Dni kávy: svetové veľtrhy kávy, súťaže a stretnutia

Medzinárodný deň kávy

Medzinárodný deň kávy sa koná každoročne 1. októbra. Je to oslava baristov, pražiarní, milovníkov kávy na celom svete a všetkých, ktorí tvrdo pracujú na tom, aby kávanebola len nápojom . Hlavným cieľom je podporiť milióny farmárov, ktorí v ťažkých podmienkach pestujú tento zázrak, ktorý väčšinu z nás každý deň vytiahne z postele. Ale samozrejme, nie je to jediný deň, keď je káva v centre pozornosti.

Hosť Milano

Host Milano je popredný svetový veľtrh venovaný svetu stravovania a pohostinstva, ktorý sa každoročne koná v Miláne. Zameriava sa na profesionálov z odvetvia HORECA [HOtel REstaurant CAfé/Catering]. Výrobcovia prezentujú inovatívne výrobky, predstavujú najmodernejšie technológie pre gastro segment a gastro profesionáli predvádzajú svoje zručnosti.

Náš pražič Zdeněk bol tento rok svedkom tohto skvelého podujatia. Mal možnosť osobne sa stretnúť s našimi dodávateľmi do zázemia, ako je Nuova Simonelli, ktorí prezentovali nové produkty, ako napríklad inovatívny kávovar Maverick, ktorý dokáže pripraviť espresso aj prekapso! A tiež ďalšiu verziu mlynčeka na espresso Mythos. Aj naša obľúbená spoločnosťEureka prišla s úžasnými mlynčekmi Prometheus a SG85 Barista / Grocery / Batch Brew.

Majstrovstvá sveta baristov alebo svetový barista roka!

WCC alebo World Barista Championships je šampionát svetových baristov a víťazov z národných kávových súťaží. Konkrétne na WCC môžete získať titul World Barista, Brewers Cup, Cup Tasters, ale WCC má aj súťaže v Latte Art, Coffee in Good Spirits a Coffee Praženie. Asociácia Specialty Coffee Association ( SCA) oznámila, že v roku 2022 sa World Barista a Brewers Cup budú konať v spojení s Melbourne International Coffee Expo (MICE) v septembri 2022 v Austrálii.

O krem toho sa tento rok vášnivý barista a pražiar z ostravskej pražiarne Coffee Culture Tomáš Taussig umiestnil na krásnom 6. mieste.

World Brewers Cup 2021 Tomáš Taussig

Melbourne International Coffee Expo

MICE je v Ázii a Tichomorí známe ako najväčšie a najzaujímavejšie kávové podujatie. Bola založená v roku 2012 a stala sa podujatím, na ktorom sa chce zúčastniť naozaj každý z kávovej komunity. Pravidelne priťahuje viac ako 11 000 návštevníkov a spája majiteľov kaviarní, pražiarní, výrobcov zariadení, poskytovateľov služieb a ďalších záujemcov o obchodné príležitosti.

Veľtrh ponúka aj neuveriteľné množstvo príležitostí na nadviazanie nových kontaktov v kávovom priemysle a networking. melbourne Coffee Week je najlepší kávový týždeň v roku! Na MICE sa uskutočnia majstrovstvá sveta baristov a svetový pohár pivovarníkov a svetu sa predstaví Melbourne a jeho kávové talenty.

Výstava kaviarní

Táto úplne nová londýnska zóna, ktorá hostí najvášnivejších svetových odborníkov na kávu, vám umožní vidieť majstrov pri práci! Pokryjete všetko od metód praženia , techník varenia, optimálneho času lúhovania, teploty zalievania a mnoho ďalšieho. Coffee shop expo je miestom, kde sa veda a umenie kávy spájajú, aby vytvorili dokonalú zmes.

Ak hľadáte pohlcujúci zážitok z kávy, baristická zóna na Coffee exp je to pravé miesto! Zažijete najvyššie štandardy v tomto odvetví a objavíte najnovšie trendy, ktoré podporujú rast podnikania. Navyše budete mať možnosť ochutnať napríklad jemnú štruktúru studeného nápoja Nitro a preskúmať neustále sa meniace inovácie, ktoré formujú európsku kávovú scénu.

A ak vám nevadí prekonať za kávou oceán, môžete sa dokonca vydať do USA naveľtrh Specialty Coffee Expo.

