Prečo si do svojej kaviarne vybrať kávovar Nuova Simonelli Appia

Kávovary Appia Life. Jasná voľba pre ambicióznych kávičkárov

Vyniká svojou osvedčenou spoľahlivosťou. Aj moderným dizajnom, vďaka ktorému je jedinečný a rozpoznateľný už od dverí kaviarne. Výrobca, spoločnosť Nuova Simonelli, kladie dôraz na:

 • prijateľnú cenu,
 • jednoduchosť používania,
 • nižšiu spotrebu energie
 • a skvelú kávu.

Zhrnutie: Appia je zárukou úspechu. A úspešné podnikanie s kávou je vaším cieľom.

Kto by mal mať kávovar Appia Life?

Kávovar Appia od talianskej spoločnosti Nuova Simonelli je ideálny pre začínajúcich , t. j.začínajúcich, kaviarnikov. Tiež už zavedeným kaviarňam s malými a strednými prevádzkami, v závislosti od zvoleného typu kávovaru.

Nemôže chýbať v "food truck" občerstveniach, stánkoch s kávou a "coffee bike", kaviarňach a "pop-up" kaviarňach. Appia Life hrá v takýchto mobilných riešeniach kaviarní významnú úlohu a ich prevádzkovatelia oceňujú nízku hmotnosť kávovaru a odolnosť v prípade nehody pri premiestňovaní stánkov. Nezabúdajú ani na príjemne jednoduchú obsluhu, a predovšetkým na to, že Appia je jednoducho pracant, ako sa patrí.

Nuova Simonelli Appia... Appia Life!

Nová generácia kávovarov Appia bola uvedená na trh v novom desaťročí, v roku 2020. Modernizácia pôvodného modelu Appia (už veľmi obľúbeného modelu Appia II) sa niesla v duchu ekologickejšej výroby, energeticky úspornejšej prevádzky a vylepšeného ovládania. To všetko v peknom ľahko zapamätateľnom dizajne dostupnom v 3 farbách: bielej, čiernej a červenej.

Profesionálny kávovar so zmyslom pre ekológiu

Najnovšia izolácia Drytex Thermical znižuje spotrebu energie až o 13 % v porovnaní s klasickým modelom Appia II.

Vďaka novému tepelnému systému, novým materiálom a celkovému zlepšeniu mechanických komponentov má Appia Life o20 % nižší vplyv na životné prostredie ako Appia II.

Spoločnosť Nuova Simonelli sa zamerala na ekológiu aj pri svojom rade sofistikovanejších kávovarov ????AureliaWave.


Kávovar do kaviarne, ktorý vyhovuje rozpočtu aj baristovi

Appia Life dokáže pripraviť až 250 šálok cappuccina denne. Na svoju prácu dokáže využiť aj tieto dve inovatívne technológie:

 1. SIS - systém jemnej infúzie umožňuje profilovanie tlaku a vody na požadovanú extrakciu espressa.
 2. Easycream umožňuje automatickú prípravu našľahaného mlieka, t. j. mikropeny, pre cappuccino alebo latte.

Ergonomický systém kávovaru Appia dokáže zefektívniť prácu baristov. Zvýši rýchlosť obsluhy a pomôže jej pri každodenných úlohách. Veďkto by sa po náročnom dni netešil domov, však? Program čistenia kávovaru, ktorý má Appia, uľahčí baristom údržbu a čas na konci ich zmeny.

Jednoduché používanie kávovaru Appia Life je založené na prehľadnosti, veľkých nevysokých tlačidlách, jasnom označení, pákach Pull & Push, ktoré spúšťajú parnú trysku, a celkovom ergonomickom dizajne kávovaru.

Appia Life sa prispôsobí životu vašej kaviarne

Kaviarne sú odrazom svojich majiteľov a ich baristov. Hoci sú si v mnohom podobné, pri bližšom pohľade odhalíme mnoho rozdielov. A konkrétne potreby či zvyky miestnych baristov. A Appia Life sa dodáva vniekoľkých verziách, aby presne pokryla vaše požiadavky na ideálny kávovar.

Máte teda k dispozícii rôzne možnosti kombinácie kávovaru. Rozdiely vyplývajú z charakteristických funkcií:

 • počet pák/hláv - jednopákové, dvojpákové a trojpákové verzie
 • klasický alebo kompaktný - priestorovo úsporný štýl zostavenia kávovaru
 • svolumetrickým dávkovaním alebopoloautomatickým dávkovaním - možnosť volumetrického dávkovania je užitočná na urýchlenie vydávania kávy alebo automatizáciu procesu extrakcie espressa

A k dispozícii je aj inteligentná aplikácia Appia Life zradu XT. Obsahuje jednoduchý displej, ktorý pomáha pri kontrole a nastavovaní dávok. Počas prípravy sa na displeji zobrazujú sekundy a umožňuje nastaviť počítadlo pripravených káv.

Jednopákový kávovar Appia Life

Tam, kde máte na kávovar len približne 40 cm priestoru. Tam, kde je prevádzka nízka na úrovni približne 100 káv za deň. Pre stánok s kávou na súkromné podujatia a catering. Pre kaviareň v kancelárii. Alebo možno pre bistro, kde je hlavným produktom podniku jedlo a až potom káva.

 • poloautomat
 • s volumetriou

Appia Life dvojitá páka

Kávovar, ktorý má dve skupinové hlavy, je oveľa rýchlejší. Pomocou dvoch pák môžete extrahovať 4 espressá naraz. Predovšetkým má väčší bojler, takže zásobu horúcej vody a pary na prípravu väčšieho množstva kávy. Dvojpákové kávovary sú teda najpredávanejšími variantmi kávovarov pre klasické kaviarne. Malé a stredné.

 • Poloautomatické a kompaktné
 • s objemovými parametrami aj ako séria Compact alebo XT

Trojpákový systém Appia Life

Najväčšia verzia kávovaru Appia Life. Určená do kaviarní, kde je potrebné mať možnosť riadneho nabíjania. Baristi si môžu vziať až tri portafiltre, čo im dáva možnosť pripraviť 6 espress naraz.

Možnosť extrakcie kávy na troch hlavách kávovaru pomáha plynulo spracovať všetky objednávky. Práca za je organizovanejšia, rýchlejšia a barista spokojnejší.

 • poloautomat
 • s volumetriou aj ako séria XT

Appia Life je skrátka kávovar pre kaviarenský život - presne taký, aký je. A dokáže sa mu prispôsobiť. Kľúčom k úspechu je vybrať si ten správny model pre váš jedinečný podnik. S tým vám najlepšie pomôže náš Zdeněk počas osobnej alebo telefonickej konzultácie. Tak nám dajte vedieť! ????

Odporúčané produkty12