Rozhovory pri káve: Luca Pompei, obchodný riaditeľ spoločnosti Simonelli Group

Pozvanie na rozhovor prijal Luca Brancaleoni Pompei, obchodný riaditeľ skupiny Simonelli. Špecializujú sa na výrobu vysokokvalitných kávovarov Nuova Simonelli a Victoria Arduino.


Predstavenie skupiny Simonelli

Spoločnosť Nuova Simonelli je veľmi dobre známa profesionálom v odbore, napriek tomu sa vo svete baristov objavujú aj nováčikovia, ktorí sa ešte len rozhliadajú. Preto sme začali rozhovor od začiatku. Čo teda znamená skupina Simonelli vo svete kávy a akú úlohu zohráva samotný Luca?

Ako by ste opísali skupinu Simonelli?

"V Simonelli veria v múdre a udržateľné inovácie, ktoré umožňujú ľuďom konať etickya s ohľadom na životné prostredie. Kombinuje vášeň, odhodlanie, kreativitu a inteligenciu, aby svojim klientom poskytlatú najlepšiu kávu v šálke," opisuje značku Luca Pompei Brancaleoni, obchodný riaditeľ skupiny Simonelli.

Čo je vašou náplňou práce v tejto spoločnosti?

"Začal som pozíciou, ktorá rozvíjala novozískanú spoločnosť Victoria Arduino. Spomínam si na tie chvíle ako na veľmi intenzívne, náročné, ale plné uspokojenia. V skutočnosti sa v nich položili základy pre rozvoj projektu, vďaka ktorému je dnes skupina Simonelli uznávaná ako jedna z popredných svetových spoločností v tejto oblasti.

Potom sa skupina Simonelli rozrástla a v priebehu rokov mi dala svoju dôveru a poverila ma úlohami, ktoré postupne narastali až do tejto chvíle, za čo môžem predstavenstvu skupiny Simonelli len poďakovať," odpovedá Luca.


Čím sú výrobky Simonelli špecifické?

Jednou z najpozoruhodnejších vlastností výrobkov Nuova Simonelli je ichinovatívna technológia. Spoločnosť vyvinula niekoľko patentovaných systémov vrátane systému T3, ktorý umožňuje presnú kontrolu teploty a stability, a mlynčeka Mythos One, ktorý zabezpečuje presné a konzistentné mletie.

"V skutočnosti v našich laboratóriách a dielňach kombinujeme výskum a dizajn, aby sme vytvorili vysoko výkonné, inovatívne a udržateľné výrobky so skvelým dizajnom," dodáva Luca Pompei.


Špičková kávová technológia Simonelli v súčasnosti

Nuova Simonelli je v súčasnosti jedným zpopredných výrobcov kávovarov a kávových zariadení a expanduje do viac ako 136 krajín. Luca Pompei ju opisuje ako jednu z popredných svetových spoločností v odvetví inovácií, udržateľnosti, vzdelávania v oblasti kávy a orientácie na zákazníka.

"Verím, že káva má stále veľkú budúcnosť, ktorá rastie v obrovských ázijských krajinách, kde sa pripája k tradičnej spotrebe čaju," poznamenáva Luca.

Aké sú hlavné aktivity spoločnosti vo svete?

"Jednou z hlavných aktivít skupiny Simonelli vo svete je vzdelávanie našich partnerov prostredníctvom inštruktáží a kurzov. Vskutočnosti sme nedávno otvorili Campus skupiny Simonelli, ktorý spája vzdelávanie, výskum a obchod," Luca Pompei.

Prečo je vaša spoločnosť taká úspešná?

Luca Pompei hovorí, že ak by sme chceli urobiť čisto ekonomickú analýzu, dnes 93 % vyrobených strojov expanduje na zahraničné trhy. Takýto veľký trh je akousi poistkou budúceho obratu.

"Môžem povedať, že skutočným tajomstvom nášho úspechu je blízkosť našich partnerov, ktorí skupine Simonelli dôverujú a ktorí každý deň s veľkou motiváciou a profesionalitou pracujú na poskytovaní prvotriednych služieb zákazníkom. Skvelým príkladom je X-Mechanics, náš partner pre Českú republiku a Slovensko, ktorý prijal našu filozofiu a obstaral všetky produkty na podporu siete vysoko špecializovaných predajcov pôsobiacich v týchto oblastiach. Títoľudia sú dôvodom nášho úspechu," dodáva .

Dovozca úžasných kávovarov a ďalších technologických značiek Nuova Simonelli a Victoria Arduino pre Českú republiku, X-Mechanics sú tiež našimi dlhoročnými partnermi a priateľmi. Týmto ich pozdravujeme! 

Taliansko je kolískou espressa a domovom nejednej spoločnosti vyrábajúcej kávovary. A čo teda konkurencia?

"Keď sa zamyslíme nad tradičným trhom s kávovarmi, Taliansko je skutočne najkonkurenčnejšie, najmä ak vezmeme do úvahy, že väčšina výrobcov je talianskych. Môžem povedať, že s väčšinou z nich mám veľmi dobré vzťahy aj preto, že kávový priemysel je naozaj malý svet.

My v skupine Simonelli radi súťažíme, porovnávame sa "na zemi" s našimi konkurentmi a sa snažíme byť iní, ak nie lepší. Takže s mnohými z nich existuje veľký vzájomný rešpekt, dokonca aj v zdravej konkurencii.

Náš prezident pán Ottavi považuje skupinu Cimbali (do ktorej patria značky La Cimbali, Faema, Slayer a ďalšie) za jedného z našich hlavných konkurentov," odpovedá Luca.

