Sprievodca výberom mlynčeka Mahlkönig

Mlynčeky na kávu Mahlkönig - spojenie tradície a inovácie

Spoločnosť Mahlkönig vyrába mlynčeky na kávu v Nemecku už takmer sto rokov, konkrétneod roku 1924 . Značka si od začiatku udržiava svoju kvalitu, v čom však nezaostáva, je technológia.

Mahlkönig pri vývoji nových mlynčekov spolupracuje s najväčšími odborníkmi na kávu a tiež priamo s kávovým zväzom.

Mlynčeky sa vyrábajú ručne, ale z čoho presne sú vyrobené ich mlecie kamene, je tajomstvom spoločnosti, ktorá si kamene aj patentovala. Mlecie kamene pre Mahlkönig vyrába spoločnosť Hemro. Mahlkönig stojí za vývojom nastavenia času mletia, a tak melie len toľko kávy, koľko je potrebné.

Mlynček Mahlkönig X54 pre domácnosti a menšie kaviarne

Hoci sú prakticky všetky mlynčeky Mahlkönig určené na použitie v kaviarňach, existuje jedna výnimka. Je ňou Mahlkönig X54. Mlynček je vhodný na mletie kávy na espresso aj filtrovanú kávu. Skvele sa bude hodiť v malej kaviarni, ako aj v domácnosti pravého milovníka kávy.

Na mletie kávy priamo do páky má mlynček držiak na portafilter. Ten sa však dá ľahko vybrať a namlieť zrnkovú filtrovanú kávu do kovovej nádoby, ktorá je súčasťou balenia.

Funkcia, ktorá poteší najmä tých, ktorí si radi pripravujú kávu ráno, je tiché mletie. Ovládanie mlynčeka je veľmi jednoduché. Čas mletia sa nastavuje pomocou LED displeja, ktorý obsahuje 4prednastavené časy mletia a manuálny režim.

Zdroj: Mlynček na kávu s mlynčekom na kávu s mlynčekom.

Dokonale namleté espresso s kávovarom Mahlkönig E65S GbW

E65SGbW je vhodný aj na mletie kávy na espresso. Jeho potenciál však oveľa lepšie využijete v kaviarni alebo bistre ako doma. Mlynček vychádza z modelu E65S a rovnako ako model 65 mm mlecie kamene.

Tento konkrétny model je však rozšírený o funkciu GbW, teda Grind-by-Weight. Ide o prvý mlynček na espresso s touto technológiou. Do mlynčeka bol pridaný snímač zaťaženia s presnosťou 0,1 gramu, ktorý poskytuje oveľa konzistentnejšiu dávku ako mletie podľa času.

Ďalšou novinkou tohto mlynčeka je patentovaná funkcia Mahlkönig Disc Distance Detection, ktorá umožňuje nastaviť jemnosť mletia na základe skutočnej vzdialenosti medzi mlecími kameňmi. Vďaka tejto funkcii môžete dosiahnuť ešte lepšiu extrakciu.

Zdroj obrázku: mahlkoenig.de

Mlynček na espresso E80 Supreme

Najrýchlejší mlynček na espresso vo svojej kategórii, to je E80Supremo. Melie kávu rýchlosťou 6-7gramov za sekundu. Dva ventilátory na aktívne chladenie zabezpečujú, aby sa kamene počas rýchleho mletia neprehriali. E80 v názve označuje veľkosťoceľových kameňov , ktoré sú ploché a majú priemer 80 mm.

Rovnako ako mlynček E65S GbW je aj E80 vybavený novou technológiou Mahlkönig Disc Distance Detection, ktorá umožňuje veľmi jemné mletie kávy. Vzdialenosť medzi kameňmi možno nastaviť prostredníctvom farebného displeja, ktorý zobrazuje fyzickú vzdialenosť s presnosťou 0,001 milimetra.

Táto funkcia je spojená aj s plynulým mletím, ktoré zabezpečuje maximálnu konzistenciu a zabraňuje zasekávaniu mlynčeka pri nastavovaní hrubosti.

Príprava espressa s kávovarom E8é Supreme je radosť. Displej vám navyše zobrazuje množstvo namletej kávy počas procesu mletia a páčka v držiaku sama rozpozná mletie. Zdroj.

Mlynček Mahlkönig EK43 Star

EK43 je uznávaným pojmom medzi baristami na celom svete. Tieto mlynčeky nájdete prakticky vo všetkých veľkých kaviarňach a prevádzkach. Čím sa mlynček EK43 tak preslávil?

  • Má masívnu sadu plochých mlecích kameňov z liatej ocele s priemerom 98 mm.
  • Vertikálne usporiadané kamene
  • Plynulé nastavenie hrubosti mletia
  • Mletie až do 25 g/s
  • Zásobník až na 1,5 kg kávy

Mlynček má veľmi široký rozsah hrubosti mletia od espressa až po cold brew. Používa sa však najmä na prípravu filtrovanej kávy. Na prípravu espressa mu chýba dávkovanie a je potrebné zrná odvážiť.

Vďaka veľkej kapacite môžete mlynček použiť aj na mletie celého balenia kávy. Najlepšie je však mlieť zrnkovú kávu priamo pred varením, ale niektorí vaši zákazníci pravdepodobne ocenia túto funkciu na mletie kávy doma.

Zdroj obrázku: mahlkoenig.de

Vylepšený menší brat Mahlkönig EK43S

Posledný tip. Zamilovali ste si legendárny mlynček Mahlkönig EK43, ale chcete sa v kaviarni aspoň trochu zviditeľniť za barovým pultom (mlynčekom)? Vyberte si tento mlynček veľkosti "esko" alebo model Mahlkönig EK43S

Hlavným a jediným rozdielom, ktorý je na prvý pohľad viditeľný na EK43S navyše, je zníženie násypky, čím sa znižuje celková výška. Písmeno S v názve znamená krátky, t. j. nižší. Nastavenie hrubosti je veľmi jednoduché, pretože stačí otočiť kolieskom na prednej strane.

Odporúčané produkty12