môžete servírovať čaj. Nápoj si v ňom tiež ľahko ohrejete, pretože je prispôsobený na použitie v mikrovlnnej rúre .

Server Hario V60 Range. Zdroj: Red Dot Award.

Acro 2v1

Mlynček Acro 2v1 od spoločnosti Goat Story je určený na ručné aj elektrické mletie, stačí si vybrať, ktorý spôsob vám viac vyhovuje. Ak chcete používať ručné mletie, stačí odpojiť od elektrického spotrebiča a môžete si užívať klasické mletie kľukou. Mlynček získal vroku 2022 ocenenie Red Dot Award a porota vyzdvihla jeho osobitý dizajn a šikovnú kombináciu výhod oboch typov mlynčekov .

Tento mlynček má neuveriteľný rozsah mletia.Jeho rozsah na výber hrubosti ponúka až 180 stupňov na nastavenie a kapacita je až 50 g kávy. Môžete tak mlieť tureckú kávu do mixéra, naespresso a tiež do všetkých typov prekapávačov.

Kolega Stagg EKG kanvica

Táto kanvica od spoločnosti Fellow sa pýši ocenenímRed Dot Award z roku 2018, a to najmä vďaka svojmu výraznému tvaru, ktorý pripomína tradičné porcelánové kanvice. Kombinuje kompaktný tvar s vysokou funkčnosťou prípravy kávy.

Kanvica EKG má nainštalovaný PID, ktorý pomáha nastaviť ideálnu teplotu a po jej dosiahnutí ju udržiava. Teplotu možno nastaviť v rozmedzí 40-100 °C a vrežime udržiavania ju možno udržiavať 60 minút. Hrdlo kanvice je prispôsobené tak, aby ste s ňou mohli vždy vykúzliť tú najlepšiu V60 .

A čo je najlepšie , jejminimalistický dizajn zapadne do každej kuchyne a z obyčajného varenia vody zrazu urobí zážitok.

Ocenené kávové výrobky v roku 2023

Tohtoročnéslávnostné odovzdávanie cien Red Dot Awards sa uskutočnilo19. júna a zúčastnilo sa na ňom viac ako 2 000 hostí. Teraz sa pozrime na malú ukážku kávových výrobkov, ktoré získali ocenenia za najlepší dizajn a inovácie.

Manuálny mlynček na kávu PIETRO

Ručný mlynček Pietro navrhli dizajnéri V12 Design+Valerio Cometti pre spoločnosť Fiorenzato s dôrazom na ergonómiu. Jeho tvar charakterizujú čisté línie, ktoré zdôrazňujú pevnosť konštrukcie a vysokú funkčnosť mlynčeka.

Tento mlynček je vhodný na prípravu espressa aj hrubo mletej filtrovanej kávy. Mlynček zaručuje veľmi presné mletie aje vhodný aj pre tých, ktorí radi experimentujús prípravou kávy .

Elektrický mlynček Cocinare

Tento prenosný elektrický mlynček má mimoriadne kompaktný dizajn a vďaka 80 stupňom mletia umožňuje hrubé aj veľmi jemné mletie kávových zŕn. Porota Red Dot Award ocenila najmä proporčnú harmóniu a elegantný výber farieb, ktoré sú v tomto prípade čierna a zlatá .

Prenosný kávovar Outin

Prioritou pri návrhu prenosného kávovaru bola jednoduchosť používania. A to sa dizajnérom skutočne podarilo. Espresso môžete začať pripravovať jedinýmstlačením tlačidla .

Kávovar je ideálny na cestovanie, pretože váži len 600 g. Studenú voduohreje za 4 minúty a veľkou výhodou je, že môžete použiť nielen čerstvo zmletú zrnkovú kávu, ale kávovar je prispôsobený aj na kapsuly.

Sklenené šálky na kávu ASUS &CUP

Tieto dizajnové šálky na kávu sú ručne vyrobené zo 100 % recyklovaného skla. Dizajn je funkčný a ergonomický a tvarom pripomína tulipán. Zmestí sa do nich až 250 ml kávy. Ich tvar sa zužuje smerom k ústiu, aby zvýraznil arómu kávy v šálke .

sklenené šálky. Zdroj.

Zhrnutie

Či užhľadáte dizajnový kávovar do novej kuchyne, novúkanvicu alebo len dizajnové šálky na kávu, určite si pozrite webovú stránku Red Dot Design Awards. Táto súťažoceňuje nielen vzhľad, ale ajfunkčnosť a praktickosť, ktorú musia výrobky mať. A to je to, čo od kávových výrobkov všetci chceme, mať doma funkčné zariadenie, ktoré sa nemusíme hanbiť mať vystavené na kuchynskej linke.

Odporúčané produkty12