Manuálny mlynček na kávu Timemore Slim [recenzia]

Keď sa vám dostane do r úkTimemore Slim, nebudete ho chcieť pustiť. Padne vám do dlane ako uliaty. Podobne príjemný pocit zažijete aj pri samotnom držaní mlynčeka s jeho menším "bratom ",mlynčekom Timemore Nano. Oba tieto mlynčeky majú výraznúpovrchovú štruktúru , , ktorá nedovolí, aby vám mlynček vykĺzol z ruky. Pevné telo mlynčeka, vyrobené z jedného kusu hliníkovej zliatiny, vo vás zanechá pocit, že držíte kvalitný výrobok.

PREDSTAVENIE: TIMEMORE SLIM

Výška 16 cm
šírka 4,5 cm
kapacita 25 g zrnkovej kávy
mlecie kamene kužeľovitý oceľový, 38 mm
materiál hliník a nehrdzavejúca oceľ

Vráťme sa na začiatok. Keď si objednáte brúsku Timemore Slim, dostanete "luxusnú" čiernu škatuľku. Vnútri nájdete samozrejme zakúpený mlynček, ale aj malý návod na používanie mlynčeka. Mlynček sa v škatuli dodáva aj s vlastným osobným cestovným puzdrom, v ktorom si ho môžete vziať so sebou kamkoľvek bez toho, aby ste ho poškriabali. Výrobcovia nezabudli pribaliť ani kefku na čistenie mlynčeka.

ŠPECIFIKÁCIE MLYNČEKA TIMEMORE SLIM

Mlynček Timemore Slim trochu vyrástol. Na rozdiel od modelu Timemore Nano je o 6 cm vyšší. Napriek tomu je to skvelý cestovný mlynček. Je síce vyšší, ale zároveň aj štíhlejší. Podarilo sa mu klesnúť na krásny priemer 45 mm. Naraz do neho môžete nasypať približne 25 g praženej kávy. Čo je zhruba o 10 g viac, ako by ste dostali do Timemore Nano.

Vo vnútri precízne frézovaného tela mlynčeka sa nachádzajú 38 mm oceľové mlecie kamene. Vďaka nim je mletie naozaj efektívne. Tá spočíva najmä v konzistencii mletia a jehopohodlnosti a rýchlosti. Ako je to umanuálnych mlynčekov zvykom, hrubosť mletia si nastavujete postupne. Kónické mlecie kamene sa približujú alebo vzďaľujú od seba otáčaním kovového gombíka.

CESTOVNÝ MLYNČEK NA RÔZNE DRUHY PRÍPRAVY KÁVY

Práverozsah nastavení a konzistencia mletia pri rôznych nastaveniach dáva mlynčeku určitú rovnomernosť. Ide o to, ženielenže dokonale melie na rôzne alternatívne spôsoby prípravy kávy, ale zvláda aj mletie na espresso.

Na tomto mieste je však potrebné poznamenať, žehoci je mletie na espresso jedným z použití mlynčeka, práve kvôli svojej univerzálnosti sa nešpecializuje na také jemné mletie. Môžete s ním pripravovať espresso. Nastavenie jemnosti mletia však nemusí byť vhodné na úplne dokonalú extrakciu.

Príprava espressa je špecifická veľmi jemným mletím, ktoré zaručuje špeciálny mlynček na espresso. Na rozdiel od univerzálnych mlynčekov sú stupne jemnosti mletia od seba vzdialené len na krátku vzdialenosť, aby bolo možné presné nastavenie a dokonalé espresso.

POHODLIE A KVALITA MLETIA

Timemore Slim patrí medzi ručné mlynčeky v strednej cenovej kategórii. Je to jednoduchý mlynček, ale je vyrobený premyslene a z kvalitných materiálov. Samotný proces mletia nie je náročný, práve naopak. Nevykĺzne vám z ruky. Jej oceľová rukoväť dobre sedí na hriadeli. Drevená rukoväť na konci rukoväte je veľmi príjemná do ruky. Všetko dohromady sa postará o pohodlné mletie.

Je však pravda, že ak sa rozhodnete mlieť viacero dávok kávy, jeho funkčné a dizajnové vyhotovenie sa vám môže trochu otlačiť do dlane. Ale pôžitok z lahodnej kávy vašej návštevy za to stojí. Pretože, ako dobre viete ,kvalitné mletie je základom pre prípravu dobrej kávy. Presne továm Timemore Slim prináša, či už kávu pripravujete pomocou Chemexu, French Pressu alebo Aeropressu.

PRE KOHO JE URČENÁ?

Mlynček Timemore Slim je vhodný prekaždého, kto to s kávou myslí vážne už od začiatku svojej cesty za poznaním tajomstiev správnej prípravy kávy. Je to krok... aj keď v tomto prípade lepšie povedané veľký skok lepší v kvalite mletia ako lacné manuálne mlynčeky, ako je Hario Mini Mill.

Na druhej strane,mlynčeky Timemore sa svojimi schopnosťami vyrovnajú najlepším manuálnym mlynčekom na trhu, ako sú mlynčeky Comandante. Táto štíhla verzia mlynčeka je skvelým nástrojom na prípravu kávy na cestách alebo výletoch každéhomilovníka kávy.

Odporúčané produkty2