Eureka: 100 rokov vyrába mlynčeky na kávu, teraz pridala kávovary.

Sú to tradiční výrobcovia mlynčekov na kávu. Talianski majstri svojho remesla teraz dopĺňajú svoje portfólio výrobkov. Spoločnosť Eureka predstavuje svetu svoje nové kávovary, na ktoré je radosť pozerať. Poďme sa teda na ne pozrieť.

Prečo sa spoločnosť Eureka pustila do výroby kávovarov?


Táto florentská spoločnosť je veľkou inšpiráciou pre ostatných v kávovom priemysle. Je postavená na pevných základoch siahajúcich až do 20. rokov minulého storočia a je jednou z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich spoločností v oblasti kávových technológií na svete.

Zariadenia Eureka kupujú profesionáli aj domáci milovníci kávy. Majú to, čo každý potrebuje pre svoj osobný štýl prípravy kávy. Ich katalóg výrobkov je mimoriadne rozsiahly. Niečo mu však chýba - nuž chýba. Ich vlastný rad kávovarov.

4 rady talianskych kávovarov Eureka

Svetoznámy symbol tradície a kvality v oblasti kávovej techniky, nápis "Made in Florence", od dnešného dňa zdobí nielen mlynčeky na kávu Eureka, ale aj 4rady ich pákových kávovarov. Respektíve dva modely v dvoch variantoch podľa typu čerpadla:

  • Pura
  • Pura R
  • Costanza
  • Costanza R

Týmito štyrmi kusmi ponuka nekončí. Z technologického hľadiska si budete môcť vybrať jeden z uvedených modelov, ale z hľadiska dizajnu je toho ešte viac. Každý z produktových radov Eureka máštandardný vzhľad z leštenej nehrdzavejúcej ocele. Línie PuraR, Costanza a Costanza R sú stále k dispozícii vďalších 6 vzhľadoch:

  • matná čierna
  • biela
  • červená ferrari
  • orech
  • olivová
  • prírodný dub

Porovnanie kávovarov Eureka: Pura (R) vs. Costanza (R)

To, že písmeno "R" označuje variant kávovaru s rotačným čerpadlom, je nám celkom jasné. Skúsme teraz porovnať ďalšie technologické rozdiely medzi týmito kávovarmi.

Pura Pura R Costanza Costanza R
Priemer portafiltru 58 mm 58 mm 58 mm 58 mm
predinfúzia
Hlava kávovaru E61 E61 E61 E61
kapacita kotla 1.5 l 1.5 l 1.5 l 1.5 l
materiál kotla nehrdzavejúca oceľ nehrdzavejúca oceľ nehrdzavejúca oceľ nehrdzavejúca oceľ
nádrž na vodu 2 l 2 l 2 l 2 l
čerpadlo vibračná rotačné vibračné rotačné
PID systém
zobrazenie

Zhrňme si rozdiely. Modelový rad Purav oboch variantoch je kávovar bez displeja. Naproti tomu model Costanza má displej, ktorý obsahuje časovač, ekorežim, indikátor predsparenia, ale aj možnosť nastavenia teploty v troch prednastavených režimoch (90, 93, 95 °C). Costanza je variant sosystémom PID. Dve verzie "eRk", t. j. PuraR a Costanza R sú s rotačným čerpadlom a tlakovým ventilom.

Základné charakteristiky kávovarov Eureka

Po týchto niekoľkých odlišných charakteristikách sú všetky tieto 4 série kávovarov Eureka postavené na rovnakom základe. Tú tvorí najmävysokokvalitná nehrdzavejúca oceľ . Jednopákový kávovar tak pôsobí robustným dojmom. Váži približne 34 kg, ale vo vašej domácnosti zaberá len priestor približne 35 × 30 × 45 cm (výška × šírka × hĺbka). Pre , ktorý je pripravený na ohrev za 10 - 15 minút od zapnutia, nie je ani veľmi energeticky náročný so svojím príkonom 1250 W. Ideálny rodinný kávovar súčasnosti, nemyslíte?

Súprava kávovaru a mlynčeka Eureka

Pri výbere kávovaru sa s rozpočtom často zabúda na dobrý mlynček. Možno práve v tom spočíva jedno z know-how značky Eureka, že pri nich stačí myslieť na mlynček. Tu ani nie je o čom diskutovať. Mlynček a kávovar sú totiž neoddeliteľnou súčasťou, takže, aký iný mlynček ako ten od Eureky by ste si chceli ku kávovaru zaobstarať, že? Vybrať si môžete z mlynčekov Eureka Mignon, luxusných mlynčekov na jednu dávku Oro alebo malého pracovného koňa radu Atom.

Prečo (ne)mať pákovú verziu kávovaru Eureka R

Ešte doplním niečo o rozdieloch medzi vibračným a rotačným čerpadlom, keďže Eureka nám k svojim kávovarom ponúka obe možnosti. Rotačnéčerpadlo je kvalitatívne lepšia voľba. Udržuje konštantný tlak, čo je prakticky najdôležitejšia úloha čerpadla v kávovare. Potom je tiež oveľa tichšie ako vibračné čerpadlo a máte možnosť pripojiť kávovar priamo na prívod vody. Výrobavibračného čerpadla je však oveľa lacnejšia, takže sa tým výrazne znižuje cena kávovaru.

Takúto dilemu medzi cenou a výkonom riešia všetci výrobcovia domácich kávovarov . Pretovám v našom e-shope ponúkame aj možnosť triedenia podľa typu čerpadla. Ľahko si tak vyfiltrujete len ten typ domáceho kávovaru, ktorý potrebujete.