Objavte tajomstvo pravej talianskej kávy

Predstavili ste si elegantnú taliansku kaviareň s mramorovými stolíkmi a baristom vo vyžehlené zástere, ktorý vám podáva šálku espressa? Na autentický zážitok z tradičnej talianskej kávy si však nemusíte kupovať lístky.


Originálny taliansky kávovar do domácnosti

Raňajky v kaviarni sú v Taliansku predovšetkým turistickou záležitosťou. Pre 84 % Talianov je ideálom raňajkovať doma, v pohodlí a s rodinou. Samozrejme, káva nesmie chýbať ani na domácom stole.

Na prípravu kávy doma potom Taliani volia svoj originálny kávovar, ikonický Bialetti. S moka kanvičkou Bialetti si môžete aj vy vychutnať lahodné espresso. Pohodlne v pohodlí domova. Príďte teraz na a objavte čaro prípravy kávy v jedinečnej kanvici Bialetti.

Obľúbené talianske espresso pripravené doma na sporáku

Začiatkom 20. storočia sa datuje aj zrod prvého espressa. Rýchlo pripravená káva plná chuti a vône sa stala preTaliansko symbolom a národným dedičstvom, na ktoré sú hrdí, ako sa patrí. S popularitou espressa prišiel aj dopyt po kávovare do domácnosti. Tu prichádza na scénu spoločnosť Bialetti.

V malej dedinke Omegna založil v roku 1919 podnikateľ Alfonso Bialetti malú spoločnosť: Alfonso Bialetti & Co, ktorá sa venovala spracovaniu hliníka. V roku 1933 prišiel s geniálnym nápadom na kanvicu na kávu, ktorá sa stala neoddeliteľnou súčasťou ranného rituálu Talianov naprieč generáciami. Nazval ju Moka Express - podľa centra obchodu s kávou, prístavu Mokha.

Ako funguje Bialettiho Moka Express

Čo je na Bialettiho vynáleze také zvláštne? Tajomstvo moka konvičky Bialetti spočíva v dômyselne navrhnutom spôsobe varenia kávy pomocou tlaku. Ten sa vytvára v hlavnej komore kanvice, keď ju postavíte na sporák. V hlavnej komore sa horúca voda tlakom pary pretláča cez jemne namletú kávu vo vnútri filtračného koša v strede moka kanvice.

Výsledkom je silná chuť a aróma kávy typu espresso, ktorá sa vyrovná káve od profesionálneho baristu v kaviarni. Pritom na prípravu kávy v kávovare Bialetti Moka Express potrebujete len čerstvo upraženú kávu, vodu a sporák. Obídete sa bez akéhokoľvek sofistikovaného a drahého vybavenia.

Najobľúbenejšia moka kanvica. Už 90 rokov!

Tento rok Bialetti oslavuje90 rokov domácich kávovarov Moka Express. Na trhu možno nájsť viac či menej vydarené varianty moka kanvíc, ale pravá talianska kanvica Bialetti je najobľúbenejšia. Od svojich skromných začiatkov ako výrobca hliníkového kuchynského riadu až po medzinárodné postavenie ikony talianskej kultúry si spoločnosť Bialetti zachovala záväzok kvalitného výrobku a vášeň pre inovácie.

Charakteristický dizajn osemstennej hliníkovej kanvice je opakujúcim sa motívom klasických modelov Moka Express. Výrobcovia prichádzajú aj smodernými čajníkmi z nehrdzavejúcej ocele alebo s elektrickou základňou.

elektrická konvička Moka Timer žlutá moderní Bialetti konvička na kávu

Pravú Bialettuspoznáte podľatypického loga, ktoré je tiež jedným z tajomstiev kanvíc Bialetti. Tento maskot, muž s fúzmi ("l'omino coi baffi"), vznikol v 50. rokoch 20. storočia ako reakcia na množstvo vznikajúcich napodobenín a údajne ho inšpiroval Renato, syn Alfonsa Bialettiho.

Takže keď si nabudúce budete chcieť vychutnať autentickú šálku talianskeho espressa bez toho, aby ste museli opustiť svoj dom, siahnite po Moka Express - malom kávovare s veľkými tajomstvami!


Často kladené otázky týkajúce sa kanvíc Bialetti Moka:

Ako veľkú kanvicu si vybrať?

Veľkosti Moka kanvíc sú definované počtom šálok kávy, ktoré pripravia. Za šálku sa považuje približne 50 ml kávy. Vzhľadom na silu kávy Moka Express sa toto množstvo považuje za ideálne na jednu porciu. Zaobstarajte si teda kanvičku na 1porciu. So svojím kávovým partnerom budete potrebovať kanvičku na 2 alebo šálky. Ak máte kávovú návštevu, budete chcieť Bialetti na 4, 6 alebo možno veľkú moka kanvicu na 18 šálok.

Ako sa starať o moka kanvicu?

Údržba moka kanvice je veľmi jednoduchá. V podstate ho stačí po použití opláchnuť čistou vodou. Ak časom používania zistíte, že tesnenia alebo sitká kanvice sú opotrebované, môžete ich jednoducho vymeniť.

Odporúčané produkty8