Inteligentný kvapkač: Goat Story Gina

Dnes sa pozrieme na niečo, čo spôsobilo revolúciu vo svete kávy. Dizajnový kávovar, ktorý dokáže pripraviť kávu na 3 spôsoby, so zabudovanou váhou a vlastnou aplikáciou, ktorá vám pomôže s jej prípravou. Privítajte dripper Gina!


Kto je Gina?

Gina je jemne vyladený dripper od slovinskej spoločnosti Goat Story. Spoločnosť je známa svoj ímpriekopníctvom a kombináciou klasických konceptov s modernou technológiou. Mimochodom, spoločnosť Goat Story sa nedávno preslávila aj svojím mlynčekom Arco 2 v 1. Ten sa dá používať dvoma spôsobmi: buď ako malý cestovný ručný mlynček, alebo ako domáci elektrický mlynček.

Ale späť ku Gine. Hlavnou výhodou tohto futuristicky vyzerajúceho drippera je jeho viacero možností prípravy. Gina sa môže ľahko premeniť na (takmer!) klasický dripper, inteligentný dripper alebo dokonalý stroj na studené varenie.

Z čoho je Gina vyrobená?

Celý kávovar je vyrobený zprvotriednychmateriálov . Dominuje oku lahodiaci keramický dripper na konštrukcii znehrdzavejúcej ocele. Džbán a zásobník na studenú kávu sú vyrobené z odolného borosilikátového skla a vyzerajú veľmi luxusne. Gina je k dispozícii v dvoch farbách - čiernej a bielej.

Ocenenie Red Dot Design Award

Mimochodom, dizajn kávovaru Gina , za ktorým stojíLuka Pirnat, ocenila aj porota prestížnej ceny Red Dot Design Award. Na svojej kuchynskej linke tak môžete mať skutočne krásny a funkčný kávový artefakt.

Kozí príbeh - inteligentný kávovar Gina

Mobilná aplikácia Gina Smart Coffee Brewer

Kávovar Gina, ktorý je pripojený cez bluetooth k vášmusmartfónu, môžete používať ako váhu alebo stopky. Výhodou mobilnej aplikácie však je, ževás prevedie rôznymi spôsobmi prípravy kávy. Nastavíte si spôsob varenia, pomer kávy a vody (akú silnú kávu chcete) a požadované množstvo kávy. Potom už len postupujete podľa pokynov na displeji telefónu.

Mobilná aplikácia Gina Smart Coffee Brewer | goat-story.com

Poskytnite aplikácii spätnú väzbu

Nakonci samotného procesu varenia máte možnosť poskytnúť aplikácii spätnú väzbu o výslednej chuti uvarenej kávy. Aplikácia vám preto môže poradiť, čo v recepte zmeniť, napríklad či zvoliť inú hrubosť mletia a podobne. Vďaka tomu môžete svoje recepty urobiť skutočne dokonalé a neskôr ich zopakovať.

Integrovaná váha

Integrovaná stupnica je veľmi presná a meria nadesatiny gramu. Má vlastnú 1000 mAh batériu, ktorá vydrží20 hodín nepretržitej prevádzky a celý mesiac v pohotovostnom režime. Po vybití ju jednoducho dobijete prostredníctvom konektora micro USB na zadnej strane zariadenia.

Gina ako dripper

Práve na to bola Gina stvorená. Pri príprave zalievanej kávy na kávovare Gina postupujete prakticky rovnako ako pri iných dripperoch. Jediný rozdiel je v tom, že Gina za vás zváži kávu a vodu, odmeria čas a mobilná aplikácia vás prevedie celým procesom.

Malý a užitočný detail drippera Gina

Jedna z praktických výhod drippera Gina - ak ste kávu namleli príliš nahrubo a viete to už pri nalievaní kávy, máte možnosť jemne utiahnuť kohútik a spomaliť prúdenie kávy z drippera. Stalo sa to každému z nás. Aj keď neúmyselne, Gina to môže vyriešiť.

Gina je šikovná.

Keďže pod samotným dripperom sa nachádza už spomínaný precízne vyladený kohútik, ktorým môžete úplne zastaviť tok kávy , zapnúť ho na plný výkon a všetko medzi tým , máte pred sebou ďalšiu známu pomôcku na prípravu kávy - smart-dripper. Kávu teda nalejete do drippera a vypustíte ju, keď sa rozhodnete. So samotnou prípravou vám opäť pomôže aplikácia Gina Smart Coffee Brewer.

Gina - dokonalý kávovar na prípravu studenej kávy

Ako tretiu možnosť si pre nás spoločnosť Goat Story pripravila všestranný a inteligentný kávovar na prípravu studenej kávy. Vložíte sklenený džbán, nalejete doň kávu a na vrch umiestnite okrúhly papierový filter pre lepšiu distribúciu vody. Potom už len nalejete vodu s ľadom do drippera a pomocou kohútika nastavíte, ako rýchlo voda kvapká na kávu.

Mobilná aplikácia a studená káva

Tu by som sa chcel zastaviť pri samotnej mobilnej aplikácii. V tom spočíva jedna z jej výhod. Integrovaná váha pripojená k telefónu presne vie, koľko kávy a vody ste do kávovaru Gina dali. V režime cold brew vás po spustení vyzve, aby ste sa dotkli displeja telefónu v okamihu, keď z drippera spadne kvapka. Urobte to niekoľkokrát za sebou a aplikácia vypočíta, za ako dlho bude studený nápoj pripravený alebo kedy je potrebné pridať viac vody a ľadu.

Ako pripraviť cold brew v kávovare Gina?

Pre koho je kávovar Gina určený?

Gina sa spočiatku môže zdať ako predražený kávovar na prelievanie. Ak sa však naň a jeho funkcie pozriete bližšie, zistíte, že to tak nie je. V skutočnosti, ak by ste si mali kúpiť jednotlivé časti zariadenia, ako je dripper, čajník, kávovar na prípravu studenej kávy, inteligentný dripper, prémiovú váhu, ktorá sa dá pripojiť k mobilnému telefónu, a inteligentnú aplikáciu, ktorá vás zakaždým prevedie procesom prípravy, určite by ste siahli oveľa hlbšie do peňaženky.

Navyše - určite by ste do svojho kávového kútika nezískali pekný "kus nábytku" 3 v 1. Pre minimalistov, ktorí milujú dizajn, skvelú kávu a technologické vychytávky, je Gina ideálna!


Často kladené otázky

Môžem používať kávovar Gina bez telefónu?

Áno, môžete. Gina v kombinácii s aplikáciou pre smartfón vám však poskytne veľa vecí navyše - váženie, meranie času a tipy na prípravu kávy. Ak napriek tomu chcete telefón úplne vynechať, je tu aplikácia Gina Basic.

Nie je 6 tisíc libier za dripper príliš veľa?

Za dripper áno. Ale Gina Smart Coffee Brewer nie je len dripper. Gina je:

  • Kávovar je: dripper
  • Chytrý dripper
  • dripper na prípravu kávy za studena
  • špičková váha s presnosťou na 0,1 g
  • 0,7l sklenená kanvica na kávu
  • mobilná aplikácia Gina Smart Coffee Brewer - ktorá vás prevedie procesom varenia kávy a na základe vašej spätnej väzby vám poradí, čo zmeniť vo vašich receptoch

Odporúčané produkty4