Týždeň kávy v Brne

Brno sa v posledných rokoch stalo českou Mekkou kávy. Presvedčiť sa o tom môžete počas Týždňa kávy, do ktorého sa tento rok zapojilo viac ako 20 kaviarní len z okresu Brno.

Týždeň kávy je určený pre všetkých, ktorí chcú spoznať celý príbeh kávy. Od pestovania, praženia až po spôsoby prípravy a konzumácie. Cieľom Týždňa kávy je tiež upozorniť na významný prínos kaviarní ku kultúrnemu dianiu v meste počas celého roka.

V rámciprogramu sa môžete zúčastniť na workshopoch a prednáškach o káve. Môžete si tiež vyskúšať tradičné a alternatívne metódy prípravy kávy pod vedením skúsených baristov alebo sledovať baristické súťaže najväčších profesionálov. Súčasťou festivalu je aj dvojdňový Coffee Market, kde máte možnosť ochutnať a odniesť si domov najlepší výber pražených káv.

Festival začali v roku 2010 organizovať dve brnianske baristky, Kateřina Eichlerová a Lucie Karafiátová, a postupne sa rozrástol na týždňový sviatok. Festival Týždeň kávy organizuje brnenská nezisková organizácia Kulturárium v spolupráci s kávovými lístkami.

Praha a jej všadeprítomný festival kávy!

Naposledy som sa na túto kávovú parádu vybrala s celou partiou milovníkov kávy. A prežili sme skvelý víkend plný kofeínu. Keď hovorím plný, myslím tým naozaj plný. Nikdy som neverila, že by niekde mohlo byť kávy priveľa. No môže!

Boli tu pražiarne z celej krajiny, takže o kávu rozhodne nebola núdza. Absolvovalisme niekoľko workshopov, vypočuli sme si niekoľko prednášok o káve a mala som aj možnosťsúťažiť v latte art. Bol to obrovský zážitok, ale keďže tréma je v týchto stresových situáciách mojím najlepším priateľom, môj trojboj vyzeral, no..vlastne ani nie. Každopádne, všetci baristi a baristky s mliekom naozaj čarovali. Bol to zážitok už len to sledovať.

Krnovský festival kávy

Vyberte sa na najväčší open-air festival dobrej kávy v Českej republike! Každoročne sa tu stretávajú baristi, pražiari, manažéri gastroscény a všetci nadšenci kávy. Stánky kaviarní, pražiarní, pouličného občerstvenia, alkoholu a sladkostí sú roztrúsené po celom námestí. Festival je oslavou dobrej kávy. Jeho hlavnou myšlienkou je naučiť ľudí piť dobre pripravenú , kvalitnú kávu.

Od tohto roku sa tu konajú aj majstrovstvá SCA v latte arte. Na workshopoch, ktoré sa konajú deň predtým, si každý môže vyskúšať latte art, cupping a vlastne väčšinu kávových rituálov .

Náš kamarát Matěj Flössner z Frýdku-Místku Y_CoffeeBike&Box už niekoľko rokovprezentuje svoje baristické zručnosti s originálnym espressom naokolo. Rád pripravuje kávy z najlepších svetových pražiarní na svojom bicykli a v kávovom okienku a samozrejme z našej Kúpeľnej kávy.

Staňte sa aj vy majstrom na vašom obľúbenom kávovom festivale!

Spojte dobrú kávu s vášňou a máte recept na dokonalosť! Motivujte sa, aby ste všetku tú energiu a vášeň naliali do svojej šálky. Obklopte sa ľuďmi, ktorí vás inšpirujú, aby ste sa stali lepším baristom, ktorí vedia o káve viac ako vy a dávajú vám úprimnú, ale pozitívnu spätnú väzbu.

Sledujte svojich obľúbených kávových nadšencov na sociálnych sieťach a sledujte, ako sa časom rozvíja ich úspech, alebo vyskúšajte naše individuálne baristické kurzy. Zistite, prečo vôbec tak milujete kávu, a sledujte to stále.

Uistitesa, že stesi na vybrali ten správny mlynček akávovar, aby ste mohli doma zdokonaľovať svoje kávové zručnosti. Aby ste však získali šálku baristu, musíte hlavne trénovať na profesionálnom kávovare. Skúste zájsť do svojej obľúbenej kaviarne, kde vám ukážu, ako používať profi kávovar, alebo vyskúšajte naše rekvalifikačné kurzy.