Novinka v príprave filtrovanej kávy: Delter Coffee Press

OBĽÚBENÝ AEROPRESS

Aeropressoslňuje milovníkov kávy už od roku 2005. Manuálny kávovar s filtrom, ktorý si baristi na celom svete obľúbili pre jeho zábavné používanie. Milovníci kávy na cestách sú ním nadšení a Aeropress si berú všade so sebou. Všetky jeho výhody vedúce k šálke čistej a šťavnatej kávy spôsobili, že Aeropress, hoci bol pôvodne určený na ručnú prípravu espressa, sa stal jedným znajobľúbenejších spôsobov prípravy filtrovanej kávy na svete. Veď Aeropress má svoju vlastnúfóliu!

UPGRADE Z AUSTRÁLIE

V Austrálii sa rozhodli ísť pri príprave takejto kávy ešte ďalej. Preto vám dnes môžeme predstaviť túto novinku: Delter Coffee Press. Na prvý pohľad sa podobá na spomínaný Aeropress. Využíva aj podobný spôsob prípravy kávy, t. j. filtráciu cez papierový filter pomocou tlaku vytvoreného zatlačením na piest.

Naprvý pohľad majúoba uvedené manuálne kávovaryspoločný vzhľad, t. j. tvar valca a použitie plastového materiálu. V dôsledku toho tieto dva prístroje vynikajú prenosnosťou a ľahkosťou, čo z nich robí ideálne nástroje na prípravu kávy na cestách. Ich odlišnosť spočíva v spôsobe, akým voda dopadá na mletú kávu.

AEROPRESS VS. DELTER PRESSOVAČ NA KÁVU

Príprava kávy v oboch týchto metódach je v základnom princípe veľmi podobná. Používate čerstvo namletú výberovú kávu, ktorú nasypete do spodnej časti týchto pomôcok na prípravu kávy. Potom zatlačíte na piest vo vnútri plastového valca, čím vytvoríte tlak na vodu, ktorá potom prejde cez mletú kávu. Takto to funguje pri oboch opísaných metódach.

Kávovar Delter CoffeePress nebol vytvorený na napodobňovanie Aeropressu, ale na vylepšenie a zdokonalenie tohto skvelého spôsobu prípravy kávy. To najlepšie z Aeropressu nájdete v spoločnosti Delter. Zároveň získate aj vyváženejšiu extrakciu. Kávovar Delter Coffee Press má jedinečný spôsob zalievania. Pri Aeropresse zalievate mletú kávu prúdom vody z kanvice. To má za následok turbulenciu, t. j. nekontrolovateľné pohyby mletej kávy. Táto turbulencia zvyšuje extrakciu. Tým, že nemôžete kontrolovať, ako sa častice kávy pohybujú vo valci, dochádza k náhodnej extrakcii.

POHYBY KÁVY A EXTRAKCIA

Tento štýl extrakcie možno pozorovať najmä pri príprave kávy vo French Press. Pri príprave kávy vo French Presse používame hrubšie mletie a dlhší čas extrakcie. Tým sa trochu kompenzujú aj rozdiely v extrakcii jednotlivých čiastočiek kávy spôsobené turbulenciou. Tie sú vo French Presse žiaduce a sami ich podporujeme, napríklad miešaním.

Pri Aeropresse alebo Delter používame kratšie časy prípravy, a teda jemnejšie mletie ako pri French Presse. Preto aj tieto malé pohyby kávy zohrávajú úlohu v proceseextrakcie. Aeropress im nemohol zabrániť, ale Delter Coffee Press áno! Jeho vylepšená konštrukcia je kľúčom k jehojedinečnej metóde vstrekovania vody, nazývanej "Injection Brewing". V pieste kávovaru Delter Coffee Press sa nachádza tesnenie Jet Seal: silikónová membrána s malými otvormi. Voda nimi prechádza a je tak rozptýlená. Na zem pod kávou voda nedopadá v prúde, ale v špliechanci. Tým sa minimalizuje pohyb mletej kávy.

ČISTÁ KÁVA V DOKONALEJ ROVNOVÁHE

To najdôležitejšie, čo táto nová technológia prináša, je výsledná šálka kávy. Je šťavnatá, dokonale vyvážená a vďaka premyslenejšiemu umiestneniu papierového filtra v sitku aj oveľa čistejšia. Ďalšími skutočnosťami, ktoré robia z Deltera vyspelejšieho brata Aeropressu, sú použité materiály. Delter je vyrobený zvysoko odolného Tritan Copolyesteru. Okrem toho dokáže uvariť až 400 ml kávy, čo je ďalší rozdiel oproti Aeropressu, ktorý bol vyrobený len na jednu približne 200 ml šálku.

GOLDEN AGE COFFEE

Veríme, že vo svete kávy je dostatok priestoru pre všetky druhy prípravy, a čím väčší je výber, tým jepravdepodobnejšie, že si vyberiete svoj spôsob, teda metódu prípravy kávy presne tak, ako ju máte radi. Vaša osobná šálka kávy. Spoločnosť Delter Coffee Press prišla s vylepšenou technológiou prípravy kávy. Nie je to tak dávno, čo Aeropress vydal svoju zmenšenúverziu určenú špeciálne pre cestovateľov. Britská spoločnosť Barista&Co originálnym spôsobom zakomponovala podobnú techniku varenia, akú používa Aeropress, do svojho Twist Press.

Odporúčané produkty1