Výrobky skupiny Simonelli

Podľa Lucu si skupina Simonelli vždy myslela, že ak chcete ísť na trh, musíte priniesť niečo nové, čo reaguje na neuspokojené potreby zákazníkov a partnerov. Preto je inovácia výrobkov ich posadnutosťou.

"Nemôžete však vyvážať, ak nevyrábate podľa vysokých štandardov kvality. Preto sme si v skupine Simonelli stanovili kvalitu ako našu mantru," hovorí .

Ako vyzerá výrobný proces kávovaru?

"Nuž, do procesu je zapojená celá spoločnosť. Povedal by som, že plán vývoja výrobku sa vypracúva každé dva roky, ale každý rok sa aktualizuje a reviduje. Plán obsahuje definovanie nových projektov, ktoré sa zase delia na typy: strategické, taktické. Tieto projekty sa delia na všeobecné technologické formy, z ktorých vznikajú rôzne rady, série, modely a kombinácie výrobkov," Luca Pompei.

Ako časovo náročná je výroba kávovaru?

"Nové technológie, ako sú matematické modely, rýchle prototypovanie, 3D tlač, nám dnes umožňujú byť oveľa aktívnejší ako v minulosti, čo nám umožňuje rýchlejšie obnovovať náš sortiment výrobkov. Vývoj nového projektu však vo všeobecnosti zahŕňa časový horizont približne 2 roky, ale tento čas sa môže líšiť v závislosti od typu projektu. Môže byť teda kratšia alebo dlhšia v závislosti od technologickej zložitosti, hĺbky sortimentu výrobkov atď.", odpovedá Luca.

Kto stojí za jedinečným vzhľadom vašich kávovarov?

"Pod jedinečný dizajn kávovarov Nuova Simonelli sa podpísaldizajnér Carlo Viglino, ktorý je už dlhé roky zodpovedný za vzhľad kávovarov."

Najskôr však prišiel nápad. Že?

"V rámci skupiny Simonelli existuje špecializovaný tím, ktorého úlohou je prichádzať s novými konceptmi, ktoré súudržateľné, užitočné a reagujú na potreby trhu," hovorí Luca.

A ako vidí Luca zo skupiny Simonelli budúcnosť?

Niet pochýb o tom, že skupina Simonelli bude aj naďalej úzko spojená s rastom a rozvojom celého kávového priemyslu a vývojom potrieb zákazníkov. Skúsme sa však teraz dozvedieť niečo konkrétnejšie.

Kde bude skupina Simonelli napríklad o 5 rokov?

"Skupina Simonelli Group" má v súčasnosti 10 % podiel na svetovom trhu s kávovarmi a v rámci svojho prístupu k trhom otvorila pobočky v Spojených štátoch, Anglicku, Francúzsku, Nemecku, Číne, Singapure a Indonézii.

Takže sa vidíme v budúcnosti, kde sú čoraz dôležitejšie digitálne technológie, ale kdebudú potrebné aj fyzické miesta spoločenských stretnutí a výmeny, kde sa môžu zdieľať nápady a projekty na posilnenie našej konkurencieschopnosti," odpovedá Luca.

Kedy plánujete ďalšie novinky?

Luca opisuje, že vpriebehu roku 2023 sa očakáva uvedenie niekoľkých nových produktov .

Jedným z nich je pod značkou Victoria Arduino nový kávovar Eagle Tempo. ktorý sa svetu prvýkrát predstavil 8. februára minulého roka. Od júna bude čoskoro dostupný aj v Českej republike.

V priebehu roka uvedú na trh aj nový rad mlynčekov na kávu, napríklad nový Mythos Gravitech so 65 mm mlecími kameňmi. Rad Mythos poznáte z kaviarní, kde je kvalita mletia mimoriadne dôležitá. Mythos 75 je tiež oficiálnym mlynčekom Majstrovstiev sveta baristov 22-25.

Na veľtrhu Host v Miláne (13. - 17. 10. 23) spoločnosť predstaví ďalšie významné novinky, z ktorých niektoré budú k dispozícii od roku 2024.


Záverečná otázka. Aký je váš obľúbený výrobok?

"No, nemôžem zabudnúť, že prvé kroky v tomto fascinujúcom svete kávy som urobil vývojom Arduina Victoria. Z tohto dôvodu bude mať Victoria Arduino vždyšpeciálne miesto v mojom srdci.

Moja vášeň sa však viac akona produkt zameriava na jednoduché a použiteľné inovácie. V tomto prípade ma nadchol Pure Brew, technologické riešenie, ktoré umožňuje vytvoriť nápoj, napríklad filtrovanú kávu alebo čaj, stlačením jediného tlačidla."

Metóda extrakcie Pure Brew. Zdroj obrázku: Mária Štefániková, PhD: Victoria Arduino


Často kladené otázky na túto tému:

Čo je Nuova Simonelli?

Nuova Simonelli je talianska spoločnosť špecializujúca sa na výrobu kávovarov a mlynčekov na kávu. Bola založená v roku 1936 v Tolentine v Taliansku a odvtedy sa stala jedným z najvýznamnejších výrobcov kávy na svete.

Aký je vzťah medzi spoločnosťami Nuova Simonelli a Victoria Arduino?

Nuova Simonelli a Victoria Arduino sú talianskí výrobcovia špičkových kávovarov a mlynčekov na kávu. Tieto dve spoločnosti spája história a vlastníctvo.

Odporúčané produkty6