Ručný mlynček Porlex [recenzia]

Správne mletie je základom dobrej kávy. Pri príprave kávy v domácich podmienkach rozhodujete o výbere mlynčeka z hľadiska financií a pohodlia prípravy. To, koľko šálok kávy denne vypijete, vás môže presvedčiť o investícii do niektorého z elektrických mlynčekov. Priznajme si, že je to najrýchlejší a bezpracný spôsob, ako získať čerstvo namletú kávu.

RUČNÉ MLYNČEKY NA KÁVU KDEKOĽVEK

Ručné mlynčeky si získavajú priazeň v domácnostiach tých kávičkárov, ktorí s pitím kávy ešte len začínajú. Tiež tí, ktorísi nechcú kupovať drahší elektrický mlynček a mletie kávy môžu považovať za neoddeliteľný rituál prípravy kávy. Významnou motiváciou na kúpu ručného mlynčeka na kávu je však jehoprenosnosť. Možnosť vziať si ho so sebou na dovolenku, do práce alebo si ho jednoducho zbaliť do tašky a vychutnať si čerstvo uvarenú kávu vonku v prírode.

PORLEX MINI PRE MILOVNÍKOV KÁVY NA CESTÁCH

Naskvelý zážitok z pitia kávy v prírode potrebujete mlynček, ktorý sa ľahko melie, melie rovnomerne, nie je ťažký a je, naopak, kompaktný a odolný voči nárazom. Ručný mlynček Porlex Mini tomuto profilu dokonale vyhovuje .

Táto "plechovka " jemaličká a ľahká. Má priemer necelých 5 cm a výšku 14 cm. Jej výrobcovia mysleli aj na detaily. Od začiatku bol určený ako mlynček na prípravu kávy na cestách. Príjemným detailom pre jeho používateľov jepútko na pripevnenie rukoväte k telu mlynčeka. Po technickej stránke je mlynček Porlex Mini veľmi vydarený. Spodná časť na mletú kávu dokonale sedí na tele mlynčeka. Je na nej elastický pásik na pevné uchopenie a mletie bez toho, aby vám mlynček skĺzol v ruke.

PORLEX MALÝ A VEĽKÝ

Výhoda v malých rozmeroch však znamená aj menší objem kávy. Do mlynčeka Porlex Mini môžete nasypať približne 20 g praženej kávy. To môže stačiť, ak si pripravujete šálku kávy len pre seba. Rovnako štíhly, ale o 5 cm vyšší mlynčekPorlex Tall pojme približne 40 g kávy. Ak teda plánujete pripravovať viac ako len kávu pre seba, bude sa vám hodiť táto vyššia možnosť.

výška 13 cm (Mini) / 18 cm (Tall)
šírka 5 cm
kapacita 20 g (Mini) / 40 g (Tall) zrnkovej kávy
mlecie kamene kónická keramika, 38 mm
materiál nerezová oceľ, keramika, plast

Ručný mlynček Porlex Tall je tiež vyrobený znehrdzavejúcej ocele. Je skonštruovaný podobne ako jeho menší brat. Oba mlynčeky poskytujú rovnomerné mletie a ľahko sa čistia. Mletie s nimi je celkom pohodlné a oceľ, z ktorej sú vyrobené, dáva pocit kvalitného výrobku, ktorý sa len tak ľahko nepoškodí. Nemusíte sa teda oň pri cestovaní príliš obávať.

Pod celou tou nehrdzavejúcou oceľou, či už v malej alebo vysokej verzii mlynčeka Porlex, sú dokonale umiestnené kónické mlecie kamene z keramiky. Ich nastavenie, a teda aj zmena hrubosti mletia je úplne jednoduchá. Otáčaním gombíka umiestneného v spodnej časti mlecieho systému. To vám umožní postupne posúvať mlecie kamene bližšie alebo ďalej od seba a meniť hrubosť mletia na požadovaný stupeň podľa zvoleného alternatívneho spôsobu prípravy kávy.

PREČO MAŤ MLYNČEK PORLEX

Smlynčekom Porlex si vosvojom kávovare Hario V60uvaríte dokonalú šálku kávy. Veľkou výhodou pre tých, ktorí na prípravu kávy používajú Aeropress, je, že mlynčekPorlex sa dokonale zmestí do Aeropressu! Zapojením mlynčeka do Aeropressu získate kompaktnú súpravu na prípravu kávy, ktorá šetrí miesto v batožine.

Zhrňme si to. Porlex je minimalistický mlynček v nižšej cenovej kategórii. ostré keramické mlecie kamene na rovnomerné mletie. Zaujme vás kvalitným nerezovým spracovaním averzia Porlex Mini vyniká medzi ručnými mlynčekmi ako praktický mlynček pre cestovateľov svojimirozmermi a skladovaním.

Odporúčané produkty2