Moja šálka kávy

Ktorá šálka na kávu je najlepšia? Na výbere záleží!

Káva sa stala po balenej vode druhým najčastejšie konzumovaným nápojom na svete. Môžete ju piť horúcu alebo ľadovú, s mliekom alebo bez neho. Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, z akého materiálu je vyrobená vaša šálka na kávu? Skôr ako si vyberiete prvý hrnček, ktorý vás zaujme svojím dizajnom, musíte si položiť tieto otázky:

 1. Bude držať teplo?
 2. Dá sa použiť ako cestovný hrnček?
 3. Je odolný?
 4. Dá sa umývať v umývačke riadu?
 5. Je kvalitný a za dobrú cenu?

Aké sú typy materiálov hrnčekov na kávu?

 1. Nerezová oceľ
 2. Papierové
 3. Sklo
 4. Keramické
 5. Plastové
 6. Melamín

Melamín sa považuje za jeden z najlepších materiálov na výrobu šálok na kávu. Sú totižodolné, udržiavajú teplotu kávy bez obáv, že si popálite ruky, a ľahko sa čistia. Môžete ich čistiť ručne alebo v umývačke riadu.

Káva chutí najlepšie v keramickom hrnčeku!

Keramické hrnčeky sú neutrálny materiál, ktorý dokonale zachovávachuťvašej kávy. Nepohlcuje žiadnu tekutinu, ani do neho nič nevsiakne. Vytvára dojem, že kávu pijete v pokojnom a tichom prostredí. Dodáva sa v mnohých dizajnoch, takže farba, veľkosť a hmotnosť sa spájajú do skvelej šálky kávy. Dlho udržiava správnu teplotu kávy.V keramickom hrnčeku má káva tú správnuchuť!

Azda jedinou nevýhodou je, že sa môžu rozbiť. Preto nie sú ideálne na cestovanie. S výnimkou našich cestovných hrnčekov Loveramics. Tie sú vyrobené z hrubostenného porcelánu a perfektne sa hodia do držiaka na poháre v aute alebo možno na kočík.

Sú hrnčeky z nehrdzavejúcej ocele vhodné na kávu?

Hrnčeky na kávu z nehrdzavejúcej ocele sú veľmi univerzálne. Môžete ich používať aj ako cestovné hrnčeky. Sú odolné a dobre izolujú. Nevýhodou používania nerezovej ocele je, že v káve je množstvo zložiek, ktoré môžu negatívne ovplyvniť oceľ. To sa môže odraziť na chuti a vôni vašej kávy.

Dodáva plast káve inú chuť?

Plastové poháre sú v porovnaní s inými typmi pohárov na kávu lacné a veľmi ľahké. Ale všetko, čo je vyrobené z plastu, obsahuje chemické materiály, nereagujú dobre na horúcu tekutinu. Zvyšuje sa tak riziko, že sa vnútro pomaly rozpadne a do vášho nápoja sa uvoľnia škodlivé chemické látky.

Navyše absorbuje príchute, pachy a mení chuť a vôňu aj studených nápojov. Sú škodlivé pre vaše zdravie a životné prostredie. Čo tak nejaký prírodný plast, to znie lepšie, však? Materiál vyrobený z kávových šupiek našiel svoje využitie v šálkach na kávu Huskee. Aké poetické mať šálku na kávu vyrobenú z kávy!

Je sklo vhodným materiálom pre našu kávu?

Keď používate sklenenú šálku na kávu, viete, že vaša káva bude voňať a chutiť tak akurát. Je to jeden z najlepších materiálov. Ľahko sa čistí a udržiava. Veľkou výhodou je, že sklo je recyklovateľné a ekologické.

Sklenené šálky majú dva hlavné problémy. Zle udržiavajú teplo a môžete si o ne popáliť ruku. Takýto sklenený pohár KeepCup sa však dodáva s korkovým golierom, aby vyzeral štýlovo a nepálil sa. Hoci bol vyrobený ako cestovný hrnček, stal sa obľúbeným hrnčekom na kávu doma alebo v práci. Je praktický, štýlový, udržateľný... jednoducho KeepCup.

