Victoria Arduino: Eagle One vs. La Marzocco: Linea Classic

Zavedenie kávovarov

Victoria Arduino Eagle One

Victoria Arduino Eagle One je prémiový profesionálny pákový kávovar určený pre rušné kaviarne alebo reštaurácie. Je vyrobený v Taliansku a jehodizajnéri sa inšpirovaliudržateľnosťou a minimalizmom. Dizajnu kávovaru Eagle One dominuje hliník a leštená nehrdzavejúca oceľ.

Nové kávovary Victoria Arduino EagleOne boli obdarené kompaktnými rozmermi, takže na pracovnej ploche nezaberajú viac miesta, ako je nevyhnutne potrebné .

Všetky nové káv ovaryEagle One (vrátane domáceho modelu Prima) sú pripojiteľné cez bluetooth k smartfónu alebo tabletu a všetky parametre dôležité na prípravu kávy, šľahanie mlieka alebo zapnutie a vypnutie kávovaru možno nastaviť pomocou vlastnej aplikácie Victoria Arduino.

La Marzocco Linea Classic S

Klasický kávovar od svetoznámej talianskej značky netreba príliš predstavovať. Typický celonerezový vzhľad vtrhol do kaviarní vprvej polovici 90. rokov a odvtedy sa jeho vzhľad príliš nezmenil. Vlastne sa nezmenil.

Vnútri kávovaru je to, samozrejme, iné. Aby spoločnosť La Marzoccodržala krok s dobou, zapracovala na sparovacích hlavách, resp. na ich (už) vynikajúcej teplotnej stabilite.

La Marzocco Linea Classic S | lamarzocco.com

Teplotne odizolované varné kotly pre nižšiu spotrebu energie, ergonomické páky z nehrdzavejúcej ocele so základňou na tampónovanie, voliteľné 1,2l varné kotly pre každú hlavu, vysoká spoľahlivosť a dlhá životnosť - to jeLa Marzocco Linea Classic S.

Netreba zabúdať ani na možnosť pripojenia k inteligentnému zariadeniu cez bluetooth.

Čo majú spoločné Victoria Arduino Eagle One a La Marzocco Linea Classic S?

Medzi výrobcami profesionálnych kávovarov už roky nastavené určité štandardy, ktorých sa väčšina z nich drží a nesklame. Vo väčšine vecí sú teda tieto dva dnešné kávovary rovnaké.

Napríklad preprofesionálnu prevádzku je takmer nevyhnutná volumetria (nastaviteľné množstvo vody pri výdaji espressa) pre každú hlavu. V oboch kávovaroch má každá hlava vlastný bojler, takže je možné nastaviťrôzne teploty a všetky hlavy sú na sebe prakticky nezávislé.

Samozrejme, nemôžeme opäť nespomenúť možnosť bluetooth pripojenia oboch kávovarov s vlastnou špecializovanou aplikáciou v inteligentnom zariadení.

Victoria Arduino Eagle One | greenplantation.com

Reguláciu teploty v oboch kávovaroch zabezpečujePID. Oba kávovary majú rotačné čerpadlo, a teda priame pripojenie na prívod vody. V oboch nájdeme tlakomer, stopky a tak ďalej a tak ďalej.

Rádby som sa teda venoval stránke , čím sa kávovary líšia a čo má každý z nich navyše.

Aké sú rozdiely medzi kávovarmi Victoria Arduino Eagle One a La Marzocco Linea Classic S?

Zásadný rozdiel vidíte na prvý pohľad. Dva rôzne prístupy vprístupe k vývoju kávovarov. Na jednej straneVictoria Arduino ako moderné zariadenie pre21. storočie, ktoré trochu

trochupripomínavesmírnu loď.

Na druhej stranetradičný vzhľad z konca 80. a začiatku 90. rokov, z ktorého s malými úpravami vychádza La Marzocco Linea Classic S.

Nejde však len o vzhľad. SpoločnosťVictoria Arduino vynaložila obrovské prostriedky na vývoj ergonomického zariadenia, ktoré je radosť ovládať. Spomeňme napríklad tvar tlačidiel a uhol baristovho zápästia pri ich stláčaní alebo príjemné ovládanie trysky.

Veľký displej na kávovare Victoria Arduino Eagle One je prehľadný a informuje vás o všetkom, čo potrebujete na ovládanie prístroja.

La Marzocco Linea Classic S používa sedemsegmentové LED displeje na každej hlavici. Ak chcete vidieť viac, musíte Linea pripojiť k smartfónu alebo tabletu.

Ďalšou výhodou na straneVictoria Arduino je, že marketing založený na citáciách o udržateľnosti nie sú len prázdne reči. Eagle One napríklad ohrieva vodu, ktorá ešte len musí natiecť do bojlera .

Samotný kotol by spotreboval viac elektrickej energie, ak by musel v krátkom čase ohriať viac studenej vody.

Bezpečná tryska, ktorá vás nepopáli | victoriaarduino.com

Trysky Cool Touch ešte stále nie sú štandardom pre všetkých výrobcov. Sú však pre spoločnosti Victoria Arduino a La Marzocco. Rozdiel je však v tom, že v prípade kávovaru Victoria Arduino Eagle One sú súčasťouštandardnej výbavy už pri kúpe kávovaru . Pri kávovare La Marzocco Linea Classic S len ako voliteľná výbava za príplatok.

Podobne je možné si pri kávovareLa Marzocco priplatiť zaosvetlenie pracovnej plochy, vyššie nožičky kávovaru, elektrický nahrievač šálok alebo senzor na kontrolu kvality vody. Čo sú všetko užitočné veci, za ktoré si La Marzocco zaslúži pochvalu.

Victoria Arduino Eagle One alebo La Marzocco Linea Classic S?

Ak si môžem dovoliť osobný názor; som dlhoročným zástancom hranatej klasiky od La Marzocco. Akonáhle na bare zbadám Linea, viem, že som vo výbornej kaviarni.

Napriek tomu musím povedať, žeEagle One oveľa lepšie zapadá do dnešnej doby a tretej vlny kávy všeobecne. Je to vďaka jeho ergonómii, celkovo rýchlejšiemu odbaveniu, automatickému splachovaniu, skvelým tryskám a ich ovládaniu a mnohému ďalšiemu.

Áno, sme dodávateľom značky Victoria Arduino, a tak môžete nadobudnúť dojem, že náš blog odporúča kávovary ich výroby automaticky.

Skvelý argument však nájdete v našom predchádzajúcom článku, ktorý podobne porovnáva domáce kávovary La Marzocco Linea Mini vs. Victoria Arduino Eagle One. Teda, nie je to tak, že na český trh dodávame kávovary, ktoré sú podľa nás jednoducho najlepšie?

La Marzocco Linea Classic S | lamarzocco.com

Napriek tomu,že La Marzocco Linea Classic S je spoľahlivý a špičkový prístroj pre profesionálnych baristov v desaťročiami overenom dizajne, toto porovnanie vyhráva prepracovaný a ergonomický Victoria Arduino Eagle One.

Victoria Arduino Eagle One | victoriaarduino.com

Odporúčané produkty8