Prečo sú kávovary také drahé?

"Keby to nebolo také drahé, vzal by som to." Hovoríte si. Ja hovorím: "Predsa len by si si ho mal kúpiť. Stojí to za to. Ako sa dá ušetriť na kúpe drahého kávovaru a prečo stojí toľko peňazí? Odpovede nájdete v tomto článku.


Drahý vs. lacný kávovar

Na začiatok si definujme pojmy. Definujme lacný kávovar ako kávovar, ktorý sa pohybuje v cenovom rozpätí 5 - 10 000 Kč. Zvyčajne ich môžete rozpoznať hneď. Podľa vzhľadu lacno vyzerajúci plast, vákuové portafiltre, panarello (tie široké, často plastové, konce parnej trysky).

Pri drahých kávovaroch nie je nezvyčajné, žesa zvonkupýšia kvalitou, t. j. napríklad vzhľadom z lešteného kovu alebo kvalitným plastom v umne spracovanom dizajne. Portafilter aj tryska vyzerajú tak, ako majú - a predovšetkým fungujú.

Prečo sú kávovary drahé?

Teraz si zopakujme, čourčuje cenu kávovaru. Jednotlivé body potom lepšie osvetlia aj rozdiely medzi lacnými a drahými kávovarmi, pretože tie stoja na opačných koncoch stupnice konkrétneho faktora určujúceho cenu.

  • Prevzaté z
  • Inovácie
  • Technológia
  • Značka
  • Špecializácia

Spracovanie kávovaru

Ide omateriály, z ktorých sa kávovar skladá, a o spôsob jeho výroby. V našich spoločnostiach, z ktorých kávovary vyberáme, ide najmä o ručne vyrábané kávovary. Takéto stroje zostavujú starostliví remeselníci sprecíznosťou získanou rokmi praxe. Zároveň pracujú s materiálmi vybranými s ohľadom nasprávne technologické vlastnosti a odolnosť.

Inovatívne kávovary

Cena kávovaru odráža aj náklady výrobcu na výskum a inovácie. Tvorba vylepšených technológií sa potom odráža vkvalite prípravy kávy, jednoduchosti používania a jednoduchosti údržby kávovaru. Sem zaraďujeme nielen technické, ale aj dizajnové inovácie, pretože kávovar, ktorý je každý deň vystavený v našich domácnostiach, by mal aj dobre vyzerať.

Nemeckí majstri kávovarov a športových automobilov vytvorili kávovar ECM Synchronika Edition No. 1. Zdroj: www.ecm.de/ecm-synchronika-edition-no-1-en-1.htmlTechnológia kávovarov

Každý kávovar musí byť skonštruovaný tak, aby dokázal pracovať s vysokým tlakom a horúcou vodou deň čo deň. Takéto schopnosti si vyžadujú použitie komponentov s často zložitým dizajnom, ktorých výroba a testovanie bezchybného výkonusú nákladné. Dnešné kávovary využívajú aj sofistikované moderné technológie pre úspornejšiu prevádzku, čo pri ich používaní veľmi oceníte.značka kávovaruNiektoréspoločnosti, ktoré sa výrobou poctivých kávovarov zaoberajú už roky, sa do povedomia verejnosti zapísali ako dôveryhodná značka so spoľahlivými výrobkami. Roky dobrej práce a získanie statusu výrobcu so zárukou kvality prirodzene zvyšujú cenu kávovaru. Zároveň však všetci vieme, prečo ideme po týchto značkách, však?

Špecializácia kávovarov

Široké rozpätie cien kávovarov (tie drahé stoja od 10 tisíc do viac ako 100 tisíc) je spôsobené tým, aká je zložitá ich vnútorná konštrukcia. Rôzne potreby zákazníkov inšpirujú výrobcov k výrobe rôznych modelových radov kávovarov. Konkrétne zameranie, špecializácia kávovaru, určuje úroveň zložitosti kávovaru, a tým aj jeho cenu. Jednoducho povedané : kávovar s dvoma bojlermi je zložitejší ako kávovar s jedným bojlerom. Preto je aj drahší, ale latte si v ňom pripravíte za krátky čas.

Kúpte si drahý kávovar a zarábajte

Mali sme nespočetné množstvo správ od kávičkárov, ktorí si v supermarkete kúpili lacný kávovar. Snívali o tom, že si sami pripravia dobré cappuccino, a tvrdili, že im to na doma stačí. Po sklamaní a zlých skúsenostiach a množstve času stráveného prípravou kávy, ktorá nechutí podľa ich predstáv ,sa rozhodli kúpiť si poriadny kávovar.

Takýto dobrý kávovar stojí desaťtisíce. Napriek tomu môžete ušetriť niekoľko tisíc tým, že vynecháte kúpu lacného kávovaru, ktorý "stačí na doma". Ušetríte peniaze za kávu, mlieko a energiu (elektrickú aj vlastnú), ktorú ste vložili do experimentovania s lacným kávovarom.

Navyše zistíte, že drahý kávovar je investícia. V priemere sa vám hodnota nákupu domáceho kávovaru vráti približne po 2 rokoch. V porovnaní s tým, keď chodíte na kávu do kaviarne. Potom výrazne ušetríte na každej ďalšej šálke. Dobré kávovary majú tiež dlhú životnosť a prípadné opravy sú viac-menej založené len navýmene konkrétnej opotrebovanej súčiastky.

Odporúčané produkty12