Obľúbená káva na cesty!

Hlavným zmyslom všetkých kaviarní je dopriať vám tú najlepšiu kávu. A keďže ľudia si chcú vziať kávu so sebou, o papierové pohárenebude núdza . Tie sú tenké, takže ak sa dotknete šálky tesne po naliatí horúcej kávy, môžete si popariť ruku. Je to však len dočasné, pretožepapier nedrží dobre teplotu a vaša káva rýchlejšie vychladne.

Aj keď sa to môže zdať ako najekologickejší spôsob pitia kávy, papierové šálky majú určité nevýhody. Ľahko absorbujú arómy, čo môže vašej káve dodať horkú príchuť. Nie sú vyrobené len z papiera, ale nepriepustná fólia obsahuje plast.

Aký typ šálky udrží vašu kávu najdlhšie horúcu?

Káva je najlepšia, keď je teplá a chutná. Hneď ako vychladne, zaznamenáte zmenu chuti a štruktúry. Z tohto dôvodu je dôležité nájsť ideálnu šálku na kávu. Ak chcete niečo, čo udrží vašu kávu horúcu veľmi dlho, potom sú keramické hrnčeky tou najlepšou voľbou. Dodávajú sa v rôznych farbách a dizajnoch. Ak teda hľadáte dokonalý hrnček, ktorý si môžete vziať domov, potom siahnite po keramickom hrnčeku.

Na druhom mieste sú hrnčeky z nehrdzavejúcej ocele. Je to skvelý univerzálny a odolný materiál. Sú najlepšou voľbou pre cestovné hrnčeky!

Moja šálka kávy podľa tímu Spa Coffee!

Aké osobné kávové recepty majú moji kolegovia zo Spa Coffee? Urobila som rozhovor s našou skupinou milovníkov kávy, aby som zistila, čo pre nich znamená, keď sa povie "moja šálka kávy".

Zdeněk:

Keď práve nepražíte, neochutnávate a nevyberáte tú najlepšiu kávu pre vás, akú kávu si najradšej dáte?

"Najradšej mám filtrovanú. Pred nástupom do Spa Coffee som vyrastal na popíjaní kenskej kávy. Tú som mal najradšej, čo sa týka ovocných chutí. Ako opísať moju šálku? Bezpochyby najradšej ju mám v nedeľu ráno, keď si pripravím V60 a môžeme si s manželkou dať kávu spolu ."

Mirka:

Mirka je pre mňa baristka. Mirka robí kávu už niekoľko rokov, a tak sa jej práca stala najmä koníčkom. Alebo koníčkom cez prácu?

Teraz sa venuje najmä obsahu naeshope a blogu, newsletterom a ďalšej marketingovej komunikácii na našej webovej stránke. A akú kávu má najradšej? "Milujem kávu na všetky spôsoby a najradšej mám kávy z Afriky, Ameriky a Ázie. Najviac však milujem filtrované a jemné ovocné kávy. Prírodnú etiópskuz Chemex..to je moja šálka kávy ."

Margaret:

Markét píše texty pre Spa Coffee na blog aj do e-shopu. Študuje marketing a jej každodennou šálkou kávy je filtrovaná káva. "Málokedy sa u mňa nájde niečo iné ako filtrovaná káva a mojounajväčšou láskou je určite V60. Chuť u mňa víťazí najmä pri prírodných kávach. Od začiatku mojich skúseností s výberovými kávami si ma získala aj káva z Burundi, pretože sa dá získať len niekoľko mesiacov v roku. A ako pripraviť V60? Metódou 4:6 podľa Tetsu Kasuya, vďaka ktorej je šálka kávy krásne vyvážená. Moja šálka kávy."

Aneta:

Anetka je kúpeľná baristka a vykúzli vám to najkrajšie latte art. Samozrejme, pomáha aj s balením kávy a výrobkov určených na predaj v showroome aj na e-shope. A ktorá šálka kávy je pre Anetku prvoradá? " Keď sa ma niekto opýta, aká je moja šálka kávy, tak je to určite flat white! Každé ráno sa na ňu teším a tento nápoj u mňa jednoznačne vyhráva. Čo sa týka krajiny alebo spôsobu spracovania, uprednostňujem ovocnejšie kávy, ale konkrétneho favorita nemám. Tu v Spa je momentálne mojou najobľúbenejšou Etiópia z oblasti Chelchele, tá vedie."

Daniela:

Danča je baristka a stará sa o náš e-shop a showroom. Jej šálka kávy je "určite cappuccino z prírodnej Etiópie. Príjemná, hladká chuť. K filtrovanej káve som sa ešte nedostala."

Veronika:

Verča je sestra nášho pražiara Zdeniho, baristu, ktorý pripravuje skvelú kávu v našej kaviarni Lázeňské kávy. A aká je jej obľúbená káva? "Keď rozmýšľam, aká je moja šálka kávy, neviem sa jednoznačne rozhodnúť. Čo sa týka druhu nápoja, prevláda dvojité espresso alebo filtrovaná káva. Ale zároveň si sem-tam rada dám ajcappuccino! Nemám obľúbenú krajinu ani spôsob spracovania kávy ,mám rád rozmanitosť chutí, a tak skúšam všetko, čo sa dá. V poslednom čase ma veľmi zaujali experimentálne kávy."

Tereza:

Pracujem v kaviarni už 7 rokov. Posledné tri roky pečiem v kaviarni dobroty, ale vždy rada chodím pravidelne ku kávovaru. A samozrejme píšem články na náš blog pre Spa Coffee. Mojou obľúbenou je filtrovaná káva. Nechýba mi ani espresso alebo doppiem. Záleží na tom, koľko kofeínu v ten deň potrebujem. Ale sladké ovocné alebo pralinkové tóny rannej kávy Batchbrew alebo V60 ma vždy naštartujú do každého pracovného dňa!

Michaela:

Míša balí balíčky na e-shope, vybavuje objednávky k maximálnej spokojnosti zákazníkov. A čo má najradšej? "Každý deň sa teším do práce na lahodné cappuccino s dokonale našľahanou penou a krásnym latte art obrázkom! "

David:

David fotí a fotí. Na svojich fotografiách zachytáva nielen výrobky, ale aj radosť z pitia kávy a jej prípravy. David nepohrdne espressom v kombinácii s čokoládou a mliečnou penou. Alebo moccacino. Najmä v týchto chladných dňoch je pre neho tento nápoj najvyššou prioritou.

Do nového roka vstupuje so šálkou kávy v ruke. Mám pre vás svoje obľúbené recepty na novoročné nápoje!

Hľadáte tip na slávnostnú novoročnú kávu? Uspokojte svoje chute a vyskúšajte jeden z týchto receptov z mojej zbierky najlepších kávových nápojov. Myslím, že si tieto kávové nápoje zamilujete rovnako ako ja.

Kombinácia espressa, šľahaného mlieka a vaječného likéru! Dokonalá novoročná káva! Zdroj obrázku: Zdroj: Canva Pro

Láka vás káva s alkoholom aj po silvestrovskej párty? Vyskúšajte voňavé Eggnog Latte!

Budete potrebovať:

 1. Potrebujete:šálku obľúbeného espressa
 2. Trstinový cukor
 3. Šálku teplého vaječného likéru
 4. Smotanu
 5. Muškátový oriešok

Postup:

Vložte čajovú lyžičku trstinového cukru do kávovaru a nechajte ho úplne rozpustiť. Môžete ho nahradiť inýmsirupom znašich receptov. Ohrejte vaječný likér a nalejte ho do pripravenej kávy. Nakoniec prilejte smotanu a vrch ozdobte muškátovým orieškom.

Vaječný likér nalejte po lyžičkách. Budete mať dokonalú vrstvenú kávu!

Čajové latte s jablčným muštom

Novoročný nápoj si môžete vychutnať aj bez kofeínu! Zdroj obrázku: SITA, M.: Kokteilový nápoj s kofeínom a jablkovým nápojom: Zdroj: Canva Pro

Budete potrebovať:

 1. Potrebujete: ½ šálky vody
 2. 2 vrecúška jablkového čaju
 3. 1½ šálky mlieka
 4. 2 polievkové lyžice medu

Postup: 1:

V malom hrnci priveďte vodu do varu a uvarte 2 čajové vrecúška. Vložte 2 šálky čaju, 2 šálky čaju a 2 šálky čaju. Pridajte mlieko a med a opäť priveďte do varu. Nakoniec pomocou napeňovača mlieka napeníme na krémovú konzistenciu a ozdobíme sušeným jablkom .

Často kladené otázky na Nový rok. Je káva dobrá na kocovinu?

Ak ste sa niekedy zobudili s kocovinou, pravdepodobne ste chceli vyskúšať čokoľvek, čo by vám uľavilo. Bohužiaľ, jediným skutočným liekom na kocovinu je čas. Ale čo káva? Môže aj ona pomôcť?

 • V skutočnostikáva naozaj pomáha, najmä v kombinácii s liekom proti bolesti. Káva vás nevytriezvenie ani nezníži účinky alkoholu. Funguje však iným spôsobom , napríklad vám pomôže zahnaťbolesť hlavy.
 • Káva obsahuje adenozín, adrenalín a kofeín. Všetky tieto chemické látky prispievajú k zvýšeniu bdelosti a koncentrácie. Ak pijete kávu denne, neodporúča sa vynechať jeden deň kvôli kocovine, pretože abstinenčné príznaky by mohli bolesť hlavy ešte zhoršiť. Najlepšie je vypiť aspoň malé množstvo kofeínu pred úplným vysadením.
 • Kofeín môže skutočne pomôcť zmierniť príznaky kocoviny. Kombinácia kofeínu blokuje acetát produkovaný alkoholom a zmierňuje bolesti hlavy a iné príznaky kocoviny.
 • Dehydratácia je hlavným vedľajším účinkom konzumácie alkoholu, takže jednoduchým spôsobom, ako sa cítiť lepšie, je piť veľa vody. Podľa lekárov sú kofeínové nápoje len miernou formou diuretika a nezvyšujú riziko dehydratácie.

A čo pijú kúpeľné kaviarne na Silvestra?

Zdeněk:

"Nebudem si nič opravovať, pretože nepijem alkohol. Nemám na to veľmi recept. Možno je receptom abstinencia a ráno budeš stopercentne fit."

Mirka:

"Hovorí sa: 'naprav to, čo si urobil zle'. Takže ak by si za mnou prišiel s radou, čo s nápojom na kocovinu, ponúkla by som ti buď pivo, alebo írsku kávu."

Margaret:

"Záleží na tom, aká divoká bola noc. Ale ideálna voľba na životabudič alebo skôr niečo na nápravu je pre mňa bylinkový čaj."

Aneta:

"Keďže nie som veľkým fanúšikom alkoholu, nebudem ani dobrým radcom pri výbere nápoja na kocovinu. Pohár vína si dám len pri výnimočných príležitostiach a myslím, že som ešte nezažila čaro alkoholického rána. Ale asi by som sa rozhodol pre vodu s citrónom a nejakým šumivým nápojom."

Daniela:

"A ako životabudič by som zvolila magnéziovú alebo uhorkovú vodu."

Veronika:

"Jasná voľba je nič iné ako Vincentka."

Michaela:

"Za mojich mladých čias bola najlepším expektorantom studená Kofola, nič iné som nemohla požiť. Potom to bol už len spánok, pokoj a ticho. To sa s hyperaktívnym dieťaťom dosahuje veľmi ťažko, preto sa vyhýbam kocovine."

Tereza: "Vždy som si myslela, že je to dobré:

"Pre mňa je najspoľahlivejším spôsobom, ako aspoň trochu predísť kocovine, vypiť v ten večer veľa vody a poriadne sa najesť. Ak ani to nezaberie, pomôže spánok, uhorky alebo vývar od mamy. "

David:

"Ak šoférujem, tak Paralen Hot drink, a ak nešoférujem, tak pivo."